Kadeci z wojskowymi certyfikatami językowymi.

  • 8.03.2018, 11:30
Kadeci z wojskowymi certyfikatami językowymi.
Sześciu kadetów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim uzyskało wojskowe świadectwa znajomości języka angielskiego na poziomie A2 wg Stanagu 6001.

Nasi kadeci wśród których byli: Łukasz Mazurek, Oskar Pełka, Krystian Śliwka, Natalia Cybulska i Igor Majewski, uzyskali podczas egzaminu w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, potwierdzenie kwalifikacji językowych z języka angielskiego na poziomie drugim w resorcie obrony narodowej.

 

Certyfikat językowy STANAG 6001, brany jest pod uwagę w procesie rekrutacji kandydatów ubiegających się o przyjęcie do uczelni wojskowych, na studia wojskowe lub kursy oficerskie. Stanowi tym samym bardzo ważny atut na drodze do zawodowej służby wojskowej.

 

Kursy STANAG przeznaczone są dla osób, które muszą skutecznie opanować język obcy w jak najkrótszym czasie. Taka forma nauki polecana jest szczególnie kandydatom do Służby Cywilnej, Straży Granicznej, Policji oraz Wojska (w tym szkół podoficerskich i oficerskich).

 

Zdobycie kwalifikacji językowych STANAG 6001 potwierdza opanowanie takich sprawności językowych jak mówienie, pisanie, czytanie i słuchanie, które są zgodne z dokumentem normalizacyjnym, obowiązującym w państwach NATO (Standardization Agreement).

 

Naszym kadetom serdecznie gratulujemy.

 

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe