Ekologiczna "Siódemka"

  • 5.03.2018, 09:25
Ekologiczna "Siódemka"
W ramach realizacji projektu w konkursie pn. "Edukacja Ekologiczna w Szkołach i Przedszkolach w roku szkolnym 2017/2018 z WFOŚiGW w Łodzi, do Przedszkolu nr 7 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim zakupiono laboratorium do prowadzenia zabaw badawczych i eksperymentów z powietrzem.

Placówka otrzymała również wiele pomocy dydaktycznych: gry, puzzle, plansze edukacyjne, tablice dydaktyczne, mikroskopy, karty do eksperymentów, oczyszczacze powietrza i wiele innych akcesoriów zaplanowanych w ramach realizacji projektu pod hasłem "Z ekologią żyjemy w zgodzie, pomóżmy zdrowiu i przyrodzie"

 

. Wysokość otrzymanej dotacji to 15.000.00 zł, łączny koszt projektu wynosi 20.000,00 zł. Pociechy z Przedszkola nr 7, dzięki temu projektowi brały udział w wielu przedsięwzięciach: akcji "Sprzątania Świata", happeningu z hasłami ekologicznymi, podczas którego  zachęcały rodziców i przechodniów do przemieszczania się po mieście rowerami lub środkami komunikacji miejskiej, rozdając ulotki wspierające "Dzień bez samochodu". 

 

Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach z cyklu    „Co i dlaczego dymi ?”, dowiedziały się o źródłach i skutkach zanieczyszczenia powietrza, uczestniczyły także w zabawach badawczych i eksperymentach z powietrzem. Dzieci bardzo zainteresowała wycieczka do lokalnej Ciepłowni, gdzie poznawały wykorzystanie najnowszych technologii do redukcji emisji pyłów i gazów.

 

Ponadto przedstawiciele poszczególnych grup wiekowych brali udział w konkursie plastycznym „Źródła szkodliwych dymów” i w konkursie piosenki ekologicznej „Czyste powietrze wokół nas". Dzięki dofinansowaniu ze środków z WFOŚiGW w Łodzi przedszkolaki z "siódemki" pogłębiają swoje pasje przyrodnicze, rozbudzają swoją odpowiedzialność za wpływ na jakość powietrza, którym oddychają. Dzieci poznają źródła zanieczyszczenia powietrza poprzez udział w zaplanowanych w ramach projektu przedsięwzięciach badawczo - ekologicznych.

 

 

Zdjęcia (11)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe