„Tłusty Czwartek w Mechaniku”

  • 08.02.2013, 23:16
  • Mariusz Strzępek
„Tłusty Czwartek w Mechaniku”
Ile radości może dostarczyć zjadany pączek, ten się dowiedział kto, jako gimnazjalista odwiedził w czwartek 07.02 i w piątek, ósmego lutego Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim, czyli powszechnie znany Mechanik.

 

W tych właśnie dniach, gościli w Mechaniku uczniowie trzecich klas tomaszowskich gimnazjów wraz z opiekunami. Gimnazjaliści zostali powitani w murach świeżo oddanego do użytku budynku dydaktycznego, gdzie odbyły się różne konkurencje sportowo-naukowe. Najwięcej radości dostarczył konkurs jedzenia zamocowanych na sznurku puszystych słodkości, które należało zjeść bez pomocy rąk.

 


Następnie uczniowie, byli oprowadzani po różnych klasopracowniach, gdzie próbowali swoich sił w różnych kategoriach : Królowa nauk, Czacha dymi, Mistrz Rubik, Cuda techniki itd. Wymagającym konkursem okazało się udzielanie pierwszej pomocy . Gimnazjaliści mieli do dyspozycji fantomy dziecka młodszego, dziecka i osoby dorosłej na których mogli doskonalić swoje umiejętności z zakresu RKO.


W czwartek zwyciężyła drużyna z Gimnazjum nr 6 w składzie : Kamil Lubicki, Angelika Bartosik, Justyna Piechna, Mateusz Owczarek i Dawid Mucha.

 

W piątek najlepszą drużyną byli uczniowie z Gimnazjum w Komorowie w składzie: Dawid Rogowski, Daria Sadowska, Sylwia Turoboś i Maciej Seliga.
Wymienione konkursy odbyły się w Mechaniku w ramach cyklicznej imprezy „Sztafeta Mechaniczna”.

Podobnie jak w poprzednim roku szkolnym, tak i teraz pomysłodawcami i organizatorami konkursu byli nauczyciele Dariusz Gajkowski i Zbigniew Kawecki.

 

Organizatorzy serdecznie dziękują za udział w „Sztafecie Mechanicznej” następującym Gimnazjom : Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 6 oraz Gimnazjum z Komorowa.

 

Do zobaczenia w przyszłym roku !

 

Już za rok kolejna porcja pysznych pączków z tomaszowskich cukierni.

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe