Bezpieczny przejazd kolejowy

  • 5.03.2018, 15:34
  • Komenda Powiatowa Policji
Bezpieczny przejazd kolejowy
5 marca 2018 roku na terenie powiatu tomaszowskiego prowadzone są wzmożone działania policyjne ukierunkowane na bezpieczeństwo na strzeżonych i niestrzeżonych przejazdach kolejowych. Głównym ich celem jest przeciwdziałanie niewłaściwym zachowaniom kierowców i pieszych przekraczających przejazdy kolejowe, a tym samym zmniejszenie liczby wypadków w tych miejscach. Działania realizowane są przy współpracy Straży Ochrony Kolei, którzy wspólnie z funkcjonariuszami policji dbali o bezpieczeństwo uczestników ruchu w obrębie strzeżonych i niestrzeżonych przejazdów kolejowych. Najczęstszymi wykroczeniami było: przechodzenie przy opuszczonych zaporach przez pieszych oraz wjazd na przejazd mimo niezakończenia podnoszenia się zapór.

 

Pamiętajmy, że w konfrontacji z pociągiem, każdy samochód, który znajdzie się na torach, nie będzie miał szans.

Apelujemy więc o rozsądek w rejonie przejazdów kolejowych. Opuszczające się zapory i czerwony sygnalizator zwiastują nadjeżdżający pociąg, dlatego w takiej sytuacji należy zwolnić, zatrzymać się i pod żadnym pozorem nie wjeżdżać na tory, bo może dojść do tragedii.

Komenda Powiatowa Policji
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Damian
Damian 17.03.2018, 14:39
Lepiej by zrobili gdyby cjoc roche te przejazdy poprawili. Na splaskiej jest tragedia nie wspominajac juz o jednej z głównych drog jak warszawska gdzie nie da sie normalnie przejechac. Po roznych wioskach a lepsze przejazdy jak te w Tomaszowie!

Pozostałe