Pływacy z MUKS Wiking na Zimowych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego

  • 25.02.2018, 19:47
  • Mariusz Strzępek
Pływacy z MUKS Wiking na Zimowych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego
W dniach 18-19.02.2018 odbyły się Zimowe Otwarte Mistrzostwa Województwa Łódzkiego pod patronatem Burmistrza Rawy Mazowieckiej organizowane przez Łódzki Związek Pływacki. Pływacy z tomaszowskiego Muks Wiking również zaznaczyli tam swoją obecność.

Zima to nie tylko sporty zimowe. Dla pływaków z tomaszowskiego MUKS Wiking sezon pływacki w pełni. W dniach 18-19.02.2018 odbyły się Zimowe Otwarte Mistrzostwa Województwa Łódzkiego pod patronatem Burmistrza Rawy Mazowieckiej organizowane przez Łódzki Związek Pływacki.


Nasz Klub w kategorii wiekowej 12 lat reprezentowały Michalina Jasińska i Łucja Mielnicka, 13 lat – Zuzanna Raszdorf, Kacper Filipczak i Igor Psut oraz 14 lat – Marika Lesiewicz i Oskar Przybysz.
Przed wyjazdem na zawody niektórzy zawodnicy byli pełni obaw co do aktualnej dyspozycji startowej. Przyczyną był miniony okres ferii zimowych, niekoniecznie spędzony na pływalni z trenerem a urozmaicony wyjazdami w góry na narty czy snowboard. Tydzień poprzedzający start w zawodach był zatem nerwowy i pracowity.


Wspomnieć należy, że treningi odbywają się 6 razy w tygodniu po 2 godziny w cyklu popołudniowym, dodatkowo wzbogacone zajęciami ogólnorozwojowymi na hali sportowej. Ponadto dla chętnych, przy znacznie mniejszej frekwencji zawodników, mają miejsce treningi poranne 3 razy w tygodniu przed zajęciami szkolnymi. Jak widać jest w to włożony ogrom pracy i wysiłku, aby później móc powalczyć o jak najlepsze lokaty na zawodach.


W Mistrzostwach Województwa Łódzkiego wzięło udział 295 pływaków z 17 klubów. Otwarta formuła zawodów sprawiła, że swoją obecność odnotowały również kluby spoza naszego regionu takie jak UKS Manta Warszawa Włochy czy UKS G-8 Bielany Warszawa, który wystawił aż 53 pływaków.


Starty naszych zawodników zaowocowały zdobyciem znakomitych lokat i przede wszystkim osiągnięciem dobrych rezultatów czasowych. Cała siódemka praktycznie w każdym starcie poprawiała swoje rekordy życiowe, czego potwierdzeniem było zdobycie I-wszej lokaty przez Klub MUKS Wiking z Tomaszowa Mazowieckiego w kategorii największa progresja zawodników na Mistrzostwach! W tym miejscu należą się podziękowania dla trenera Tomasza Zająca.

 

Na Mistrzostwach w Rawie Mazowieckiej tomaszowianie pięciokrotnie stawali na podium.

 

Medalowe miejsca wywalczyli:
Michalina Jasińska – III miejsce w konkurencji 50m dowolnym
Zuzanna Raszdorf – II miejsce 50m stylem klasycznym
Kacper Filipczak – I miejsce 50m stylem grzbietowym; III miejsce 50m stylem motylkowym i III miejsce w konkurencji 200m grzbietem.

 

W pozostałych konkurencjach nasi zawodnicy zajęli następujące lokaty:
Michalina Jasińska – 4.miejsce – w konkurencjach 100m dowolny, 50m klasyczny i 100m klasyczny; 5. miejsce - 50m grzbietowy.
Zuzanna Raszdorf – 4.miejsce – 100m klasyczny; 5.miejsce – 50m motylkowy; 8.miejsce – 100m motylkowy i 11.miejsce – 100 m dowolny
Kacper Filipczak – 4.miejsce – 100m dowolny; 6.miejsce - 100m zmienny
Łucja Mielnicka – 5.miejsce – 100m motylkowy; 6.miejsce – 50m motylkowy; 8.miejsce - 100m grzbietowy; 9.miejsce - 50m grzbietowy; 11.miejsce – 50m dowolny; 14.miejsce – 100m zmienny
Psut Igor – 10.miejsce – 400m dowolny; 11.miejsce – 50m motylkowy; 12.miejsce – 200m dowolny; 14.miejsce – 50m dowolny; 16.miejsce – 100m dowolny; 17.miejsce – 100m zmienny
Lesiewicz Marika – 10.miejsce – 50m dowolny; 14.miejsce – 100m dowolny; 17.miejsce – 100m motylkowy; 21.miejsce – 50m motylkowy; 25.miejsce - 100m zmienny
Przybysz Oskar – 13.miejsce – 200m klasyczny; 23.miejsce – 100m klasyczny; 24.miejsce – 50m klasyczny; 34.miejsce – 100m zmienny; 36.miejsce – 50m dowolny; 37.miejsce – 50m motylkowy

 

Warto zaznaczyć, że Marika i Oskar jako czternastolatkowie klasyfikowani byli w kategorii wiekowej open (14 lat i starsi) i musieli się zmierzyć z zawodnikami ze starszych roczników.

 

Poza startami indywidualnymi tomaszowscy pływacy mieli okazję zaprezentować się w dwóch sztafetach - 4 X 50m zmiennym kobiet (Jasińska, Raszdorf, Mielnicka, Lesiewicz) i 4 X 50m dowolnym mieszana (Filipczak, Jasińska, Przybysz, Lesiewicz).

 

Zarówno zawodnikom jak i trenerowi życzymy wytrwałości w dalszych treningach oraz kolejnych udanych startów, bo te już za kilka dni.

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe