Jej idealny świat

  • 05.03.2012, 19:15
  • Mariusz Strzępek
Jej idealny świat
Firma Fuji Film po raz drugi już organizuje konkurs zatytułowany „Praca jak marzenie”. Jego celem poza promocją jest wyłonienie „fotopodróżnika”, któremu zapewnione zostanie pokrycie kosztów 3-miesięcznej podróży po świecie i wynagrodzenie w wysokości 60 000 złotych. W konkursie bierze udział również mieszkanka naszego Powiatu i od lat wierna czytelniczka portalu, Marlena Jędrzejka.

 

- Jestem  biologiem z zawodu, ale włóczykijem i fotografem z zamiłowania - mówi Marlena.- Jestem także jedną z uczestniczek konkursu „Praca jak marzenie” zorganizowanego przez FUJIFILM.  W roku ubiegłym również brałam udział w tym konkursie z cyklem zdjęć zatytułowanych „Mój mały świat”, których bohaterem byli: pan Hipolit i jego stary młyn nad rzeką Wolbórką w Będkowie.

 

Na czym polega konkurs? Otóż osoby, które  zarejestrowały swój udział w konkursie mają do wykonania 4 zadania. W zadaniu, którego termin wykonania upłynął 26.02 poproszono o utworzenie galerii fotograficznej „W moim idealnym świecie” i zaproszenie jak największej liczby osób  na wirtualną wystawę. Autorzy zdjęć mieli pokazać jak wygląda ich zdaniem perfekcyjna rzeczywistość oraz jej wykreowanie poprzez fotografię.

 

- Serią zdjęć zgłoszoną do konkursu opisuję swój świat marzeń stawiając na to, co w życiu człowieka jest najważniejsze: miłość, bliskość i radość - opowiada uczestniczka konkursu. - Życie bywa jednak często trudne, więc pewne sprawy próbuję pokazać ze szczyptą humoru, ot choćby wymarzone loty na księżyc, które w moim idealnym świecie są dla każdego ogólnodostępne.

 

Kolejne etapy konkursu ruszają 1 marca, 21 marca 2012, 18 kwietnia. Każdy kto wykona wszystkie zaplanowane przez organizatorów zadania, związane z fotografią i podróżowaniem, będzie miał szansę dostać się do finału rekrutacji, który będzie kilkudniowym zgrupowaniem.

 

Dziesięciu finalistów wybierze zespół Fujifilm, natomiast Fotopodóżnika spośród finalistów wyłoni Jury, złożone z dziennikarzy i fotografów. Finał odbędzie się w maju. Najpóźniej w lipcu Fotopodróżnik wyruszy na wyprawę marzeń, którą sam zaplanuje. Podczas wyprawy zwycięzca będzie pisać relacje w swoim blogu, robić testy Aparatów i oczywiście mnóstwo ciekawych zdjęć.

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe