Dlaczego potrzebne jest hospicjum w Tomaszowie Mazowieckim?

  • 24.02.2018, 11:40
  • Joanna Sztymelska
Dlaczego potrzebne jest hospicjum w Tomaszowie Mazowieckim?
W piątek, 23 lutego 2018 roku, słuchacze Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku mieli możliwość wysłuchać wykładu księdza Grzegorza Chirka, psychoonkologa z zakonu Filipinów, którzy w naszym mieście działają w kościele przy ulicy Niskiej, na temat "Potrzeby hospicjum w Tomaszowie Mazowieckim.

 

W jakim miejscu zostanie zbudowane, dla ilu osób, jak będzie wyglądał budynek, jakie pomieszczenia będą znajdowały się w środku? Oprócz tego o imprezach organizowanych: czyli "Pola Nadziei", festyny, dzięki którym zbierane pieniądze od ubiegłego roku przeznaczone zostają już na budowę hospicjum. O tym wszystkim ksiądz opowiedział słuchaczom, którzy bardzo pozytywnie przyjęli ten projekt. Większość zadeklarowała przekazanie 1% przy najbliższym rozliczeniu podatku dochodowego.


"Spotykamy się dzisiaj w Uniwersytecie Trzeciego Wieku z księdzem Grzegorzem Chirkiem. Spotkanie ma na celu przybliżyć temat, czy hospicjum w mieście jest potrzebne, dlaczego, dla kogo? Przybliży nam ksiądz z jaką pasją próbuje zorganizować, myślę, że skutecznie. Jest inicjatorem, organizatorem i myślę, że w przyszłości będzie nazwany twórcę tomaszowskiego hospicjum o wysokim standardzie dla korzystających z tego miejsca i takie miejsce w mieście dobrze zorganizowanym jest również potrzebne. Jest to miejsce o komfortowych warunkach dla ostatnich chwil życia człowieka. Myślę, że tomaszowianie powinni się cieszyć i mocno wspomagać działania księdza, żeby takie miejsce powstało, żebyśmy się cieszyli, że mamy tego rodzaju specjalistyczną placówkę. Jednocześnie spotkanie ma zachęcić uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku do tego, żeby również przyłożyli swoją cegiełkę, np. 1% w rozliczeniu podatkowym przekazać na Fundację "Dwa skrzydła", bądź zachęcić rodziny, dzieci, wnuków do tego, żeby przekazywali 1%, żeby pomóc księdzu w jego heroicznej pracy, bo tak to trzeba nazwać." - powiedziała Krystyna Wilk, prezes Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

 

 

 

"Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tomaszowie Mazowieckim, to grupa pozytywnych ludzi. To moje kolejne spotkanie ze słuchaczami tego Uniwersytetu, jak najbardziej owocne. Ludzie, którzy chcą wspierać, ludzie którzy chcą się angażować w budowę tomaszowskiego hospicjum. Dziękuję wszystkim tym, którzy wysłuchali tego wykładu, ale i tym, którzy na co dzień wspierają swoją obecnością i zaangażowaniem. Mam nadzieję, że temat, który dzisiaj przedstawiłem, etap prac, na którym jesteśmy jeśli chodzi o budowę naszego hospicjum przyczyni się do tego, że jeszcze więcej będzie osób pozytywnych, zaangażowanych, chcących pomóc." - powiedział ksiądz Grzegorz Chirk.

Joanna Sztymelska

Zdjęcia (12)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe