×

Wariacje na temat

  • 9.01.2013, 14:26
  • Mariusz Strzępek
Wariacje na temat
Miło nam poinformować, że właśnie światło dzienne ujrzała nowa płyta zespołu UnitraProdiż, w którego skład wchodzą dwaj tomaszowianie, znani także z takich zespołów jak Południca, czy metalowy Crowmoth.

 

Płyta autorstwa para-hiphopowego duetu. Za teksty odpowiada tm0026, uznany perkusista folkowych zespołów takich jak Południca, czy Bumtralala, który staje w nowej roli, czyli wokalisty, poety, a także hip-hopowego MC. Za muzykę odpowiedzialny jest Ludwik Zamenhof, folkowy grajek, mandoliniarz, a także producent, którego można posłuchać na hip hopowych płytach Luca i Rahima.

 

"Kompozyty Tekstylne" jest to koncept album, którego warstwa liryczna skupia się wokół materiałów. Muzycznie jest to mocna, hałaśliwa i brudna elektronika. Gościnnie w dwóch utworach wystąpiła Ciocia Agatka, znana z projektów Bumtralala, a swego czasu z Południcy.

 

Płytę można pobrać/odsłuchać w linku poniżej:

 

http://www.karoryfer.com/wydawnictwa/unitraprodiz-kompozyty-tekstylne

 

oraz

 

https://soundcloud.com/unitrapro/sets/kompozyty

 

***

 

UnitraProdiż zainspirował się starym radiem Unitra Diora Lutnia, na którym Ludwik Zamenhof nagrał mini płytkę pt. Unitra i która została wzbogacona o wokale i teksty tm0026 i Wuja. Dodajmy jeszcze, że zarówno Ludwik Zamenhof jak i tm0026 mają doświadczenie sceniczne, pochodzą z folkowego zespołu Południca i Bumtralala, a swego czasu grali metal w grupie Crowmoth.

 

Początkowe plany zespołu, nie mającego jeszcze wtedy nazwy, zakładały kierunek hip hopowy albo przynajmniej jego parafrazę, wyszło jednak trochę inaczej. Kompozycje okazały się na tyle interesujące, iż muzycy- eksperymentatorzy postanowili założyć zespół o nazwie UnitraProdiż. Do muzyki dołóżyli wizualizacje robione przez Dragosza i tak pierwszy etap prosukcji tego niecodziennego składu została zakończona. Obecnie UnitraProdiż zdecydowanie odchodzi od klasycznego hip hopu na rzecz rozmaitych pomysłów brzmieniowych- brudów, szmerów i muzyki.


Zespół grający niemiłe dla ucha dźwięki, składające się w tempo charakterystyczne dla trip i hip hopu. Wzbogacane są wyjątkowym wokalem wymawiającym słowa w wymyślonym przez siebie stylu zwanym "brak flow". Do tego dokładane są wizualizacje, które byłyby ładne gdyby nie tony destruktywnych efektów. Całość o dziwo podoba się niektórym osobom, choć zwykle są to znajomi muzyków.

 

Czytaj także

11 smutnych historii

Przepraszamy za zakłócenia

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe