Uroczyste otwarcie Galerii Stowarzyszenia Amatorów Plastyków

  • 21.02.2018, 21:49
  • Joanna Sztymelska
Uroczyste otwarcie Galerii Stowarzyszenia Amatorów Plastyków
We wtorek, 20 lutego 2018 roku, odbyło się uroczyste otwarcie nowego lokalu Stowarzyszenia Amatorów Plastyków w Tomaszowie Mazowieckim.

 

Dwa lata temu Stowarzyszenie otrzymało od Urzędu Miasta lokal i dwa lata trwał remont w pomieszczeniach. Członkowie Stowarzyszenia organizowali materiały i wspólnymi siłami przeprowadzali remont.

 

 

Przecięta została symboliczna wstęga, następnie wiele życzeń, kwiatów i prezentów otrzymali plastycy od przyjaciół, których zaprosili na ten uroczysty dzień, wśród których znaleźli się między innymi: Zofia Szymańska  - wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego, Krystyna Wilk  prezes Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Katarzyna Borowska, Ewa Biazik i Bożena Gajda z Miejskiego Centrum Kultury, Ryszard Cukier z 25. Brygady kawalerii Powietrznej.


Weronika Glaza-Kifner, prezes tomaszowskiego Stowarzyszenia Amatorów Plastyków, podziękowała Marcinowi Witko, Prezydentowi Tomaszowa Mazowieckiego, za ofiarowany lokal i na ręce Zofii Szymańskiej złożyła trzy obrazy namalowane przez członków Stowarzyszenia, po jednym dla prezydenta i jego zastępców.


Ze Stowarzyszeniem współpracuje też Szkoła Muzyczna w Tomaszowie i na uroczyste otwarcie zagrali uczniowie szkoły: Adam Chrzanowski na akordeonie i Ania Świątek i Martyna Kszczot. Na zakończenie wszyscy zostali poczęstowani pysznym tortem, ciastkami i wzniesiony został toast za szczęście wszystkich osób korzystających z pomieszczeń.

 


Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

AA
AA 24.02.2018, 13:37
Pod jaki adresem działa galeria, czy jest ogólnodostępną, w jakich godzinach?

Pozostałe