Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 00:49
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama Makaron Czaniecki - konkurs

Teatralia na finiszu

Zakończył się już Przegląd Teatrów Amatorskich, który po raz siódmy zorganizował Miejski Ośrodek Kultury w Tomaszowie Mazowieckim w ramach projektu „Tomaszowskie Teatralia – czyli artystyczne zdarzenia sceniczne”

[reklama2]

Tomaszowskie Święto Teatru w tym roku odbywało się 19 i 20 listopada, tradycyjnie w sali widowiskowo – kinowej „Włókniarz”. Uczestniczyły w nim zespoły reprezentujące szkoły podstawowe, gimnazjalne, średnie i ośrodki kultury z Tomaszowa Mazowieckiego oraz z terenu powiatu tomaszowskiego.

 

W przeglądzie wzięły udział aż 24 amatorskie zespoły teatralne, co pokazuje, że nasze miasto teatrem „żyje”.  Wśród nich: 13 - w kategorii „szkół podstawowych”, 5 - w kategorii „szkół gimnazjalnych”, 4 - w kategorii „szkół średnich”, 2 – w kategorii „teatrów dorosłych”.

 

- Celem przeglądu było prezentowanie i popularyzacja dorobku artystycznego teatrów amatorskich, konfrontacja dokonań artystycznych, a przede wszystkiminspirowanie do poszukiwań nowych form pracy artystycznej i wychowawczej w zespole- mówią organizatorzy przedsięwzięcia. - Ważnym elementem jest teżedukacja teatralna dzieci, młodzieży i dorosłych,  wykazanie zasady równych szans, oraz integracja środowisk twórczych regionu.

 

 

Występy młodszych i starszych artystów oceniała komisja w składzie której znaleźli się:Ewelina Ciszewska - aktorka, mim, choreograf, reżyser teatralny. Aktorka Teatru Formy. Absolwentka i wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu; Ireneusz Maciejewski  - aktor, mim, performer i reżyser teatralny. Twórca niezależny. Absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie - Wydziału Lalkarskiego w Białymstoku; Paweł Pawlik – aktor, muzyk, instruktor. Absolwent Reżyserii Teatru Lalek oraz Podyplomowych studiów Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu oraz Kulturoznawstwa (Uniwersytet Wrocławski).

 

 

Komisja Artystyczna po obejrzeniu prezentacji konkursowych dokonała oceny i przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

 

w kategorii szkół podstawowych:

 

Złota Maska        - SITOWE

Szkoła Podstawowa w Inowłodzu

 

 

Srebrna Maska - SZERY MERY             

Szkoła Podstawowa nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim

 

Srebrna Maska - OJ TAM, OJ TAM        

Miejski Ośrodek Kultury w Tomaszowie Mazowieckim

 

Brązowa Maska - HORROREK               

Dzielnicowy Ośrodek Kultury w Tomaszowie Mazowieckim

 

 

Wyróżnienia

 

- MISZ-MASZ                

Dzielnicowy Ośrodek Kultury  w Tomaszowie Mazowieckim

- TO CI DOPIERO         

Szkoła Podstawowa nr 13 w Tomaszowie Mazowieckim

- ULINKI                           

Szkoła Podstawowa nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim

 

 

Wyróżnienie za scenografię

- SZNURÓWKA 2         

Klub Wojskowy Nowy Glinnik

 

Wyróżnienie za ogólny wyraz estetyczny

- MUSIC SHOW          

Ośrodek Kultury TKACZ

 

W kategorii szkół podstawowych komisja artystyczna przyznała nagrody i wyróżnienia indywidualn:

 

 

nagroda aktorska  

- dla Dawida Goszcza z zespołu SZERY MERY

 

wyróżnienia aktorskie

- dla Mai Kunieckiej  z zespołu HORROREK

- dla Natalii Nowakowskiej z zespołu SZERY MERY

- dla Julii Siudzińskiej z zespołu SZERY MERY

 

 

w kategorii szkół gimnazjalnych:

 

Złota Maska - MOVE&DANCE      

Ośrodek Kultury Tkacz w Tomaszowie Mazowieckim

Srebrna Maska - POD SŁOŃCEM

Publiczne Gimnazjum w Popielawach

Brązowa Maska - Grupa Teatralna INNI 

Gimnazjum nr 6 im. Ks. Jana Twardowskiego w Tomaszowie Mazowieckim

 

W kategorii szkół gimnazjalnych komisja artystyczna przyznała wyróżnienia indywidualne za kreacje aktorskie:

- dla Małgorzaty Stach z zespołu ZIELONY KOT

- dla Ewy Daroch z zespołu MASKA

 

 

w kategorii szkół średnich:

 

Złota Maska - Monodram WYZNANIE

w wykonaniu Marleny Burian

 

Srebrna Maska - TEATR MŁODYCH IM. WOJCIECHA BOGUSŁAWSKIEGO W LUBOCHNI

Gminny Ośrodek Kultury w Lubochni

 

 

Brązowa Maska - Monodram OFICYNA

w wykonaniu Aleksandry Wąs II Liceum Ogólnokształcące  w Tomaszowie Mazowieckim

W kategorii szkół średnich komisja artystyczna przyznała nagrodę indywidualną

za kreację aktorską - dla Marleny Burian

 

 

w kategorii teatrów dorosłych:

 

Złota Maska  - ZAPOMINAJKI                   

Grupa teatralna Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Miejskiego Ośrodka Kultury w Tomaszowie Mazowieckim

 

Brązowa Maska - MŁODZIEŻOWY TEATR DO SPRAW CIĘŻKICH oraz GRUPA   POETYCKO - MUZYCZNA  „NA TRZEŹWO”

Abstynenckie Stowarzyszenie Klubu Wzajemnej Pomocy „ALA” oraz Stowarzyszenie Azyl  w Tomaszowie Mazowieckim

 

 

W tej kategorii komisja artystyczna przyznała nagrody i wyróżnienia indywidualne za kreacje aktorskie  nagroda aktorska

- dla Janusza Dziubałtowskiego z zespołuMŁODZIEŻOWY TEATR DO SPRAW CIĘŻKICH

 

wyróżnienie aktorskie

- dla  Kazimierza Mateckiego  z zespołu ZAPOMINAJKI

 

Nagroda za całokształt pracy nad spektaklem– przyznana przez p. Lucynę Jakubczyk, prowadzącą konsultacje teatralne przygotowujące do przeglądu - dla grupy teatralnej INNI z Gimnazjum

nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim za otwartość na krytykę, odwagę w prowadzeniu licznych zmian, całościowe zreorganizowanie dotychczasowych doświadczeń w pracy nad spektaklem, odkrywanie i konstruowanie innego sposobu tworzenia, zmiany nastawienia do pracy z pamięciowego na kreacyjny, stworzenie nowej rzeczywistości.

Przegląd Teatrów Amatorskich oraz wydarzenia towarzyszące „VII Tomaszowskim Teatraliom” zostały sfinansowane ze środków Miejskiego Ośrodka Kultury w Tomaszowie Mazowieckim  i  pozyskanych przez Ośrodek.

 

Zadanie realizowane było w ramach projektu GALERIA WYOBRAŹNI 2 dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Fundatorem nagród w konkursie było Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim. Wśród patronów medialnych był po raz kolejny portal NaszTomaszów.pl 

 

Komisja Artystyczna „VII TOMASZOWSKICH TEATRALÓW – czyli artystycznych zdarzeń scenicznych” pragnie gorąco podziękować wszystkim wykonawcom, instruktorom i opiekunom a także organizatorom za zaangażowanie w przygotowanie przeglądu. Pragniemy podkreślić wysoki poziom teatraliów, który wskazuje na dobrą kondycję amatorskiego ruchu teatralnego w Państwa środowisku społeczno – kulturalnym. Zespoły były dobrze przygotowane do prezentacji a aktorzy zaangażowani.

 

Jednocześnie chcielibyśmy zachęcić do odważniejszych i głębszych poszukiwań nowych form prezentacji, które przełamywałyby schematyzm w ujmowaniu tematu czy konstruowaniu spektakli a także otwarłyby drogę do eksperymentów. VII edycja przeglądu świadczy o dużym potencjale amatorskiego ruchu artystycznego w Tomaszowie Mazowieckim toteż pragniemy bardzo zachęcić wyróżnione zespoły do regularnego,  jak najczęstszego prezentowania swoich przedstawień szerszej widowni. Stwarza to bowiem szansę wykorzystania ogromnego potencjału do realizacji idei społecznego teatru repertuarowego. Skutkować może to dalszą popularyzacją teatru a także stymulowaniem potrzeb aktywnego uczestnictwa w kulturze w całej społeczności.

 

Chcieliśmy pogratulować wszystkim uczestnikom i organizatorom tomaszowskiego święta teatru.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Polecane
Ćwiczenia gimnastyczne w tomaszowskich fabrykachNowy partner Lechii TomaszówIV Festiwal Jazzowy „Barwy Muzyki Improwizowanej - Opoczno 2024”„Tkalnia żartu” – odsłona trzeciaJutro noga z gazuKoszykarki z 14-tki na podiumTankuj taniej na Samoobsługowej Stacji Paliw MZKNowy portal turystyczny miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki już działaOdkryj wymarzony prezenty na chrzest dla chłopca! Znajdź idealny dar, który uwieczni ten niezapomniany dzień!Tomaszowskie dzieci miesiącami czekają na pomocGrand Prix Polski w kręglarstwie.Inteligentna sygnalizacja świetlna na ul. Wspólnej.
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Zapraszamy serdecznie na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji!To już tradycja, że otwarciu sezonu turystycznego na Zamku towarzyszy Łżykwiat kasztelański, czyli impreza historyczna na którą zjeżdżają bractwa z całej Polski. Łżykwiat, to również ze staropolskiego kwiecień. Nazwa pochodzi stąd, że ten miesiąc „wyłudza z ziemi przedwcześnie kwiaty”. Jak co roku rekonstruktorzy ubiorą się w swoje średniowieczne stroje, stworzą wokół Zamku wioskę, będą gotować, bawić się, strzelać z łuku, walczyć na miecze, grać w średniowieczne gry…To świetna okazja do podejrzenia jak wyglądało życie w średniowieczu. Podczas wydarzenia, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania zupy według średniowiecznej receptury! Zapewniamy dawkę ciekawej wiedzy i przednią zabawę!W tym roku otwarciu sezonu turystycznego towarzyszy bardzo bogaty program. Oprócz imprezy historycznej, na zamkowym dziedzińcu odbędą się rozgrywki szachowe. „Teatr na zamku” przygotował premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się starej szafie śni” czyli bajkę dla dzieci, w każdym wieku Grupa "Teatr po godzinach" ze Zduńskiej Woli przedstawi moralitet „Starzec i śmierć” – to już dla starszych widzów.W sobotę w galerii ZI odbędzie się także wernisaż wystawy „Droga jest celem” Piotra Sabacińskiego – podróżnika, człowieka gór. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas dwutygodniowej wyprawy na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6960,8 m.n.p.m.).Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie małe

Temperatura: 2°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Reklama
Wasze komentarze
Autor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Ten Alior Bank, to zupełne dno!!! Jak można było dopuścić do takiego przekrętu, wykonanego przez zwykłą pracowniczkę ?!?!?! Niech wszystkich Pan Bóg broni przed korzystanie z tego banku!!! Posiedzi cwana baburica parę wiosen i co z tego?!?! Kto odda kasiorkę klientom tego banku??? Ludziska: omijajcie z daleka taki przekrętny bank.Źródło komentarza: Klienci Alior Banku odzyskują pieniądze.Autor komentarza: tTreść komentarza: Czy będzie można zamieszczać swoje materiały. Czy materiały będą cenzurowane.Źródło komentarza: Nowy portal turystyczny miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki już działaAutor komentarza: Odpowiednie osoby naodpowiednimmiejscuTreść komentarza: Paweł PiwowarskiŹródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Do "Bareja". Jeżeli ja podpisałbym się "Jan Kępa" - też byś to łyknął, jak młody indor kluchy?! Oczywiście, kompletnie nie interesuje ciebie to, co napisała ta Aleksandra Kępa: "... nie ma tak Wielkiego, oddanego Człowieka dla Tomaszowa." Wg mnie], ta tzw. Kępa, to totalny idiota. Dlaczego? Proste, jak świńska kita. Wyrazy: wieki człowiek pisze debil z dużej litery, a ponadto zapomniał debil, że starosta, to jest samorządowy szef powiatu tomaszowskiego, a nie Tomaszowa. Dla debila, to jeden chuk.Źródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: Roman WildertTreść komentarza: Całe to skorumpowane towarzystwo na śmietnik historii ,może czas na kogoś młodego ,ambitnego ?Źródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Panie Adamie: ogólnie wiadomo, że jest Pan dobrym drogowcem, bo pracuje Pan w tym zawodzie (szkoda, że nie w Tomaszowie). W swoim wpisie ma Pan 100 % racji. Jednak nasze miasto jest tak zaniedbane pod względem komunikacji (głównie skrzyżowania), że takich przykładów, jakie Pan podał, znalazłoby się wiele więcej. Czasy się zmieniają i oczekiwania ludzi też się zmieniają. I to jest normalne. Jednak, nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że "... Batorski znów chce się pokazać...". Zapomina Pan o tym, że Pan Batorski chce się pokazać nie dlatego, że jest taki ładny], tylko dlatego, że Pan Radny Batorski reprezentuje swoich i nie tylko swoich wyborców. I ten facet już wielokrotnie pokazywał, że nie tylko przed wyborami wiedział, po co został wybrany na radnego, czyli na przedstawiciela mieszkańców miasta. W podsumowaniu: taki ktoś, jak Pan, też przydałby się jako radny: miejski, a raczej powiatowy, bo ma pan łeb na karku w sprawach drogowych. Pozdrowienia od starego czekisty.Źródło komentarza: Inteligentna sygnalizacja świetlna na ul. Wspólnej.
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama