Rondo... a może sygnalizacja

  • 3.03.2018, 18:35
Rondo... a może sygnalizacja
Skrzyżowanie ulic Zawadzkiej i Elizy Orzeszkowej należy do najniebezpieczniejszych w naszym mieście. Jest to fragment, na którym zmienia się organizacja ruchu, a widoczność jest mocno ograniczona. Doszło tu już do sporej liczby wypadków. Na szczęście nikt nie zginął. O budowę w tym miejscu ronda od dłuższego czasu zabiegają radni powiatowi: Bogna Hes, Marta Niemczyk i Mariusz Strzępek. Teraz z propozycją wspólnej inwestycji miasta i powiatu wystąpił Prezydent Marcin Witko. ma ona polegać na instalacji na skrzyżowaniu sygnalizacji świetlnej. Mamy nadzieję, że znajdą się pieniądze, by poprawić poziom bezpieczeństwa w tym miejscu

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Inżynier budownictwa miasta Tomaszowa Mazowieckie
Inżynier budownictwa miasta Tomaszowa Mazowieckie 6.03.2018, 23:32
Szanowni Państwo,
Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom skrzyżowanie ulic Orzeszkowej/Zawadzkiej zostanie zmodernizowane w następujący sposób; zostanie zbudowany wiadukt nad ulicą Zawadzką, dzięki któremu możliwy będzie bezkolizyjny przejazd ulicą Orzeszkową. Dodatkowo powstaną tzw. „ślimaki”, które pozwolą włączyć się do ruchu pojazdom z ulicy Zawadzkiej.
Pan Samochodzik
Pan Samochodzik 7.03.2018, 07:26
Zapomniał Pan dodać że powstanie również estakada nad Ceramiką Paradyż łącząca ulice Zawadzką z rondem Ujezna ulicydzkiej.
Inżynier budownictwa miasta Tomaszowa Mazowieckie
Inżynier budownictwa miasta Tomaszowa Mazowieckie 7.03.2018, 18:57
Panie Karolu,
Zdaje się, że widział Pan wstępne plany przebudowy dróg, jednakże pragnę nadmienić, że w chwili obecnej budowa estakady nie dojdzie do skutku ze względu na bardzo ograniczony czas realizacji projektu.
kierowiec
kierowiec 4.03.2018, 23:48
tylko rondo! stać arbuzów na drogii to i na rondo starczy ... dożynki w tym roku
Ja
Ja 4.03.2018, 17:48
Aż dziw, ze w tym mieście tylu specjalistów jest, ale do roboty żadnego. Mądrować się na forach każdy umie, ale żaden przeprowadzić inwestycji by nie umiał.
^^
^^ 4.03.2018, 20:41
Skoro jesteś taki spec, to chyba jesteś jednym z tych urzędników od dróg i nigdy nie jeździłeś samochodem po mieście (w godzinach tzw. szczytu).
@
@ 4.03.2018, 11:27
A ja się pytam urzędników z UM i Starostwa Powiatowego za którą szafą i u kogo znajdują się projekty bardzo potrzebnych od zaraz 2 rond.
Sprawa dotyczy:
1 rondo (nie rondko) ulice św. Antoniego - Mazowiecka - Sikorskiego,
2 rondo (nie rondko) ulice Strzelecka - Mazowiecka.
Jeszcze około 3 - 4 miesiące i w tych miejscach będzie paraliż tych ulic (między innymi duże opóźnienia komunikacji miejskiej, zwiększona ilość wypadków i kolizji drogowych).
W tych miejscach jest naprawdę dużo miejsca na zbudowanie prawdziwych rond, a nie takie badziewia jakie są w naszym mieście, gdzie nowiutkie autobusy komunikacji mają ogromne trudności z przejazdem.
Obecne ronda były zaprojektowane chyba tylko dla samochodów osobowych ().
Tak myślę.
Tak myślę. 4.03.2018, 10:59
Rondo to świetny pomysł jeszcze przydało by się przebudować mostek przy Nadrzecznej na most z ruchem dwu lub jednostronnym.
dsp
dsp 4.03.2018, 09:32
no przed wyborami samorządowymi nawet pan prezydent próbuje działać obojętnie co, obojętnie jak aby się pokazać... Sygnalizacja świetlna no BRAWOOO!!! Tylko po co gdy nie zda egzaminu? Nawiązując do tego co napisał: "aqq: - czy to będą światła czy rondo , to i tak nie rozwiąże to problemu z wyjazdem w ulice Orzeszkowej z odcinka ul. dzieci Polskich" to akurat ten wątek rozwiązuje się sam, jadąc od strony ul.Dzieci Polskich (Zawadzka 86) jest przesmyk który w znaczący sposób ułatwia wjazd w ul.E.Orzeszkowej. Rondo natomiast w znaczącym stopniu uniemożliwi "zapierdzielanie" z i w kierunku drogi S8. Jadący w w/w kierunkach dojeżdżając do obiektu który będą musieli w jakiś sposób objechać będą zmuszeni zdjąć nogę z gazu...
multi99
multi99 4.03.2018, 19:40
Ten przesmyk jak nazwałeś cytuje : jadąc od strony ul.Dzieci Polskich (Zawadzka 86) jest przesmyk który w znaczący sposób ułatwia wjazd w ul.E.Orzeszkowej. To jest uliczka osiedlowa i na niej ruch odbywa się przy prędkości do 20 km. Ona się nie nadaje na normalną drogę o dużym ruchu ...
dsp
dsp 5.03.2018, 05:32
zgadza sie Jacku ale jest to jakaś alternatywa dopóki ten lewo skręt jest wg niektórych nie do pokonania
Art. Kar.
Art. Kar. 4.03.2018, 08:53
Kilka lat temu została zdemontowa prawie nowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu św.Antoniego, Granicznej i Langego, może cześć tych urządzeń można by wykorzystać ponownie i zamontować na Zawadzkiej?
Jeśli oczywiście nie zostało to wyrzucone...
Planista
Planista 3.03.2018, 23:40
Przy remontach skrzyżowań wciąż planując zapomina się, że samochodów w mieście, Polsce i na świecie będzie co raz więcej. W naszym mieście jednak planując remonty nikt o tym nie myśli. Wręcz odwrotnie, po każdej przebudowie skrzyżowania jego przepustowość maleje!!! A wystarczy zacząć robić dodatkowe pasy dla lewo i prawo skrętów. Wtedy przepustowość znacznie się zwiększy, a jednocześnie korki będą mniejsze. A gdy korki będą mniejsze jednocześnie zanieczyszczenie środowiska się zmniejszy, bo im dłużej auto stoją na uruchomionym silniku tym bardziej smrodzą. Niestety nic w tym kierunku się nie robi!!! Niby mówi się o smogu, a planiści robią wszystko byśmy idąc ulicą musieli oddychać smrodem aut które dlatego, że ktoś nie ma głowy planisty stoją dłużej i dłużej...
multi99
multi99 4.03.2018, 08:40
A ja uwazam że miasto bardzo dużo zrobiło aby odblokowac miasto ... Mamy darmową komunikację MZK ... A po za tym miasto nie jest aglomeracją wielkoścci WARSZAWY , WROCŁAWIA , tutaj wszędzie można dojść pieszo w czasie około 30 minut ... Ale jesteśmy nauczeni lenistwa , prawda jest taka , ze jakbyście mogli to zakupy byście robili bez wychodzenia z auta... Ja widze u siebie na woim osiedlu ... sąsiad mieszka trzy bloki przede mną i do sklepu BALDIK ma 250 metrów po linni prostej a do sklepu jeżdzi autem .... A co Bogatemu wszystko wolno ...
Mewa
Mewa 12.03.2018, 20:18
Dokładnie... Mieszkam poza miastem TM, ale jak komuś mówię gdzie dokładnie, to słyszę zawsze "to daleko, to długo się jedzie!" co prawdą nie jest, bo odpalam autko i mknę w 10-13 minut na Plac Kościuszki. Tomaszowskie perspektywy są odległe tym z większych aglomeracji, a pretensjonalność jednak nieproporcjonalnie większa. Z Kabat do pracy w centrum Wa-wy dojeżdżałam 40 minut (spacer+metro).
pieszy
pieszy 4.03.2018, 18:43
szedłeś kiedyś z Krańcowej na Strzelecką ? napisz madraliński ile to ci pochłonęło czasu
Silv
Silv 5.03.2018, 11:02
W sumie jak wiele osób pokonuje takie odległości ? Nie wiem ile zajęło by to autorowi, do którego się zwracasz jednak google twierdzi, że bardzo spokojnym chodem dojdziesz tam w 1h 10 min natomiast mnie zajęło by pewinie ko 40 min :) wiec nie jest to takie trudne tylko trzeba chcieć...
aqq
aqq 3.03.2018, 19:55
- czy to będą światła czy rondo , to i tak nie rozwiąże to problemu z wyjazdem w ulice Orzeszkowej z odcinka ul. dzieci Polskich , no chyba że wspomniany odcinek ul. Dzieci Polskich będzie uliczką jednokierunkową z wjazdem od ul. Orzeszkowej , a wyjazd z tej uliczki by musiał być kierowany ul. Ostrowskiego do ul. Orzeszkowej na wysokości szkoły . Natomiast przejście dla pieszych przez ul. Orzeszkową , tuż obok przystanku MZK-i było by nadal przejściem dla SZYBKO-BIEGACZY .

Pozostałe