Uroczystość w 40 rocznicę śmierci Patronki Miejskiej Biblioteki Publicznej

  • 8.03.2018, 15:37
  • Miejska Biblioteka Publiczna im. Teresy Gabrysiewicz
Uroczystość w 40 rocznicę śmierci Patronki Miejskiej Biblioteki Publicznej
Poetka, publicystka, działaczka społeczna, bibliotekarka. O patronce Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim można mówić wiele, przede wszystkim była osobą o niespotykanej wrażliwości . Jej poezja pokazuje, ile piękna widziała w świecie i jak silną była kobietą, mimo wątłego zdrowia.

 

8 marca 2018 roku minęła 40. rocznica jej śmierci. Z tej okazji w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MBP odbyła się uroczystość poświęcona jej pamięci. Goście nas nie zawiedli . W Sali Wystaw MCK przy Pl. Kościuszki 18 zasiadło 100 osób. Wśród nich byli: dyrektor II LO  w Tomaszowie Mazowieckim ,dyrektor MCK w Tomaszowie Mazowieckim, wicedyrektor Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim  nauczyciele, bibliotekarze, młodzież ze szkół podstawowych nr 10 i 12 oraz uczniowie z II LO w Tomaszowie Mazowieckim, czytelnicy,  przyjaciele oraz wszyscy sympatycy jej twórczości. Młodzież z II Liceum zaprezentowała liryczne , wzruszające wiersze, które pozwoliły zaprezentować osobowość poetki.

 

Doskonale uczyniły to : Klaudia Kotynia ,Sandra Tokarska,, Aleksandra Janicka,, Magdalena Szortyka . Uczennice recytowały wiersze patronki z wielkim zaangażowaniem. Narratorem uroczystości był Jakub Jodko , który przybliżał gościom życiorys poetki. Uatrakcyjnieniem występów były piosenki śpiewane przez Ingę Bielejewską „Łatwopalni” , „Miasto 44” oraz utwór „Ty pierwej mgły dosięgasz” wykonany przez Julię Telus i Dawida Kijo. Dekoracją zajęły się :Joanna Bartylak, Magdalena Maciaszek, Weronika Polus, Kamila Wojtasik.

 

Uroczystość uzupełniona została prezentacją multimedialną opracowaną przez Michała Trzonka ucznia kl. II b-ch. Zdjęcia wykorzystane w tym materiale pochodziły z archiwum biblioteki. Występ młodzieży przybliżył zebranym postać patronki MBP, jej zaangażowanie w pracę twórczą.

 

Czytelnicze spotkanie zbiegło się z obchodami Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Teresy Gabrysiewicz

Zdjęcia (26)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe