Bezrozumne remonty

  • 09.05.2012, 19:30
  • Mariusz Strzępek
Nic nie denerwuje mnie tak bardzo jak bezmyślność i lekceważenie obywateli. Arogancja władzy doprowadza mnie do „szewskiej pasji”. Czuję się bezsilny w sytuacjach, kiedy muszę rozstrzygać czy dany urzędnik robi coś złośliwie, z lenistwa czy po prostu z głupoty.

 

Chyba najlepszym przykładem na działania absurdalne, których w swoich scenariuszach nie powstydził się nawet wielki Stanisław Bareja są remonty nawierzchni, jakie odbywają się od kilku tygodni na drogach powiatowych. Rozgrzebano co się dało, by utrudnić ludziom życie. Pozrywano asfalt na Dzieci Polskich, Legionów, Św. Antoniego i Bartosza Głowackiego. Przy czym ta ostatnia ulica nie wiadomo do końca czy dla ruchu jest otwarta, czy może zamknięta.

Głupota i bezmyślność swoje apogeum osiągnęła dzisiaj około 15, czyli w godzinach szczytu, kiedy to większość osób wraca z pracy lub udaje się na zakupy. Prowadzono roboty budowlane równocześnie na Głowackiego i Św. Antoniego, co czyniło obie ulice praktycznie nie przejezdnymi i tworzyło korki, w których w skrajnych przypadkach stało się nawet kilkanaście minut.

Zamieszanie, jakie wywołali drogowcy dumnie obserwował główny dyrygent od powiatowych dróg, Andrzej Wodziński, prowadząc ożywioną dyskusję z robotnikiem trzymającym w ręku biało czerwony lizak.

 

 

 

 


Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Olga
Olga 10.05.2012, 14:40
kiedy będą w Tomaszowie ekologiczne tramwaje? smród spalin w zakorkowanym mieście doprowadza mnie do szału!
j
j 10.05.2012, 13:49
skrzyżowanie smugowa legionów dąbrowską bez komentarza
mary_jane
mary_jane 10.05.2012, 10:58
w warszawie naprawiają drogi wweekendy to naprawdę super pomysł, od poniedziałku droga nówka sztuka!
mateelv
mateelv 10.05.2012, 09:08
@Hoobe- dokładnie. Tylko u nas jak zwykle 3 ulic na krzyż nie moga ogarnąć. Ciekawe ile im zejdzie teraz.
moherek77
moherek77 10.05.2012, 08:27
Jakbyśmy mieli w tomaszowskich urzedach kogokolwiek znającego sie na komunikacji ladowej to nie byłoby żadnych problemów z drogami
Hoobee
Hoobee 10.05.2012, 07:58
Na całym cywilizowanym świecie roboty remontowe na ruchliwych odcinkach dróg miejskich prowadzi się w czasie najmniejszego natężenia ruchu - czyli albo w nocy, albo w weekendy, a dodatkowo organizuje się alternatywne ciągi komunikacyjne, na których nie prowadzi się żadnych robót. Odpowiednia organizacja prac to naprawdę nie jest rzecz z pogranicza magii czy technologii kosmicznych, trzeba tylko przestawić priorytety, najważniejsze nie są roboty, które trzeba przeprowadzić za wszelką cenę, ale bezpieczeństwo i płynność ruchu - ale tego uczą chyba na każdym kierunku związanym z komunikacją lądową.
najwyrazniej autor mial kurs w te okolice a klient
najwyrazniej autor mial kurs w te okolice a klient 10.05.2012, 07:04
nie chcial zaplacic za to ze stoi w korku
10.05.2012, 06:40
Do 567 Roboty drogowe prowadzone nocą ? Nie wiem czy okoliczni mieszkańcy by na tym skorzystali. Chyba nie wiesz jaki to jest hałas.
890
890 09.05.2012, 22:41
Niech robią, zrobią i będzie zrobione. Może kiedyś warszawskiej street się równej doczekamy, kto wie....
567
567 09.05.2012, 21:29
Kiedyś widziałam jak w niemieckim miasteczku roboty drogowe prowadzone były nocą. Rano nie było nawet śladu po bałaganie na drodze.
123
123 09.05.2012, 20:14
Malowanie pasów i linii na wyjeździe ze Szczęśliwej ok. godz. 20 - szczyt absurdu... Nikt nie pilnował skrzyżowania ruchu...
09.05.2012, 20:02
Artykuł czystopolski, jak nie robią źle bo dziury, bo droga nierówna, jak robią to źle bo robią i przejechać się nie da... A jak położyć nowy asfalt nie zrywając starego lub chociaż garbów i nierówności ? Normalne że jak remont to są i utrudnienia, tego sie nie da uniknąć.. Autor nie spostrzegł że ruch na Bartosza zostawiono dla mieszkańców żeby mogli z pod bloku wyjechać i jak wie że rozkopane to po cholerę się pchać na taką ulice. Można i św Antoniego i Bartosza bez problemu ominąć.

Pozostałe