Siwy... no właśnie tym razem to nie dym

  • 23.02.2018, 09:52
Siwy... no właśnie tym razem to nie dym
O tym, że miasto należy regularnie sprzątać nie ma chyba nikt wątpliwości. Pojawiają sie one dopiero, kiedy czytelnicy portalu przesyłają nam obrazki takie, jakie możecie obejrzeć poniżej. Czy to na pewno właściwy sposób na to, by pozamiatać ulicę? Czy może sposób na wymuszenie mycia okien na lokatorach pobliskich bloków. Osobna sprawa, że kurz, który się unosi niestety wdychamy. Zabrakło komuś wyobraźni a może nawet rozumu.

 

 

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

M
M 27.02.2018, 17:11
Oszczedza kierowca wode - dlatego kurzy.
mieszkanka Zapiecka
mieszkanka Zapiecka 27.02.2018, 14:22
Na omiecionym w zeszłym tygodniu odcinku jezdni 5 razy już przejechała piaskarka z solą, powstały dziwne plamy jakby ta sól wżerała się w asfalt. Czy sprawdzana jest procedura mieszanki którą rozsypują na naszych ulicach te piaskarki? bo sól owa wżera się również w obuwie mieszkańców.
To tylko polska
To tylko polska 24.02.2018, 21:51
To niestety tylko polska w Szwecji miałem przykład wczoraj temp -2 sypali nie solą z piaskiem tylko polewali droge chlorofil wodorkiem potrafią zamykać całe drogi odcinki autostrad i czyszczą co naprawdę widać niestety to tylko polska gdzie debil myśli ze sprząta a tak naprawdę nic z tym nierobi a na początku zimy mówią ze już sie budrzet skaczyc i ze zima znów zaskoczyła drogowców tylko umaszczeniu w energis jak kiedyś pracowałem jak przyjeżdżał piasek to pan kierownik Marek kazał sobie fo domu zawozić w smardzewicach jakby piasku niewidzial ciekawe za co o i biora pieniądze Bo napewno nie za odśnieżanie j posypywanie ulic a tym bardziej za ich sprzątanie pozdrawiam baranów którzy nawet tak prostych rzeczy nieumieja zaplanować i zorganizować ciekawe swoją droga na co idą pieniądze zazle wykonana prace
Zbyszek
Zbyszek 24.02.2018, 10:50
Wypucowaną jezdnię przykryła pierzynka śniegowa i na co to mamrotanie. Teraz piaskarka ponownie rozsypie piasek z solą, zatem daremna to była robota. Szkoda naszej kasy podatników i kto za to odpowie? że przed opadami śniegu pozwolono sobie na takie porządki.
multi99
multi99 24.02.2018, 06:48
W większości dużych miast w Polsce takie auta wykonują swoją pracę w nocy przy pustych ulicach nie tamując ruchu ...
Boh14bryg
Boh14bryg 23.02.2018, 20:28
Szkoda ze na ludwikow nie pojechali pozamiatac na Jana barany.
Kris
Kris 23.02.2018, 20:27
Kierowca pewnie się bal że mu woda zamarznie w zbiorniku i dlatego zapomniał nalać , bo raczej powinno się odkurzać z Woda !?
EmpatycznaTomaszowianka
EmpatycznaTomaszowianka 23.02.2018, 20:15
Warto zauważyć, iż firma ENERIS Surowce S.A. nie prowadzi tzw samowolki tylko działa na czyjeś zlecenie tzn Urzędu Miasta, Gminy, Starostwa. Zapewne są zobligowani umową oraz dodatkowymi zleceniami; niewykonanie zlecenia grozi karami umownymi. Niestety temperatura panująca na zewnątrz nie pozwala na opryskiwanie wodą, która zapobiegłaby kurzeniu się. Myślę, że urzędnicy doskonale wiedzieli o zaistniałej sytuacji mimo to zdecydowali się na omiatanie, zbliżająca się impreza wymaga czystego miasta. Nie zawsze jest tak jak to wygląda!!
...)
...) 25.02.2018, 17:56
skoro ta firma zobligowana jest umowami i dodatkowymi zleceniami to dlaczego się z nich nie wywiązuje... czy uważasz, że to "coś" co jeździło i kurzyło wykonywał prawidłowo zlecenie?? czy tylko jeździło żeby wywołać dyskusję, o tym jak to firma ENERIS jest przygotowana do realizacji umów i zleceń?? zleceniodawcy chcieli mieć czysto na ulicach i co im zaoferowano? jak byś się czuła na miejscu zleceniodawcy "empatyczna tomaszowianko??trochę więcej empatii.
...)
...) 25.02.2018, 07:00
czy związku z tym temperatura na zewnątrz pozwala na taki sprzątanie??? pomyśl trochę co to za usprawiedliwienia skoro nie można użyć wody zrobić to ręcznie płaci się za wykonanie a nie za przejechane kilometry i tyle
tomaszowianka
tomaszowianka 23.02.2018, 20:42
Wiem jak to wyglądało bo też widziałam bardzo dokładnie przechodząc obok,a głupich decyzji nie należy podejmować zarządzając ,jeśli ktoś wejdzie w kałuże i ochlapie przechodniów to powinien zapłacić za czyszczenie ubrania,jeśli ktoś śmieci i brudzi zamiast posprzątać to co wtedy?sprzątać a posprzątać to nie to samo
EmpatycznaTomaszowianka
EmpatycznaTomaszowianka 23.02.2018, 21:36
Zgadza się, chodzi mi tylko o to, że wszyscy "psy wieszają" na wykonawcy za złe i głupie decyzje zleceniodawcy.
...)
...) 25.02.2018, 07:03
no i dobrze robią...jeżeli nie można jakiejś pracy wykonać to się nie wykonuje czy uważasz że wykonawca wywiązał się ze zlecenia????
jam
jam 23.02.2018, 20:00
Gdzieś tam w świecie myje się (myje ! nie tylko zamiata) ulice, chodniki, obowiązkowo cyklicznie myje elewacje domów (u nas styropian by mógł odpaść), sprząta kupy po psach (500 euro kary). W normalnym świecie takiego "zamiatacza" właściciele domów podaliby natychmiast do sądu o odszkodowania za mycie elewacji. Ehhh jak nam daleko do tego świata...
Tornado!
Tornado! 23.02.2018, 18:51
Widziałem to auto na Brzustówce, gdy robiło "zadymę" na ul. Wodnej. Z daleka myślałem, że jakiś pożar. Coś nienormalnego. Moja żona by się wściekła, gdyby przejechał przez naszą ulicę. Wszak jeszcze trochę za wcześnie, by myć okna na Wielkanoc.
tomaszowianka
tomaszowianka 23.02.2018, 16:49
odkurzacz niby pochłaniał to co weszło pod szczotki ale bokiem i górą wszystko wydmuchiwał,w tym czasie przechodziły dwie grupy dzieci z jakiejś szkoły ,ich opiekunowie jako pracownicy ,,oświaty,,też chyba powinni oświecić kogoś,reagujmy na takie sytuacje,,tu nasz dom,,
z Polnej
z Polnej 23.02.2018, 15:05
Już czas sprzątania ulic, popieram świetna robota. A kiedy takie koromysło pojawi się na Polnej? chcemy mieć też czystą ulicę.
♥
23.02.2018, 17:17
Koromysło to ukraińskie nosidło do noszenia ciężarów, najczęściej wiader z wodą. Ma kształt pałąkowatej belki z wycięciem na szyję zakładanej na ramiona. Raczej takie cuik nie posprząta ci ulicy.
mieszkanka bloku
mieszkanka bloku 23.02.2018, 17:01
Precz z kurzem i smogiem nad Tomaszowem! Karać i to bardzo surowo tych bezmózgowych złoczyńców!
MMMM
MMMM 23.02.2018, 14:09
ENERIS SP Z O O
"Naszym głównym celem jest jakościowa poprawa standardu życia mieszkańców Polski."

hipokryzja - hipokryzja - hipokryzja - hipokryzja - hipokryzja - hipokryzja - hipokryzja - hipokryzja

Członkowie reprezentacji:

Włoch Dorota Członek Zarządu
Maj Grzegorz Członek Zarządu
Markiewicz Magdalena Katarzyna Członek Zarządu
Basset Yves Radek Prezes Zarządu
Bardziej świadoma
Bardziej świadoma 23.02.2018, 19:32
Eneris S.A. jak już się chcesz chwalić jaki z Ciebie Malanowski. A co to za wielka tajemnica, że aż musisz ujawniać członków zarządu? Hahaha... wielkie odkrycie. Nic nie wnoszące do sprawy.
...)
...) 23.02.2018, 12:53
no i.. pozamiatał
...)
...) 23.02.2018, 12:49
to jakiś k.... dywersant
unazunom
unazunom 23.02.2018, 12:33
Co to k...czak jest?????
kolo
kolo 23.02.2018, 12:28
tego "zamiatacza" spotkałem na ulicy Wodnej ... na zwróconą uwagę pozdrowił mnie "amerykańskim" paluchem.
Firma Eneris której pracownik zakurzał ulice powinna w swojej ofercie dodać zaśmiecanie i zakurzanie ulic na żądanie no i powinna zmienić swoje logo proponuję wizerunek Pana kierowcy z uniesionym środkowym paluchem i z telefonem przy uchu taki debeściak zawsze gotowy do usług.
Mam nadzieje że nie dostaną złamanego grosza za tę usługę.
Pozdrawiam zarząd ale już normalnie
xmen
xmen 23.02.2018, 12:22
Prezesi spółek miasta nie myślą.
Niedawno były minimalne opady sniegu, ten zdążył stopnieć, wiatr osuszył ulice a tu ku mojemu zdziwieniu ulicą Białobrzeską zasuwa /tak zasuwa nie 20, 30, 40, 50 a 70 km/h - jechałem z tyłu/ odśnieżarka i sypie piach na całej szerokości /sypie jak wściekła, nie posypuje.../ Po co ? By zapłacić za usługę ??? Sucho było. Wali po ulicy, samochodach do tego przekraczajac prędkość w terenie zabudowanym.
Przykład tego filmu pokazuje bezmózgowie prezesa i pracownika. To nie jest zamiatanie a rozdmuchiwanie.
Co na to nasi włodarze ?
mariusz
mariusz 23.02.2018, 14:50
Ale to do zarządu dróg wojewódzkich musisz uderzyć bo białobrzeska to droga wojewódzka dw713 i to w gestii zdw leży jej utrzymanie i odśnieżanie. swoją drogą to głupie sypać piachem suchą drogę.
kolo
kolo 23.02.2018, 12:21
tego "zamiatacza" spotkałem na ulicy Wodnej ... na zwróconą uwagę pozdrowił mnie "amerykańskim" paluchem.
Firma Eneris której pracownik zakurzał ulice powinna w swojej ofercie dodać zaśmiecanie i zakurzanie ulic na żądanie.
Mam nadzieje że nie dostaną złam
Ciekawe
Ciekawe 23.02.2018, 10:33
To teraz który prezes za to będzie musiał przejść do innej miejskiej spółki??

Pozostałe