Policjanci z Tomaszowa zatrzymali dwóch włamywaczy

  • 1.03.2018, 10:57
  • Komenda Powiatowa Policji
Policjanci z Tomaszowa zatrzymali dwóch włamywaczy
24 lutego 2018 roku dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego z niezamieszkałych domów. Policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i rozpoczęli ustalenie sprawców. Kilka dni później kryminalni już mieli pewność, że włamania dokonało dwóch 31–latków. Obaj zostali zatrzymani w miejscu zamieszkania, u jednego z podejrzanych policjanci znaleźli amunicję.

 

Podejrzani 24 lutego 2018 roku  włamali się do niezamieszkałego domu, z którego ukradli elementy metalowe. Wartość strat została oszacowana na 1000 złotych. Pokrzywdzony zgłosił sprawę tomaszowskiej policji. Na miejscu grupa dochodzeniowo – śledcza, przesłuchała świadków, technik kryminalistyki zabezpieczył pozostawione przez włamywaczy ślady. Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego.

Zabezpieczony materiał dowodowy wskazywał, że włamania mogło dokonać dwóch 31–letnich mieszkańców Tomaszowa, znanych ze swoich wcześniejszych konfliktów z prawem. 28 lutego zostali zatrzymani w swoich domach. Byli bardzo zaskoczeni wizytą stróżów prawa. Podczas przeszukania u jednego z nich mundurowi ujawnili 7 sztuk amunicji. 

Sprawcy przyznali się do włamania i kradzieży, metalowe przedmioty sprzedali. Już usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi do 10 lat więzienia, dodatkowo, policjanci wyjaśniają sprawę amunicji, którą posiadał 31-latek. Sprawa jest rozwojowa.

Komenda Powiatowa Policji
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe