Rozkład jazdy w rozkładzie

  • 29.01.2012, 18:50
  • Mariusz Strzępek
Jak obserwuję coraz to nowsze pomysły tomaszowskiego MZK, to dochodzę do wniosku, że pracującym tam ludziom zupełnie nie zależy na wożeniu pasażerów. Nic dziwnego, bo po co przejmować się zapewnieniem odpowiednich usług, skoro można zgłosić się po dotację do miasta. Lekko, łatwo i przyjemnie. Za obrzydłej, jak zwykło się mówić, komuny autobusy woziły ludzi z miejsc zamieszkania do ówczesnych miejsc pracy i na odwrót. Kursy jakimś dziwnym trafem mogły być dostosowane do godzin pracy ówczesnych przedsiębiorstw.

 

 
Dzisiaj MZK zupełnie nie przejmuje się tym jak mieszkańcy mogą dojechać do pracy. Może ktoś z Zakładu Komunikacji Miejskiej wytłumaczy mi jak mogę dojechać z krańcówki na Ludwikowie do Ceramiki Paradyż.

 

Praca w tym zakładzie odbywa się na zmiany, w systemie ciągłym („świątek-piątek”). Najpierw przyspiesza się autobus o 5 min i osoby wychodzące z pracy z popołudniówki w sobotę lub niedzielę przestają na niego zdążać, a po jakimś czasie kurs w ogóle się wycofuje, tłumacząc to małym obłożeniem i rentownością. Innym przykładem jest likwidacja „dziewiątki” z Komorowa, którą wracałem z nocnej zmiany pod kościół w Ludwikowie.


Po najnowszych zmianach z Ludwikowa do Ceramiki będzie można dojechać tylko na ranki, i to wyłącznie w dni robocze. Na nocną zmianę nie dojedzie się niczym, nawet z przesiadką.


Ceramika Paradyż to duże przedsiębiorstwo mające w Tomaszowie trzy zakłady. Pracuje tam całkiem spora grupa osób. Już przy poprzednim rozkładzie większość z nich zmuszona była jeździć własnymi samochodami. Przy nowym rozkładzie (od 30 stycznia) będą to robić wszyscy.  Ja natomiast bilet za 192zł na wszystkie linie kupiłem po raz ostatni.

 

 

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pasazerka
pasazerka 22.02.2012, 19:21
Tomaszów schodzi na psy... cofa sie w rozwoju totalnie. Urzednicy nie licza sie z mieszkańcami i ich potrzebami. Rozumiem, że podnoszone są ceny paliw, są cięcia budżetowe jednak aż tak wiele kursów zlikwidować to porażka. Jednakże jak juz sie tak stało niech przynajmniej rozplanują je tak aby kursy były sensowne! ja pomimo tego iż mieszkam na terenie miasta(Nagórzyce) i nie przekraczam zadnej strefy w niedziele mam ostatni autobus do domu o godz 12.30 a w soboty 16.45!! to jakas paranoja! czy oni sobie myśla ze w taka zime bede 5 km na piechotę szła?? urzednikom wszystko jedno, zwłaszcza tym na najwyższych stołkach bo i tak wożą się autkami. Współczuję tym którzy muszą zostać w tym mieście bo nie maja innego wyboru, zwłaszcza osobom starszym bo młodych już tam prawie nie ma. Lubie Tomaszów ale przyszłości w nim nie ma raczej szara przeszłość...
km
km 14.02.2012, 12:49
Małe sprostowania dla niekórych - winnymi za rozkład jazdy jest m.in zastepca dyrektora MZK to on wymysla które auta i kiedy powinny jezdzić i nie patrz czy jest to potrzebne czy nie ( nie slucha rad kierowców) bo sam jezdzi swoim autem; po drugie za dotacje na paliwa a zwłaszcza ich brak opowiada sam dyrektor ktory przyjmuje wszystko to co mu miasto daje bez zadnego ale bo tak wygodnie...... czytaj bezpieczniej dla stanowiska pracy.... chynba nalezaloby juz dawno zmiecic dyrektora na takiego co ma lepsze pomysły na kase dla MZK
Ręce opadają jak oni działaja
Ręce opadają jak oni działaja 10.02.2012, 22:42
MZK korzysta z pieniędzy miasta ale pieniądze ma też z reklam umieszczanych na autobusach poza tym przecież gdyby "trójca" się zgadała mam na myśli władze miasta, MZK i dyrekcję tomaszowskich firm to można by było wprowadzić nawet tańsze czy wręcz darmowe przejazdy dla pracowników tychże firm. Rozładowało by to korki na tomaszowskich ulicach w godzinach szczytu tym samym mniejsza ilość wypadków drogowych, ograniczało by ilość miejsc parkingowych przy zakładach pracy korzyści są nie współmierne dla wszystkich stron. Tylko jest jedno małe ale- trzeba chcieć rozmawiać ze sobą a nie siedzieć za biurkiem i udawać że się coś robi w Tomaszowie. Tomaszów to nie ogromna metropolia można wziąć mapkę ołóweczek usiąść sobie i nakreślić trasę autobusu który w godzinach szczytu objechał by newralgiczne punkty miasta.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 08.02.2012, 18:44
Nie jeżdżę autobusami od kilkunastu lat, bo nigdy nie pasowały mi połączenia.
Teraz widzę nie zmieniło się za wiele, ale ja mam blisko do pracy 20 min piechotką a i czasami pojadę autkiem. Współczuje ludziom, którzy mają daleko i brak połączeń o sensowniej godzinie ale nauczmy się tworzyć a nie tylko narzekać.
Napiszmy do MZK swoje propozycje, stwórzmy mapkę na której zaznaczymy nasze firmy ilość pracujących i miejsca w które chcemy jechać, stwórzmy wykres potrzeb dojazdu do miejsc najczęściej uczęszczanych w danych godzinach i spróbujmy dopasować linie autobusowe, by w tych godzinach szczytu dojechać z każdego do każdego miejsca w Tomaszowie i okolicach.
Pozdrawiam
06.02.2012, 16:22
do pana podającego sie za Gosc wpis 30 : jestes w błędzie jest ciepła poczekalnia na dworcu PKS , nawet stoi automat z napojami i słodyczami takze prosze nie wciskac ludziom bredni!!!!! z całym szacunkiem.
ja
ja 06.02.2012, 15:47
rozkład jazdy jest zły
w sobotę i niedzielę do pracy się nie dojedzie
gość
gość 05.02.2012, 11:25
Ja dziś muszę dostać się na dworzec. Nie mam czym. Czeka mnie stanie przy -17 C ponad godzinę na dworze, bo dworzec w Tomaszowie nie ma cieplej poczekalni. Co przyjeżdżam do tego miasta jest coraz drożej i gorzej.
CZŁOWIEK
CZŁOWIEK 02.02.2012, 09:19
DO CZŁOWIEKA PRACUJĄCEGO: ROZKŁAD W NECIE JEST DOSTĘPNY OD PIĄTKU 27 STYCZNIA ,CO ZROBIĆ? -NAUCZYĆ SIĘ CZYTAĆ LUB KORZYSTAĆ Z INTERNETU....
czlowiek pracujacy
czlowiek pracujacy 01.02.2012, 14:14
Brak nowego rozkładu jazdy w necie nie ma i co mam zrobic MZK
31.01.2012, 17:32
SZanowni Internauci i Pasazerowie MZK mam ogromna prosbe do was przestańcie wieszac psy na dyrekcji tej firmy pan Jopek nie jest niczemu winny , prsze sobie przeczytac którys wczesniejszy post , ktos mądrze napisał ze WÓJT obciął dotacje !!!! a autobusy jezdza na paliwo nie na powietrze ???? a wójta niestety wybieraja mieszkancy gminy a nie miasta i to własnie zostały pokasowane i poskracane kursy jezdzące na teren gminy . jezeli mozemy miec pretensje to tylko do Urzedu Gminy i jak ktos madrze powiedział do UM , to jest własciciel MZK . pozdrawiam
mo
mo 31.01.2012, 16:47
Skoro wychodzi na to, że nowy rozkład jazdy nie spełnia oczekiwań pasażerów to może pora by dać znać do MZK. Posiadają telefony, maila
[email protected]
44 723-75-71
Pisać, dzwonić z sugestiami, w jakich godzinach, skąd dokąd.
Uruchomić radnych, w końcu za coś biorą kasę, to niech działają.
Do prezydenta wycieczkę zrobić.
czlowiek pracujacy
czlowiek pracujacy 31.01.2012, 16:16
Dawajcie ludzie pod MZK i niech wiedza co odwalili z rozpiska. To są wariaci a nie ludzie. A z pod MZK to pod Urząd miasta. I to dużą ilością ludzi iść.
mily
mily 31.01.2012, 14:27
Co do waszych wypowiedzi zgadzam się. Ale czy myślicie że jak wejdą busy będzie lepiej?? Zobaczcie jakie busy jeżdżą bynajmniej do Smardzewic pamiętają lata 80-te.W Piotrkowie po mieście jeżdżą Busy ale też do najnowszych nie należą. A panowie przewoźnicy będą robić co chcą.Po prostu trzeba porządek zrobić w MZK z rozkladami i tyle :) Pozdrawiam
Pasażerka
Pasażerka 31.01.2012, 12:21
Nowy rozkład jazdy to jakaś kpina! Nie dość, że została zlikwidowana część kursów i to w godzinach uczęszczonych licznie przez pasażerów to na dodatek chyba ludzie starsi i młodzież nie posiadająca samochodu jest w ogóle wykluczona i odcięta od podrózowania MZK. Kwestie weekendu pozostawie bez komentarza... Widocznie szanowne MZK mysli, że np sobotę ludzie nie maja do złatwienia żadnych spraw a większośc kursów można zakonczyć po godzinie 17... Gratuluję takiego podejścia...
31.01.2012, 10:01
Rozplanowanie lini autobusowych w Tomaszowie jest zupełnie archaiczne i dostosowane do struktury przemysłowej miasta z przed 30 lat. No, może z drobnymi, kosmetycznymi zmianami. Ktoś w MZK powinien się zastanowić gdzie dzisiaj tomaszowiacy pracują, gdzie mieszkają, gdzie robią zakupy, gdzie się uczą i gdzie się leczą. Wszystkie dotychczasowe linie należy zlikwidować i wprowadzić nowe, łączące owe miejsca. Oznaczyć je dla odróżnienia np literami i odpowiednio dobrać godziny odjazdów. Jest chyba zrozumiałe, że uczeń czy pracownik musi przyjechać na określoną godzinę. Autobus, Który przyjeżdża 5 min po dzwonku będzie po prostu jeździł pusty! Zmiany takie dobrze byłoby wprowadzić w zimę. Dlaczego w zimę? Bo ktoś, kto kilka lat jeździł do pracy samochodem sam z siebie do autobusu nie wsiądzie. Ale zimą jak mu raz czy dwa auto nie zapali, jak się zakopie w zaspie to autobusem pojedzie. I jak mu będzie pasowało połączenie to jest szansa, że autobusami zacznie jeździć na stałe. Tej zimy raczej nie uda się przeprowadzić takiej rewolucji. Za mało czasu. Ale za rok już jak najbardziej. Można ten okres wykorzystać na konsultacje z mieszkańcami. Choćby otworzyć stronę internetową gdzie projekt byłby umieszczony, a tomaszowianie mogli by wpisywać swoje uwagi. Wiem, że do takiego kroku potrzeba odwagi. Ale dyrekcję MZK gorąco do tego namawiam. Prawdopodobnie nie będzie większych kosztów. Chodzi przecież nie o to by jeździło więcej autobusów tylko by woziły one pasażerów, a nie powietrze. A, jeżeli MZK nie lubi wozić pasażerów to może by tak wpuścić busy?
do xyz:
do xyz: 31.01.2012, 08:49
Wożenie powietrza jest super. Jakie oszczędności na paliwie. A i autobusy pewnie mniej się psują. Ile problemów mniej? Problemy to niech sobie mają pasażerowie.
xyz
xyz 31.01.2012, 06:03
Przejedźcie się tylko około godziny 22 ulica Spalską w stronę Spały. Tuż za mostkiem stoją 2 lub 3 autobusy około godziny 21:45. Pytam tylko dla kogo ? Mazovia na Wistomie już daaaaawno się zawinęła , Wistomu przecież też nie ma , więc pytam po co te autobusy tam stoją ? MZK TOMASZÓW wozi powietrze z jednej krańcówki na drugi ? Lepiej by auta podstawili ludziom pod CP właśnie. Żenada w tym MZK panuje.
Co do wyglądu kierowców to już ktoś wspomniał samowolka, w bardziej cywilizowanych miastach ościennych pełna kultura i panowie i panie pod krawatami...............
jadzia
jadzia 30.01.2012, 21:44
brawa dla rzadzacych w miescie i zakladzie. najlepiej zeby padlo bo i tak nie ma korzysci dla nikogo. prywatni przewodnicy rece zacieraja.
ja
ja 30.01.2012, 19:52
no i niech likwiduja,busiki pojada a i zatrzymaja sie gdzie potrzeba!!!a jak bedzie zapotrzebowanie to i do zaborowa pojedzie...
jedna wielka