Powiat sfinansuje

  • 23.03.2012, 18:29
  • Mariusz Strzępek
Powiat sfinansuje
Zarząd Powiatu Tomaszowskie rozdysponował ponad 30 tysięcy złotych w ramach otwartego konkursu ofert na realizację w 2012 roku zadań publicznych w zakresie ochrony, profilaktyki, edukacji i promocji zdrowia oraz wspierania osób i rodzin znajdujących się w grupie ryzyka wystąpienia problemów związanych z uzależnieniami.

 

14 tysięcy złotych na prowadzenie Szkoły Rodzenia otrzyma Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej a dokładniej jego koło  przy Parafii Św. Jadwigi Królowej.

 

Osiem tysięcy trafi do Polskiego Związku Osób Niewidomych na realizację zadań związanych zintegrację i edukację zdrowotną osób niewidomych i niedowidzących w 2012 roku.

 

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Bez barier” w Cekanowie za kwotę 2,5 tysiąca złotych poprowadzi cykl spotkań w zakresie promocji, edukacji i profilaktyki zapobiegania cukrzycy i otyłości. Podobne kwoty na te same cele otrzymają  Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, Zarząd Miejsko-Powiatowy oraz Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, Koło Miejskie Nr 2.

 

Natomiast po trzy tysiące złotych trafi do Abstynenckiego  Stowarzyszenie Klubu Wzajemnej Pomocy „Ala” oraz Fundacji „Arka Nadziei” Celem udzielonych dotacji jest Wspieranie osób i rodzin znajdujących się w grupie ryzyka wystąpienia problemów związanych z uzależnieniami m.in. przeciwdziałanie alkoholizmowi i zwalczanie narkomanii.

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

bunga-bunga
bunga-bunga 26.03.2012, 07:19
Po raz kolejny patologiczny rząd, który doprowadza do powstawania różnych patologii społecznych (AA) - potem występuje w roli "wybawcy" tych patologii, przekazując nie swoje tylko moje pieniądze kolejnej patologicznej - samorządowej władzy a ta patologiczna samorządowa władza rozdaje tę kasę m.innymi organizacjom, które funkcjonują w patologicznym środowisku (AA). Oczywiście sposób dzielenia tej kasy to w 99% również patologia w postaci mniejszych lub większych przekręcików. I też chciałbym widzieć szczegółowe rozliczenia z wydatkowania tej kasy np. w szkole rodzenia (tak, tak - Panie Szewczyk), w AA.
24.03.2012, 23:12
HAha to 14 tysięcy jest doskonale wydane. Pa mięta ktoś nauki przemałżeńskie? W życiu większych głupot nie słyszałem. Brawo Starosta i szafarz - stolarz. Brawo! rewelacyjnie wydane kolejne publiczne pieniądze. A może by tak referendum o odwołanie tych głupków?

Pozostałe