I liga LIVE: KS Lechia - Norwid Częstochowa

• 24.02.2018, 16:44
  • Sport.TM
Zapraszamy na relacje tekstową z pierwszego meczu pierwszej rundy PlayOffs siatkarskiej pierwszej ligi pomiędzy Klubem Siatkarskim Lechia, a Norwidem Częstochowa.

16.56 Hala ZSP 2 zapełniona już po brzegi kibicami. Ci są już gotowi na wielkie emocje jakie przed nami.

17.00 Za chwilę rozpoczniemy mecz.

KS Lechia - NORWID Częstochowa 3:1 (33:31; 25:23, 20:25; 25:21)

Stan rywalizacji: 1:0 KS Lechia

I SET:

1:0 Dobry wyblok i atak z lewej strony siatki.

2:0 Błąd rywali

3:0 Świeta zagrywka naszego zawodnika

3:1 Odrzuceni zagrywką rywale mają problemy z przyjęciem. Szansa na kontrę jednak niewykorzystana i to Częstochowianie zdobywają pierwszy punkt

4:1 Pierwsza próba ataku z prawej strony nieudana, drugi już bez błędu

4:2 Nieudana zagrywka Kąckiego

5:2 Zdobywamy kolejny punkt

5:3 Dłuższa wymiana. Goście po bloku

6:3 Świetny atak Musiała

7:3 Znakomita obrona w wykonaniu Lechii i Gutkowski po przekątnej

7:4 Było blisko kolejnej dobre defensywy, ale piłka przebita przez jednego z naszych graczy wychodzi na aut.

8:4 Wiktor Musiał tym razem atak z  lewej strony siatki.

8:5 Świetny atak z krótkiej i Norwid zdobywa piąty punkt

8:6 Próbowaliśmy skopiować zagranie rywala, ale fatalnie uderza jeden z Lechistów.

9:6 Musiał. Wydaje się że nasz zawodnik trafił w antenkę, ale punkt dla nas

9:7 Kapitalny atak z lewym skrzydłem

9:8 Błąd w przyjęciu zagrywki i przyjezdni łapią kontakt

9:9 Ale czapa. Musiał zablokowany.

9:10 Szwankuje nam przyjęcie i pierwsze prowadzenie NORWIDU Częstochowa staje się faktem

9:11 Kolejny skuteczny atak z krótkiej gości.

10:11 Nieudana zagrywka rywala.

11:11 Dobra zagrywka, błąd w ataku rywali i dobra kontra zakończona punktem z krótkiej.

11:12 Podwójny blok i Wiktor Musiał po raz kolejny zablokowany.

12:12 Drugi błąd Norwida w zagrywce i mamy remis

13:12 Świetna zagrywka Lechii.

13:13 Atak po prostej zawodnik gości. Silny i celny.

13:14 Atak Musiała wybroniony. Kontra gości z lewego skrzydła po przekątnej niezwykle skuteczna.

13:15 Kolejny błąd w przyjęciu gospodarzy. Piłka wraca na połowę rywala, ale wychodzi na aut. Przerwa dla Bartłomieja Rebzdy.

14:15 Atak Lechii z krótkiej wybroniony, ale siatkarz z Częstochowy atakuje w siatkę

15:15 Nieudana kiwka gracza Noriwd odbiją się od pojedynczego bloku i samego atakującego po czym wychodzi na aut.

15:16 Nieudana zagrywka Lechii

16:16 Częstochowa odpowada tym samym, a dokładnie Maruszczyk.

16:17 Serwis w siatkę.

16:18 Kontra gości prawym skrzydłem.

17:18 Atak z krótkiej Buniaka

18:18 Długa wymiana. Obijamy potrojny blok i piłka ląduje na aucie

19:18 Świetnie gramy blokiem. Goście popelniają w końcu bląd i przebijają piłkę na naszą połowę, tam Buniak nie marnuje okazji i atakiem z krótkiej zdobywa punkt. Czas dla Norwid.

19:19 Tracimy punkt po nieudanej zagrywce.

19:20 Nieudana kiwka Musiała. Goście wykorzystują błąd i dobrym plasem zdobywają punkt.

19:21 Walka na siatce i punkt dla przyjezdnych.

20:21 Musiał skutecznie.

20:22 Fatalnie Lechia. Mamy kontrę, ale nieczyste odbicie jednego z Lechistów zatrzymuje grę i punkt dla Norwid.

21:22 Świetny atak środkiem po bloku.

22:22 Dobrze gra nasz podwójny blok i wykorzystujemy kontrę, która daje nam remis. Trener gości ponownie prosi o czas.

23:22 Co za błąd rywali w ataku!!! Zawodnik Częstochowy mając wysoką piłkę na siatce nie trafia w nią i ta odbija się od jego głowy.  Błoński wykorzystuje kontrę i wychodzimy na prowadzenie

23:23 Obity nasz podwójny blok. Kolejny remis

24:23 Kolejna zepsuta zagrywka i mamy pierwszą piłkę meczową dla naszej drużyny

24:24 Fatalna zagrywka w siatkę.

24:25 Musiał nieskutecznie, a goście robię swoją i atakuje po raz kolejny prawym skrzydłem. Na zagrywce Wdowiak.

25:25 Mamy sporo szczęścia. Atakujemy lewym skrzydłem i wydaje się że jest to autowy atak, ale sędzia przyznał nam punkt. Goście protestują.

25:26 Atak z krótkiej

26:26 Zagrywka w siatkę i kontynuujemy mecz.

26:27 Kolejna ofensywa zakończona atakiem z krótkiej. Nie radzimy sobie z tym zagraniem przyjezdnych.

27:27 Buniak przebija się przez podwójny blok. Piłka tańczy między zawodnikami gości, ale ląduje po właściwej stronie parkietu - nie po naszej.

27:28 Nieudana zagrywka w naszym wykonaniu.

28:28 Świetny atak Musiała.

28:29 Niesamowici są gracze Częstochowy przy tych swoich krótkich zagraniach. Kolejny znakomity atak.

29:29 Miniak mocno i celnie

29:30 Atak lewym skrzydłem po przekątnej zakończony sukcesem atakującego gości.

30:30 Błonski lewą stroną po bloku  - w aut.

31:30 Nareszcie Częstochowianie popełniają błąd. Autowy atak po prostej.

31:31 Kolejny remis.

32:31 Musiał prawym skrzydłem po przekątnej - mocno i celnie.

33:31 Brawo nasz podwójny blok - Buniak Neroj. Co za walka. Wygrywamy set 33:31

SET 2:

1:0 Rozpoczynają rywale. Dobry atak Lechii i mamy pierwszy punkt

1:1 Nieudana zagrywka

2:1 Kolejny punkt dla Lechii.

2:2 Blisko obrony Ogórek, ale nie zdołał podbić piłki.

2:3 Dobra zagrywka Częstochowy.

2:4 Gutkowski zablokowany

2:5 Autowy atak z prawego skrzydła. Goście uciekają.

3:5 Neroj z drugiej piłki skutecznie, ale nasza gra nie wygląda dobrze.

3:6 Miniak fatalna zagrywka.

4:6 Musiał z prawego skrzydła po przekątnej.

4:7 Neroj dobra zagrywka, ale gracze NORWIDU radzą sobie z sytuacją i zdobywają punkt

5:7 Mamy sporo szczęscia.

5:8 Sprytne zagranie przy antence i punkt dla zespołu ze woj. śląskiego.

5:9 Kolejny błąd Lechii!

6:9 Zagrywka w siatkę Częstochowy. Na zagrywce Buniak

7:9 Przechodząca piłka i Musiał zdobywa dla nas kolejny punkt! Dalej zagrywa Buniak.

7:10 Nieudana próba podwójnego bloku. Skuteczny atak gości.

8:10 Skutecznie z lewego skrzydła Błoński. Musiał na zagrywce

8:11 Dobra próba ataku z prawego skrzydła.

9:11 Musiał po przekątnej z prawej strony siatki. Błoński na zagrywce.

10:11 Autowy atak po prostej. Łapiemy kontakt!

11:11 Kamil Gutkowski. Najpierw obronił, potem zaatakował i mamy remis. Czas dla przyjezdnych. To nie jest łatwe spotkanie dla naszych siatkarzy.

12:11 Świetny atak Musiała po prostej.

13:11 Rywal przestraszył się potrójnego bloku Lechii i przebił piłkę naszą stronę. Musiał wykorzystał szansę i dobrze skontrował.

14:11 Kolejny punkt dla nas. Ostatnie sześć piłek zakończyliśmy wygraną 6:0.

14:12 Bronimy nieskutecznie i punkt dla rywala.

14:13 Cóż to był za blok. Musiał będzie miał o czym myśleć.

14:14 Ponownie remis. Nie kończymy ataku i skuteczna kontra kończy wymianę.

15:14 Długa wymiana, dobra obrona Musiała i brąd rywali daje nam punkt.

16:14  Atak po prostej Musiała trafią w blok, ale piłka wychodzi na aut.

16:15 Pech Gutkowskiego. Zawodnik atakuje mocno i trafia w blok, ale piłka odbija się od gracza i tracimy "oczko".

17:15 Neroj z drugiej piłki.

17:16 Nieudana zagrywka Neroja.

18:16 Gutkowski z prawego skrzydła - po prostej.

19:16 Podwójny blok Lechii! Gutkowski teraz na zagrywce.

19:17 Obity nasz potrójny blok. Punkt dla NORWID.

20:17 Kapitalnie Musiał z prawego skrzydła - po prostej. Buniak teraz będzie wprowadzał piłkę

20:18 Świetna obrona Lechii, ale Musiał przegrywa walkę na siatce.

20:19 Długa wymiana z której to przyjazdni wychodza obronną ręką. Czas dla Bartłomieja Rebzdy.

21:19 Zamieszanie na boisku. Autowa zagrywka gości, ale arbiter przyznaje punkt dla rywali. Mamy powtórkę? Nie. Punkt dla Lechii

22:19 Świetny podwójny blok przy antence. Lechia odskakuje na 3 oczka.

22:20 NORWID trzyma się w grze.

22:21 Fatalne przyjęcie Gutkowskiego.

23:21 Nieudana kiwka, ale też autowy atak rywali. Mamy szczęście.

23:22 Błoński zagrywa w siatkę.

24:22 Gutkowski rehabilituje się skutecznym atakie z lewego skrzydła. Piłka odbija się od rąk rywala,  a następnie sufitu i punkt dla nas

24:23 Było blisko skutecznego bloku!

Czas dla Bartłomiej Rebzdy. Jedna piłka dzieli nas od wygranej w partii!

25:23 Musiał, Musiał, Musiał - wykorzystał drugą szansę podarowaną przez rywali i prowadzimy w meczu 2:0.

3 SET:

Po małej sesji fotograficznej wracamy do naszej relacji. Niestety dobry początek seta nie przełożył się na kolejną część gry i przegrywamy 10:13.

10:14 Gutkowski zablokowany przy ataku z lewego skrzydła. Nie jest to jego dobry mecz

11:14 Świetna atak prawą stroną.

11:15 Skuteczna gra NORWID-a

12:15 Miarka fatalnie zagrywa. Najwyższa pora wrócić do gry. Przeciwnik daje sygnał.

13:15 Gutkowski świetny pojedynczy blok.

14:15 Mocny, ale i mocno niecelny atak siatkarza gości. Trener z Częstochowy prosi o czas!

14:16 Szkoda. Ogórek podbił mocny atak siatkarzy Częstochowy, ale nikt go nie asekurował.

15:16 Gutkowski jakby się obudził i kolejny raz daje nam kontakt.

15:17 Nie funkcjonuje nam zagrywka

16:17 Dobrze po przekątnej bodajże Błoński

16:18 Dobrze gramy na bloku, ale druga próba ataku już skuteczna mimo potrójnej zapory z naszej strony. Kogut na zagrywce.

16:19 Punkt dla Częstochowy.

16:20 Nie kończymy ataku i tracimy punkt. Czas dla Bartłomiej Rebzdy. Cztery punkty do odrobienia to sporo, jednak Sanok  w czwartek przecieko AZS pokazał nam że zadanie to wcale nie jest niewykonalne.

17:20 Atak w blok i piłkach wychodzi na aut. Mamy punkt.

17:21 Skutecznie goście, wydaje się że już nie odpuszczą.

18:21 Błonski po przekątnej z lewego skrzydła.

18:22 Nie funkcjonuje nam zagrywka! Tracimy kolejny punkt.

19:22 Kryński w siatkę... z zagrywki.

20:22 Dobra zagrywka wymusza błąd rywali. Atak gości zatrzymał się na podwójnym bloku Lechii. Czas dla gości.

20:23 Kolejna fatalna zagrywka gospodarzy. Oddajemy punkty za darmo.

20:24 Autowy atak Musiała po prostej z prawego skrzydła.

20:25 Jeszcze się bronimy? a jednak nie. Przegrywamy 20:25

4 SET:

Nieudane przyjęcie, ale Błoński dobrze atakuje.

Błoński po raz drugi

2:2 Rywale także już dwa punkty na koncie.

Kolejny punkt Lechii

3:3 Dobrze goście

4:3 Gutkowski skutecznie.

5:3 No nareszcie fukcjonuje zagrywka i są efekty w postaci kolejnego punktu.

6:3 Ależ wymiana. Świetny atak z krótkiej Lechistów i już mamy trzy punkty przewagi. Jest moc w naszych siatkarzy. Przegrany set, nieco podraznił Tomaszowian i ci grają jak z nut.

6:4 Blisko Miniak asa serwisowego, ale piłka wychodzi poza boisko.

6:5 Musiał zablokowany. Szkoda, ale walczymy dalej.

7:5 Świetny techniczny atak Błońskiego. Plasowana piłka ląduje na połowie przeciwnika.

8:5 Neroj od rąk rywala z zagrywki. Piłka odbija się od sufitu i punkt.

8:6 Dobra zagrywka Neroja, ale nie było asekuracji w zespole i goście mimo problemów skutecznie atakują.

9:6 Zagrywka w siatkę.

9:7 Goście po bloku.

10:7 Lewe skrzydło. Błoński skutecznie. Buniak na zagrywce.

10:8 Fatalne wprowadzenie piłki.

11:8 Musiał delkatnie obija blok i zdobywa punkt z prawej strony siatki.

12:8 Autowy i niecelny atak. Goście chyba złapali zadyszkę, nie grają już tak dobrze jak w trzech poprzednich setach,

12:9 Musiał psuje zagrywkę.

13:9 Częstochowa odpowiada tym samym. Błoński będzie wprowadzać.

14:9 Dobry serwis, błąd rywali i mamy punkt, a goście proszą o czas. To już chyba koniec. Siatkarze NORWID nie wyglądają zbyt dobrze.

15:9 Złe przyjęcie i Błoński atakiem z krótkiej zdobywa kolejny punkt.

15:10 -

16:10 -

16:11 Błąd serwisowy Lechii

17:11 Dobry atak. Tak jak pisaliśmy wcześnie goście już bez sił.

17:12 Złe przyjęcie, siatkarze NORWID mogą tylko przebić piłkę i robią to - nasi jednak zaspali w obronie

18:12 Musiał skutecznie

18:13 Janikowski  zagrywa w siatkę.

19:13 Dobra obrona rywali, ale nogi już nie noszą i Lechia ma okazję na kontrę którą wykorzystuje perfekcyjnie.

19:14 Kolejny błąd na serwisie.

19:15 Punkt dla przeciwnika.

19:16 Autowy atak z prawego skrzydła po przekątnej ląduje na aucie. Bartłomiej Rebzda prosi o przerwę. Przyda się naszym graczom, ci nieco za wcześniej zakończyli mecz ;-)

19:17 Blok rywali! Już tylko dwa punkty przewagi.

19:18 Świetna zagrywka. Przeciwnik złapał drugi oddech. Ponowny czas dla trenera Rebzdy.

20:18 Przerywamy serię gości, choć dopiero drugą próbą.

21:18 Mateusz Frąc - prosto, bo z bezpośrednio z zagrywka po rękach siatkarza rywali

21:19 Frąć ponownie dobra zagrywka, ale rywale sobie radzą i Lechia ma kontrę. Błoński jednak zablokowany.

22:19 Zła zagrywka i punkt dla Lechii

22:20 Rywal obija blok.

23:20 Punkt za darmo. Nieudana zagrywka. Miniak wprowadza piłkę.

24:20 Atak w siatkę gości, ale sędzia nakazuje grać dalej. Zamieszanie wykorzystuje Neroj i mamy pierwszą piłkę meczową. Kibice wstają i dopingują, co tu się dzieje!

24:21 Nieudana zagrywka.

25:21 Koniec. Wygrywamy set 25:21 i mecz 3:1. Choć trzeba przyznać że nie był to łatwy mecz. NORWID pokazał wysoki poziom. Bez wątpienia czeka nas niesamowita walka w PlayOffs.