(nie)Pełnosprawni na rynku pracy

  • 17.10.2012, 16:38
  • Mariusz Strzępek
(nie)Pełnosprawni na rynku pracy
Konferencja „Otwórzmy rynek pracy dla niepełnosprawnych!”, organizowana przez łódzkie Centrum Edukacji i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych, odbędzie się 23 października w Sali Obrad Sejmiku Wojewódzkiego w Łodzi. Jej ideą przewodnią jest przekonanie pracodawców z sektora publicznego, prywatnego oraz organizacji pozarządowych, że osoby niepełnosprawne są wartościowymi pracownikami na otwartym rynku pracy.

 

„Otwórzmy rynek pracy dla niepełnosprawnych!” to konferencja przeznaczona dla pracodawców, przedstawicieli instytucji państwowych i organizacji pozarządowych z województwa łódzkiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Podczas wydarzenia organizowanego przez Centrum Edukacji i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych zostaną przedstawione pozytywne przykłady działań prowadzonych na rzecz aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych.

 

Jeden z prelegentów – dyrektor Muzeum Kinematografii Mieczysław Kuźmicki, jako pracodawca zatrudniający osoby z niepełnosprawnością opowie, jak jego instytucja przełamuje bariery i opory społeczne wobec osób niepełnosprawnych. Warto dodać, że Muzeum jest laureatem ogólnopolskiego konkursu Lodołamacze 2012 w kategorii Pracodawca Nieprzedsiębiorca.

 

Głos zabiorą również osoby niepełnosprawne, które opowiedzą o swojej drodze zawodowej i roli zatrudnienia w aktywizacji społecznej oraz życiu codziennym. W drugiej części konferencji odbędzie się także dyskusja z udziałem przedstawicieli organizacji pozarządowych, dotycząca działań wspierających osoby niepełnosprawne w skutecznych poszukiwaniu pracy.

 

Część panelową poprowadzi Bartosz Mioduszewski, przewodniczący Zarządu Fundacji Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo. Wszystkich zainteresowanych organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w spotkaniu, które odbędzie się w Sali Obrad Sejmiku Wojewódzkiego w Łodzi, przy al. Piłsudskiego 8, w godzinach 10-14.

 

Centrum Edukacji i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych, które organizuje konferencję, działa w Łodzi od lipca br., pomagając osobom z niepełnosprawnością w znalezieniu zatrudnienia. Centrum oferuje konsultacje z doradcą zawodowym, prawnikiem i psychologiem, bezpłatne szkolenia zawodowe i informatyczne, a także – dzięki stałej współpracy z lokalnymi firmami i instytucjami – oferty pracy.

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe