Gościnna i radosna „jedenastka”

  • 5.03.2018, 08:04
Gościnna i radosna „jedenastka”
W sobotę - 3 marca - Szkoła Podstawowa nr 11 w Tomaszowie Mazowieckim zorganizowała DZIEŃ OTWARTY, w trakcie którego zaprezentowała swoją bogatą ofertę edukacyjno- wychowawczą. Mimo siarczystego mrozu szkołę odwiedziła duża grupa dzieci w towarzystwie rodziców, rodzeństwa oraz dziadków.

- Na nowy rok szkolny 2018/2019 prowadzimy rekrutację do klas pierwszych, czwartych, piątych, szóstych i siódmych, a dzień otwarty jest okazją, aby dzieci i ich najbliżsi mogli zapoznać się nie tylko z ofertą edukacyjną, ale również mogli zobaczyć, jak wygląda nasza szkoła, sale lekcyjne, świetlica, biblioteka, stołówka, korytarze, szatnie oraz baza sportowa- mówi Aneta Jarząbek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11.

           

Dzień otwarty to przede wszystkim spotkanie z dyrekcją, nauczycielami oraz uczniami szkoły, którzy opowiadali o szkole i oprowadzali po niej przybyłych gości. Aneta Jarząbek przywitała uczestników spotkania i serdecznie zaprosiła do skorzystania z oferty szkoły w nowym roku szkolnym, nawiązała do tradycji Gimnazjum nr 7, które corocznie odnosiło bardzo wysokie wyniki na egzaminach gimnazjalnych, wychowało liczne grono laureatów i finalistów różnego rodzaju konkursów, odnosiło duże sukcesy w rywalizacji sportowej, rozwijało pasje i uzdolnienia naukowe i artystyczne, a także kształtowało postawy obywatelsko- społeczne i zapewniła, że obecna „jedenastka” będzie rzetelnie kontynuowała te działania, mając na uwadze wszechstronny rozwój dziecka w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze.

           

Uczniowie „jedenastki” zaprezentowali swoje talenty wokalne oraz taneczne w ciekawym programie artystycznym, śpiewał szkolny chór pod kierunkiem Agnieszki Bieniek oraz wokalistka Julka Stępień. Z kolei formacja taneczna SPot11 oraz tańcząca jazz Paulina Pawłowska zachwyciły wszystkich swoimi oryginalnymi układami. Uczennica klasy trzeciej Kamila Bilska nagrała specjalny filmik, który  w wesoły sposób pokazuje szkolną codzienność.

 

Dużą atrakcją dla najmłodszych były postacie z popularnych baśni i bajek, w które wcielili się uczniowie i z którymi można było zrobić sobie pamiątkowe fotografie. Wiele radości sprawiły również wspólne zajęcia taneczne prowadzone przez szkolne instruktorki zumby: Wiktorię Klauze i Wiktorię Kliszewską. Goszczące dzieci, odwiedzając sale lekcyjne, świetlicę, bibliotekę, halę gimnastyczną zbierały kolorowe pieczątki na specjalne przygotowanych kartach, aby na koniec otrzymać nagrodę rzeczową.

 

W pracowniach dzieci brały udział w drobnych doświadczeniach przyrodniczych, rozwiązywały zadnia i łamigłówki, układały puzzle, przygotowywały zakładki do książek, uczestniczyły w zabawach interaktywnych oraz grach i zabawach sportowych. W stołówce szkolnej czekały na wszystkich gorące napoje oraz pyszne ciasta i słodkości. Odwiedzający „jedenastkę” zgodnie podkreślali, że są bardzo zadowoleni z formy prezentacji placówki jako nowoczesnej, otwartej na dzieci i przede wszystkim bezpiecznej szkoły.

           

- Było nam niezmiernie miło gościć dzieci, rodziców i dziadków w naszej szkole. Dziękujemy wszystkim za obecność. Roześmiane buzie dzieci świadczyły o tym, że szkoła wywarła na nich pozytywne wrażenie. Dlatego jeszcze raz serdecznie zapraszam od 1 września do Szkoły Podstawowej nr 11. Ponadto z początkiem nowego roku szkolnego dziedziniec szkolny zostanie uatrakcyjniony o kącik edukacyjno- zabawowy „Pod chmurką”, który jest efektem pozyskania środków finansowych w ramach Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego- podsumowuje Aneta Jarząbek.

 

 

Zdjęcia (15)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe