Pijany kierowca szkolnego autobusu

  • 8.03.2018, 11:53
  • Komenda Powiatowa Policji
Pijany kierowca szkolnego autobusu
Tomaszowscy policjanci podczas kontroli drogowej zatrzymali 54-letniego pijanego kierowcę. Mężczyzna wiózł do szkoły ponad 30 dzieci. Na szczęście nie doszło do wypadku. Niewątpliwie straci prawo jazdy i pracę. Uczniowie bezpiecznie dotarli na lekcje.

 

8 marca 2018 roku tomaszowscy policjanci prowadzili działania pt. alkohol i narkotyki. Około godziny 8:30, na drodze w Rękawcu, tomaszowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej autobus szkolny. Policjanci przebadali 54-letniego kierującego, na zawartość alkoholu. Okazało się, że miał w organizmie  1,7 promila. Wiózł do szkoły 32 małych dzieci. Policjanci udaremnili mu dalszą niebezpieczną jazdę. Uczniów przejął inny kierowca, a nieodpowiedzialny 54-latek został przewieziony do komendy policji.


Dokonując kontroli drogowych policjanci zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierujących. Około godziny 8:30 na drodze w Rękawcu, funkcjonariusze z  drogówki zatrzymali do kontroli autobus szkolny. Kierowca tego pojazdu, 54–letni mieszkaniec gminy  Budziszewice miał w organizmie 1,7 promila alkoholu . Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę. Powiadomiono także  władze gminy.  Na miejsce dotarł inny kierowca,  który 32 małych pasażerów dowiózł bezpiecznie do szkoły.


Nieodpowiedzialny 54-latek trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawo jazdy i pracy.
 

Komenda Powiatowa Policji
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Master
Master 8.03.2018, 20:45
Jakbym zobaczył że mam takim autokarem jechać jak ze zdjęcia to też bym wypił na odwage xDD. A tak na serio to do puchyyy z nimm.
rwd
rwd 8.03.2018, 13:14
Może jakby któryś poszedł siedzieć to może towarzystwo przestałoby jeździć na podwójnym gazie.

Pozostałe