Finał XV Powiatowego Konkursu Plastycznego "Zaprojektuj swój świat"

  • 3.03.2018, 11:18
  • Joanna Sztymelska
Finał XV Powiatowego Konkursu Plastycznego "Zaprojektuj swój świat"
Piosenką "Stare buty van Gogha" w wykonaniu Aleksandry Żegnałek, uczennicy ZSP 6, rozpoczął sie w piątek, 2 marca 2018 roku, XV Finał Konkursu Plastycznego zatytułowanego "Zaprojektuj swój świat", który co roku odbywa się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim.

 

Konkurs skierowany jest do uczniów III klas gimnazjów, ale od przyszłego roku w wyniku reorganizacji szkolnictwa udział wezmą uczniowie klas III gimnazjów i klas VIII szkół podstawowych.
Ponad pięćdziesięciu uczestników zgłosiło się do konkursu. Reprezentowali trzynaście szkół. 


Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap odbywał się w gimnazjach. Uczestnicy wykonali pracę plastyczną w  dwóch kategoriach: projekt stylizacji postaci i projekt malarski. Prace zostały przesłane do ZSP nr 6 i tam ocenione przez komisję konkursową w składzie: Anna Kunka–Kawełczyk – przewodnicząca jury i Anna Maria Jurewicz i Kamila Mosiężnik – członkowie jury,
Drugi etap odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w piątek, 2 marca 2018 roku,  i każdy z uczestników w ciągu godziny wykonał pracę z wybranej kategorii.

 


 

 

Magdalena Fałek - dyrektor ZSP 6 powitała gości, wśród których byli: Beata Stańczyk - naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego, Wojciech Sitek - radny Rady Powiat, Ewa Adamska - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Grażyna Srebrzyńska z tomaszowskiego muzeum.


Każdego roku Finał konkursu jest poświęcony innej postaci świata mody czy malarstwa. W tym roku bohaterem Finału był Vincent van Gogh. Uczniowie przedstawili prezentację multimedialną dotyczącą życia artysty, ale też przybliżyli wiedzę o postimpresjonizmie i innych malarzach, przedstawicielach tego gatunku, którymi byli prócz van Gogha: Paul Gauguin, Paul Cézanne i Henri Toulouse-Lautrec.


Każda impreza organizowana w "Wyspiańskim" jest dopracowana w najdrobniejszych szczegółach, a prezentowane eventy są oryginalne i widowiskowe. Tak było i tym razem. Zaprezentowany został pokaz mody inspirowany malarstwem Vincenta van Gogha. W rolę modelek i modeli wcielili się uczniowie szkoły. Przy idealnie dobranej muzyce i widowiskowej wizualizacji, można powiedzieć, że był to raj dla ducha.

 


 


Przed wręczeniem nagród Aleksandra Żegnałek zaśpiewała jeszcze jedną piosenkę, zatytułowaną "Kołysanka dla van Gogha". Akompaniował jej na gitarze Adam Tataradziński, nauczyciel szkoły.
W  kategorii projekt malarski pierwsze miejsce zajęła Ewelina Rzeźnik z Zespołu Szkół w Popielawach, drugie miejsce Carolina Brayshaw ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawie Mazowieckiej i trzecie miejsce zajęła Sonia Latocha z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7, Gimnazjum nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim,  kategorii projekt stylizacji postaci pierwsze miejsce zajęła  Wiktoria Papież ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawie Mazowieckiej, drugie miejsce Jakub Michalczyk z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 10 w Tomaszowie Mazowieckim i trzecie miejsce  Weronika Norwińska z Zespołu Szkół w Popielawach.


Wyróżnienia otrzymały: w kategorii projekt malarski Agata Liman  z  Gimnazjum w Rzeczycy i w kategorii projekt stylizacji postaci Barbara Czajkowska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawie Mazowieckkiej.


Konkurs objęli patronatem: Mirosław Kukliński - starosta Powiatu Tomaszowskiego i Marcin Witko - Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego. Starostwo ufundowało nagrody dla laureatów.

 

 

 

 

 

Joanna Sztymelska

Zdjęcia (24)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe