"Oskary" Mazovii rozdane

  • 31.12.2012, 10:51
  • Mariusz Strzępek
"Oskary" Mazovii rozdane
Mający za sobą bardzo udany, mimo że dopiero pierwszy cały rok wspólnej pracy, zespół Mazovii rocznika 2001, nie zapomniał o tych, dzięki którym mógł najpierw zbierać cenne doświadczenia, a później wykorzystywać je w rywalizacji z czołowymi ekipami zarówno z Polski jak i z zagranicy. Tomaszowska Akademia Piłkarska na wzór tej Filmowej zza oceanu rozdała swoje statuetki Oskara za rolę „Przyjaciela Mazovii 2012”.

 

Ceremonia wręczenia miała miejsce podczas I Konferencji Akademii Piłkarskiej UKS Mazovia, która odbyła się w poniedziałek 17 grudnia w Spale. Wśród gości, oprócz głównych sponsorów klubu, czyli rodziców znaleźli również wszyscy Ci, którzy w jakiś sposób pomogli drużynie i wsparli młodych piłkarzy w dążeniu do obranego celu.

 

Podczas spotkania odbyła się prezentacja drużyny, a także projekcja filmu przedstawiającego krótką, a mimo to bogatą historię drużyny. W czasie jej trwania wiele par oczu się zaszkliło i wiele serc zabiło mocniej. Głębiej zaczęli oddychać zarówno ludzie, którzy z drużyną są na co dzień jak i Ci, którzy to wszystko widzieli po raz pierwszy. Pod wrażeniem byli dosłownie wszyscy.

 

W ciągu niespełna 1,5 roku powstał w Tomaszowie zespół, z którym liczą się wszyscy w Polsce, zespół, który zdobył Mistrzostwo Województwa Łódzkiego w ramach XVII Turnieju im. Marka Wielgusa, a później jak wielką porażkę potraktował zajęcie X miejsca w nieoficjalnych Mistrzostwach Polski, które rozegrane zostały we wrześniu we Wrocławiu. Ponadto drużyna z bardzo dobrym skutkiem występowała w jednym z bardziej prestiżowych turniejów w Polsce, mianowicie Baltic Football Cup i to zarówno w zimowej edycji, która rozgrywana była w nowoczesnej trójmiejskiej ERGO ARENIE jak i letniej, która odbyła się na Stadionie Narodowym Rugby w Gdyni. Młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej UKS Mazovia zajmowali w nich odpowiednio VIII miejsce w 28 zespołowej stawce w hali i VI miejsce na 32 zespoły na boisku pozostawiając za sobą m.in. drużyny dużo bardziej znanych klubów jak m.in. Lech Poznań, Legia Warszawa, Jagiellonia Białystok, Zawisza Bydgoszcz, Arka Gdynia.

 

Klub zorganizował także własny turniej. W marcu do Tomaszowa przyjechało 10 drużyn z 4 województw. Gospodarze zajęli w tych mocno obsadzonych zawodach III miejsce. W sierpniu Mazovia współorganizowała kolejny ogólnopolski turniej. Tym razem z racji tego, że klub nie ma niestety boiska w swoim mieście, turniej odbył się w Poświętnem. Do zaprzyjaźnionej miejscowości,w której młodzi tomaszowianie mieli również zorganizowany obóz sportowy przyjechały drużyny z różnych stron Polski.

 

Chłopcy z Mazovii, z wdzięczności za udostępnienie obiektu występowali w tym turnieju jako gospodarze. Spisali się bardzo dobrze zajmując II miejsce w 12-drużynowej stawce. W finale ulegli Widzewowi Łódź. Na dalszych miejscach uplasowały się drużyny m.in. Rakowa Częstochowa, Korony Kielce, UKS SMS Łódź czy Górnika Konin.

 

Oprócz sukcesów drużynowych doceniane są także indywidualne umiejętności młodych zawodników Mazovii. Pięciokrotnie wybierani byli Oni najlepszymi zawodnikami różnych ogólnopolskich turniejów, a sześciu z Nich jest obecnie reprezentantami okręgu i mają duże szanse na to aby zmagania w nowym roku zacząć za granicą. Kadra okręgu wyjeżdża bowiem w styczniu na turniej do Niemiec. Chłopcom życzymy powodzenia.

 

Ponadto w czasie konferencji nagrodzeni zostali zawodnicy z najlepszą frekwencją na treningach i najwyższą średnią ocen w szkole. Chłopcy wiedzą, że póki co ważniejsza jest nauka a piłka jest bardzo ważnym dla nich ale jednak dodatkiem i muszą pracować podwójnie ciężko jeśli chcą łączyć obowiązki ucznia z możliwością treningu.

 

Podczas spalskiej Konferencji był więc czas wspomnień, był czas podsumowań, był również czas podziękowań. Zawodnicy wręczyli pamiątkowe OSKARY i pamiątki klubowe oraz podziękowali za wsparcie m.in.:

- rodzicom

- sponsorowi głównemu, Panu Jackowi Goździkowi, właścicielowi firmy „MONT-EL”

- Panu Rafałowi Skupińskiemu, Dyrektorowi Banku BGŻ S.A. oddział w Tomaszowie Maz.

- Panu Zbigniewowi Krzyżakowi, Dyrektorowi Zarządzającemu firmy „EUROBOX” Sp. z o.o.

- Firmie Ceramika Paradyż na ręce Pani Joanny Kałużnej Specjalisty ds. Promocji i Sponsoringu

- Panu Markowi Michcie, właścicielowi firmy „AGMAR”

- Panu Robertowi Chmielewskiemu, właścicielowi Firmy „Chmielewski Travel”

- Panu Marcinowi Stępniowi, właścicielowi cukierni „STĘPIEŃ”

- Panu Maciejowi Szymańskiemu, Dyrektorowi Sportowemu organizacji Polish Soccer Skills

- Panu Grzegorzowi Wągrodzkiemu zastępcy kierownika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w  Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim

- Panu Darkowi Rudzkiemu, opiekunowi hali sportowej przy SP nr 6i Gimnazjum nr 8w Tomaszowie Mazowieckim

 

Ponadto zawodnicy, trenerzy i rodzice dziękują:

- Pani Mirosławie Tomczyk, Dyrektor Gimnazjum nr 3 w Tomaszowie Maz.

- Panu Mirosławowi Fajferowi, Dyrektorowi ZSP nr 3 w Tomaszowie Maz.

- Pani Lenie Słowikowskiej, Dyrektor SP nr 6 i Gimnazjum nr 8 w Tomaszowie Maz.

- Pani Monice Tazbir, Naczelnik Wydziału Strategii i Zarządzania Projektami UM Tomaszów  Maz.

- Panu Krzyśkowi i Panu Arturowi, opiekunom boiska Orlik przy Gimnazjum nr. 3 w Tomaszowie Maz.

…oraz wszystkim, którzy w jakimś stopniu pomogli zawodnikom w ich codziennej pracy. Organizacji treningów i wyjazdów a także przy zakupie sprzętu.

 

Na koniec spotkania, gdy już ucichły gratulacje i słowa uznania płynące z ust wszystkich obecnych zaczęły się dyskusje i rozważania na temat przyszłości drużyny. Miało to miejsce głównie podczas luźnych rozmów przy kawie i poczęstunku, który przygotowany był dla uczestników.

 

Z głosów większości zniknął wtedy wszechobecny wcześniej entuzjazm a pojawiła niepewność. Z jednej strony ta niezbyt liczna a jednak bardzo silna grupa ludzi powinna poradzić sobie ze wszystkim, co ją spotka, z drugiej jednak Ci zawodnicy dumnie i godnie reprezentują nie tylko siebie, swoich trenerów i rodziców ale też miasto, powiat i województwo na wielu turniejach i w wielu miejscach w Polsce a w wkrótce i za granicą. Podczas konferencji padło nawet bardzo znamienne zdanie mówiące o tym, że na dzień dzisiejszy Mazovia jest dużo bardziej rozpoznawalną marką w kraju niż… w Tomaszowie. A przecież chłopcy swoimi występami promują cały Tomaszów Mazowiecki i dobrze byłoby gdyby przełożyło się to na jak najlepsze warunki ich rozwoju w Naszym mieście.

 

Wśród licznych życzeń świąteczno-noworocznych składanych sobie wzajemnie przez ludzi związanych z drużyną padały głównie te dotyczące poprawy warunków pracy. Żebyśmy spotykając się w następnych latach nie musieli wspominać dawnych czasów, kiedy to pokonywaliśmy wielkie piłkarskie marki tylko nadal mogli cieszyć się z wyrównanej rywalizacji z nimi. Wiedząc jak już dzisiaj wygląda praca z młodzieżą w wielu miejscachżyczylibyśmy sobie aby nasze tomaszowskie talenty mogły się rozwijać w podobnych warunkach.

 

Młodzi zawodnicy, trenerzy oraz rodzice Akademii Piłkarskiej UKS „MAZOVIA” pragną życzyć wszystkim przyjaciołom, kibicom oraz pozostałym tomaszowskim sportowcom, zarówno tym młodszym jak i starszym wszystkiego najlepszego w nadchodzącym roku. Wielu chwil radości na boiskach, trybunach, w domach, szkołach, pracach – gdziekolwiek się znajdziecie! Dużo uśmiechu i fantazji zarówno na boisku jak i poza nim oraz żebyśmy wszyscy niezależnie od wieku czy bronionych barw czy uprawianej dyscypliny mogli w Naszym mieście realizować swoje plany i czerpać z tego satysfakcje!

 

Ze sportowym pozdrowieniem

Akademia Piłkarska UKS „Mazovia” Tomaszów Maz.

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Peter
Peter 4.01.2013, 22:56
Leśne dziadki nie dadzą, bo jeszcze wyjdzie prawda, że nie mają żadnego pomysłu na klub...poza braniem kasy od sponsora.
Ogień
Ogień 4.01.2013, 20:53
Żeby tacy ludzie i w ten sposób pracowali w naszej Lechii....z samych transferów zbudowałoby się kiedyś piękny stadion!
Gratulacje panowie za Waszą robotę!!!!!
kibic
kibic 4.01.2013, 07:38
po prostu coś niesamowitego.GRATULACJE!!!
kmietow
kmietow 3.01.2013, 09:38
Nie ma się czym jarać - kiedyś też był zaje*isty rocznik 89' to wszyscy do Opoczna musieli iść, później w każdym roczniku praktycznie w Opocznie są ludzie z tomaszowa - rozumie to ktoś?! Z tamtych chłopaków paru wróciło bo jest sponsor a jakby nie było sponsora to by nawet nie chcieli w tą stronę patrzeć. I pewnie tak będzie z tą grupą, że zaraz pójdzie jeden z drugim do jakiegoś smsu albo Opoczna. Bo w tym mieście to tylko ludzie umierają! A jak się chce coś osiągnąć to trzeba uciekać. Mi się na szczęście udało już wyrwać! Ale szlag mnie trafia na samą myśl
Peter
Peter 2.01.2013, 23:29
Gratulacje dla ekipy i chłopaków!!!
Zgred
Zgred 2.01.2013, 22:56
W ponad 60-cio tysięcznym mieście z tradycjami piłkarskimi,w kraju,gdzie sportem narodowym jest piłka nożna,w kraju gdzie klimat sprawia,że trawa rośnie sama i wszędzie istnieje jedno trawiaste boisko nadające się do użytku!!! Nawet nie trzeba tego komentować. Za pieniądze,które już wydano na budowę tego sztucznego(a końca nie widać) można byłoby już doprowadzić do idealnego stanu murawę na bocznym OSiR-u i na starej "Pilicy" i jeszcze by kupa szmalu została na następne.Gdzie jest CBA,CBŚ,NIK,Pitera i inni ścigacze syfu?
etna
etna 2.01.2013, 12:52
Krew mnie zalewa jak słyszę,że te dzieci muszą dymać 30 km. do Poświętnego,żeby mieć możliwość potrenować na naturalnej trawie.
Tomaszowianin
Tomaszowianin 2.01.2013, 12:07
Do Zgred: to jest bardzo proste, tutaj za prace wzieli sie ludzie ktorzy chca cos zrobic i maja na to pomysl a nie banda urzedasow, ktora kurczowo trzyma sie stolka po znajomosci :)
Zgred
Zgred 2.01.2013, 06:23
Skoro garstka amatorów,bez pieniędzy,obiektów,kontaktó w,zarządów może dokonać takich rzeczy i robi taką robotę,to jak traktować INSTYTUCJE powołane,wyspecjalizowane i stworzone do takiej roli w naszym mieście,którym jednocześnie daleko do takich efektów???????????? Z jednej strony obiekty,budżet,wsparcie miasta,sponsorów i LIPA,a z drugiej tak WIELE przy praktycznie zupełnym braku pomocy. Nie mogę pojąć!!! Niech mi to ktoś wytłumaczy.
Bonifacy
Bonifacy 1.01.2013, 23:30
No nieźle... Czyli można coś zrobić!!! Jestem pod wielkim wrażeniem! Gratulacje dla ludzi którzy to tworzą!!! Tym bardziej, że to jest piłka nożna a nie z całym szacunkiem bilard czy łyżwy. W to grają wszędzie i wszyscy! Konkurencja niesamowita. Wiem bo kiedyś też grałem. A chłopaki dają radę! Czasem jednak człowiek może być dumny, że tu mieszka.
tomaszowianka
tomaszowianka 1.01.2013, 10:29
Gratulacje, wielkie i głośne BRAVO !!! Powodzenia
Hanka
Hanka 1.01.2013, 08:58
Brawo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
do ejejej
do ejejej 31.12.2012, 15:59
Tak zespół,chłopców rocznika 2001 i zespół nowych ludzi.Mazovia jako klub istnieje od 2005 roku.Czytamy ze zrozumieniem.
Co do artykułu...MIAZGA!!!! Gratulacje!!!!
Ej Ej Ej Ej Ej
Ej Ej Ej Ej Ej 31.12.2012, 15:25
"W ciągu niespełna 1,5 roku powstał w Tomaszowie zespół" a Mazovia to nie istnieje przypadkiem już od dłuższego czasu ?
31.12.2012, 11:43
Brawo Tomek, brawo obaj panowie o imieniu Marcin :) Gratuluję i życzę owocnej pracy w przyszłym roku

Pozostałe