Być może jednak zbudują

  • 22.05.2012, 20:02
  • Mariusz Strzępek
Być może jednak zbudują
Jak poinformował na swojej stronie internetowej, tomaszowski Urząd Miasta, w dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie prezydenta Rafała Zagozdona z przedstawicielami spółki „Galeria Mazovia” Sp. z o.o., będącej właścicielem terenów przy ul. Barlickiego, którego dużą część stanowią nieruchomości pozostałe po dawnych Zakładach Przemysłu Wełnianego „Mazovia”.

Na tym obszarze od kilku lat planowane jest wybudowanie obiektu handlowego oraz budynków o charakterze mieszkalnym. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele firmy projektującej obiekty handlowe - Mofo Architekci z Krakowa oraz firmy DTZ z Warszawy, który jest operatorem przestrzeni handlowej odpowiedzialnym za jej wynajem.

 

- Inwestor  podtrzymuje wolę wybudowania galerii handlowej oraz obiektów typu dom i ogród na terenach przy ulicy Barlickiego- mówi pełnomocnik prezydenta, Jakub Pietkiewicz. - Firma deklaruje też, że projekt będzie realizowany zgodnie z ustaleniami wynikającymi z planu miejscowego zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu.

 

Zaskakująca deklaracja, ponieważ plan zagospodarowania przestrzennego jest aktem prawa miejscowego, który jest dokumentem wiążącym dla inwestora i specjalnie na jego potrzeby uchwalonym. Zgodnie z zapewnieniami złożonymi władzom Tomaszowa, firma zamierza zakończyć prace projektowe i uzyskać pozwolenie na budowę do końca pierwszego kwartału 2013 roku.

 

Pełnomocnik prezydenta miasta na dzień dzisiejszy nie może ani potwierdzić ani też zaprzeczyć w jakiej formie inwestycja powstanie. Jednak mało prawdopodobnym jest, by doszło do skutku planowana na początku adaptacja zabytkowych budynków pofabrycznych. Powód jest prosty: one faktycznie już nie istnieją.

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

fajfer
fajfer 28.05.2012, 19:38
http://www.youtube.com/watch?v…
fajfer
fajfer 28.05.2012, 19:31
Wszyscy piszą o tej galerii?! a co z ludźmi tam mieszkającymi bo na ten temat nikt się nie wypowiada ani inwestorzy ani nasze kochane władze??
^_^
^_^ 27.05.2012, 00:29
ta zbuduja!!! mieli to zbudowac rok temu i co nie ma :/
bunga-bunga
bunga-bunga 26.05.2012, 13:28
Co wy wszyscy z tą cholerną galerią ?! Jeźcie do Piotrkowa i zobaczcie - jakie tam "tłumy" kupujących. Już widzę tę galerię i te tłumy kupujących: pizzę, lody bambino, stringi za 12,99 zł, T-szerty za 9,99 zł, pierścionek ze szklanym oczkiem, udającym żółty brylant za 7,99 zł, itd., itp., a jednak głównie szwędających się gluciarzy w trakcie lekcji w szkołach. I żeby chociaż były galerianki.....

PS. Do kupców na Pl. Narutowicza: na Waszym miejscu nie obawiałbym się tej zas.... galerii. Jak ma to wyglądać tak, jak w Piotrkowie - to spoko. A myślę, że będzie jeszcze gorzej.
25.05.2012, 09:59
Wszyscy narzekają w komentarzach na władzę, a tymczasem jak przychodzą wybory, to wygrywają wciąż Ci sami ludzie, którzy zapewniają nam od lat taką samą stagnację. Widać mieszkańcom miasta podoba się taki styl władzy i to co z miastem się dzieje. Widocznie większość nie chce zmian;-)
studentka bez perspektyw
studentka bez perspektyw 24.05.2012, 22:48
cała przyszłość Tomaszowa czyli my młodzi stąd uciekamy! Tyle lat tylko obiecują!!KONOWAŁY I ZŁODZIEJE!! CO to za władza co patrzy w swoje tyłki tylko a ludziom nic nie pomogą!! Tomaszów nigdy nie miał dobrych władz i takie miasto które ma duże możliwości kona na naszych oczach!! przyjdzie lato zaczną się problemy z zalewem..ciągle złe nowiny uciekać z Tomaszowa a najlepiej z tego kraju druga Rumunia!!
Peter
Peter 24.05.2012, 16:45
Rozliczyć "panujących" podczas wyborów!!!Jeśli nic nie mogą to niech się zawijają!!!Nie głosować na patałachów i lanserów,bo efekty,a w zasadzie ich brak widać gołym okiem...
tomaszowianin
tomaszowianin 24.05.2012, 11:37
Zastanawia mnie kto przeklął nasze miasto Tomaszów, czemu będąc niemal w samym centrum kraju miasto umiera, mamy dobre połączenia drogowe i kolejowe, ujęcie wody pitnej z Pilicy, piękne położenie wśród rzek i lasów. Szkoda patrzeć jak dorobek pokoleń tomaszowian rozpada się na naszych oczach!
ultras widzew
ultras widzew 24.05.2012, 11:19
Może to z powodu ładnej pogody, powiewu wiosny ale wierzę że Tomaszów podniesie się z upadku.
Gorzej już być nie może.
moherek77
moherek77 24.05.2012, 10:30
Obiecanki cacanki a ludzie i tak w to nie wierzą.
a
a 23.05.2012, 17:05
A ja dziś byłam w Porcie Łódź, tam zostawiam pięniądze zarobione w Tomaszowie. Przepychanki władz mnie nie interesują. Na galerię już nie czekam.
Bogumił
Bogumił 23.05.2012, 07:26
znowu sypiecie nadzieją na tę Galerię a bardzo wielu już jej nie doczeka, zwlekanie zwlekanie i powstanie kiedyś mini Galeryjka, tak jak inne w tym mieście mini- Lidl, Tesco, Netto, itd...
Wykopowy
Wykopowy 22.05.2012, 22:52
Nie podniecam się w ogóle takimi komunikatami ponieważ nic na piśmie nie zostało przedstawione, podpisane. Żadne mi zobowiązanie pogadać sobie że inwestor zrobi dlatego takie informacje to żadna rewelacja. Zakop.
Tom
Tom 22.05.2012, 22:18
Czekamy na konkretne działania, a nie obietnice. Wszyscy czekamy na tą Galerię, przydałoby się oprócz porządnych sklepów kino z prawdziwego zdarzenia oraz miejsca spotkań Tomaszowian.
daneeynero
daneeynero 22.05.2012, 20:58
ile to takich obietnic już było...
Adihash_
Adihash_ 22.05.2012, 20:39
I tak nie zbudują bo zaściankowi "byznesmeni" z rynku nie pozwolą. Poza tym wiele rzeczy (ciuchów) można kupić taniej w sieciówkach pokroju C&A niż na naszym śmiesznym bazarze. Handel w naszym mieście upadnie? Miał upaść po otwarciu pierwszego dużego supermarketu i o dziwo do tej pory, gdzie sklepów takich jest u nas kilka jakoś to się kręci.
Poza tym jeśli chodzi o część spożywczo- warzywną rynku to jej nic nei zagraża bo ludzie wolą iść do okolicznego rolnika i kupić pewne i świeże towary.
A przedsiębiorcy handlujący ubraniami może obniżą ceny do adekwatnych za jakość produktów, marże mają pewnie kosmiczne! A i tak ich obroty pewnie systematycznie spadają od otwarcia Focusmall w Piotrkowie, większość zainteresowanych zakupami odzieży ( w tym ja ) woli się wybrać tam i mieć wybór ciuchów, nie zmarznąć i mieć komfort przymierzenia wybranych ciuchów. Niejeden przymierzał spodnie w zimę na rynku i wie co mam na myśli.

Jeszcze jedno, pomijając aspekty czysto materialne, wolę żeby przy Barlickiego stała odpicowana galeria Mazovia niż te wszystkie kamienice, które ledwo trzymają się kupy, brakuje jeszcze tego żeby na noc nie palić tam latarni, odciąć wodę oraz prąd mieszkańcom i mamy zadupie w samym centrum miasta!

Zawsze byłem, jestem i będę za takim obiektem w naszym mieście, to ściągnie ludzi z okolicznych miejscowości nie do Piotrkowa a do nas, bo mają bliżej. Szkoda tylko, że w dziwny sposób spaliły się budynki, które miały być wcielone w galerię jako elementy elewacji, robiłoby to niesamowite, industrialne wrażenie. Widocznie komuś bardzo to musi przeszkadzać...


Pozdrawiam
Adi

Pozostałe