IV wystawa minerałów, skamieniałości i wyrobów jubilerskich "Skarby Ziemi"

  • 4.03.2018, 16:27
  • Joanna Sztymelska
IV wystawa minerałów, skamieniałości i wyrobów jubilerskich "Skarby Ziemi"
Przez dwa dni, w sobotę i niedzielę, 3 i 4 marca 2018 roku, w godzinach 10-18.00 w Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego można było obejrzeć IV Wystawę - giełdę minerałów, skamieniałości i wyrobów jubilerskich SKARBY ZIEMI. Organizatorami imprezy byli: Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim i Firma "Acton" z Opola, której właścicielem jest Mirosław Gumienny, a kuratorem wystawy był dr Mariusz Ziółkowski, kustosz dyplomowany, archeolog w Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego.

 

Każdy zwiedzający miał możliwość obejrzeć stoiska z minerałami i wyrobami jubilerskimi. Przyjechało piętnastu wystawców z różnych miejsc Polski, którzy zaprezentowali swoje zbiory i biżuterię. Można było podziwiać wyjątkowe kamienie szlachetne i minerały, piękną biżuterię i wyroby jubilerskie: broszki,  kolczyki, bransoletki, pierścionki, naszyjniki. Nie zabrakło również naszych rodzimych minerałów. Było bardzo dużo różnych wyrobów z  bursztynów, agatów, krzemieni pasiastych, jaspisów.

 

 

 

 


Pierwszego dnia Mirosław Gumienny wygłosił wykład dotyczący skamieniałości i wyrobów jubilerskich. Opowiedział wiele ciekawostek, np. o najdroższych minerałach świata, o tym gdzie można zakupić kamienie, że w ciele każdego człowieka znajduje się ponad 2,5 kilograma różnych minerałów. Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem. Można było zdawać pytania, na które Mirosław Gumienny rzeczowo odpowiadał.

Odwiedzający wystawę mogli wziąć udział w loterii. którą zorganizowali organizatorzy. Do wygrania była tzw. statuetka szczęścia. Była to geoda ametystowa z Brazylii.

 

 

Joanna Sztymelska

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe