Zabezpiecz telefon na ferie

  • 22.02.2018, 22:51
Zabezpiecz telefon na ferie
Ferie zimowe to dla wielu okres aktywnego relaksu. Większość z nas chce pozostać „w zasięgu”, poza tym dzisiaj chyba wszyscy mają apetyt na dobre selfie. Przydać się może też nawigacja, a poza tym każdy lubi puścić sobie jakąś muzykę. Ale ferie to również czas zagrożeń dla telefonu.

Ferie zimowe to szansa na zasłużony wypoczynek i konieczną regenerację. W dzisiejszych czasach niemal niezbędnym narzędziem podczas wypoczynku może być smartfon. Według raportu „POLSKA.JEST.MOBI 2015” firmy Kantar TNS, około 60% Polaków korzysta właśnie z takich „mądrych” telefonów z dostępem do Internetu (źródło: http://www.tnsglobal.pl/coslychac/files/2015/05/POLSKA_JEST_MOBI_2015.pdf).

 

Zakładając, że masz zamiar poszaleć na śniegu, na pewno będziesz mieć niejedną okazję do zrobienia ciekawej dokumentacji foto i wideo. Wypadałoby się z kimś nią podzielić i w razie konieczności mieć możliwość na kontakt z wirtualnym światem. Jak jednak zabezpieczyć nasz cenny sprzęt, aby bez konsekwencji skupić się na sobie? Może zdecydować się na ofertę typu iPhone Insurance? Na Zachodzie oferują już takowe wyspecjalizowane firmy, jak brytyjska Gadget Cover - https://www.gadget-cover.com/iphone-insurance.

 

Fizyczna ochrona mienia

 

Stara, dobra, nierzadko skuteczna ochrona fizyczna elektroniki codziennego użytku – to jeden z lepszych sposobów na zapobieżenie uszkodzeniom powodowanym tarciem lub grawitacją. Osłony, etui czy naklejki na wyświetlacz zwiększą poziom bezpieczeństwa urządzenia. Gadżety ochronne mogą też personalizować podobne do siebie smartfony, ale nie wszystkim przypadają do gustu. Poza tym pozostają jeszcze zagrożenia związane z upadkiem w śnieg, błoto lub kałużę, które mogłyby zagrozić sprawności z uwagi na wilgoć, twardość i rodzaj podłoża oraz penetrację ciał stałych. A co zrobić, jeżeli pomimo użycia takiego arsenału dojdzie jednak do uszkodzenia gadżetu? Czasami opłacalna jest naprawa, a jeśli nie – musimy wybrać nowe urządzenie, co może ucieszyć fanów zakupów, ale mocno uderzy po kieszeni. Gdyby nasz sprzęt posiadał zabezpieczenie w postaci iPhone Insurance, moglibyśmy bo bez finansowych konsekwencji naprawić lub otrzymalibyśmy nowy.

 

Ubezpieczenie

 

Przezorni zawsze ubezpieczeni – a w razie uszkodzenia sprzętu mogą cieszyć się świadczeniami z polisy iPhone Insurance. Rynek ubezpieczeń smartfonów w Polsce i na świecie rośnie wprost proporcjonalnie do rynku elektroniki użytkowej. Każdy operator, sprzedając kolejny telefon, proponuje produkty dodatkowe, w tym ubezpieczenie. Decydując się na zakup urządzeń w markowej sieci dealerskiej lub specjalizujących się w elektronice sklepach, na pewno spotkasz się z ofertą przedłużenia gwarancji i wykupienia polisy np. na wypadek kradzieży. Możesz także samodzielnie wykupić ubezpieczenie od agenta. Polisy obejmują zazwyczaj kilka rodzajów zdarzeń, takich jak: kradzież, utrata, nieumyślne uszkodzenie lub zniszczenie, nieuprawnione użycie danych. Działają też jak przedłużona gwarancja.

 

Warunki umowy zależą od specyfiki oferty ubezpieczyciela. Przed jej zawarciem, warto porównać oferty i sprawdzić wiarygodność oferowanych nam produktów.

 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

snarki
snarki 23.02.2018, 11:09
Fajny artykuł...szkoda ze już dawno po feriach...

Pozostałe