Aptekarze protestują

  • 16.01.2012, 14:37
  • Mariusz Strzępek
Aptekarze protestują
Od dzisiaj protestują aptekarze w całej Polsce. Sprzeciwiają się w ten sposób zapisom ustawy, która weszła w życie 1 stycznia. Chodzi o zapis w ustawie refundacyjnej, który nakłada na farmaceutów kary za realizowania niewłaściwie wypisanych recept. Do protestu przyłączyła się większość tomaszowskich aptek. Między godziną 13 a 14 czynne są jedynie tzw. „sieciówki”, których nazw i adresów z oczywistych względów nie wymienimy.

 

 

Decyzję o rozpoczęciu protestu podjęła w sobotę Naczelna Rada Aptekarska. Będzie on polegała na tym, że codziennie w godz. 13 do 14 apteki będą obsługiwać jedynie nagłe przypadki medyczne, gdy brak przyjęcia medykamentu może mieć poważne konsekwencje zagrażające życiu.

 

Rada Aptekarska wezwała też farmaceutów do „rygorystycznego, wymaganego przez obowiązujące przepisy prawa oraz umowę z NFZ, badania formalnej poprawności recept lekarskich i wydawania leków refundowanych jedynie na podstawie recepty prawidłowo wystawionej". Dotychczas aptekarze przyjmowali również recepty wadliwie i często nieczytelnie wypisane przez lekarzy. 

 

 

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tomaszowianin
Tomaszowianin 16.01.2012, 20:49
Protestować to każdy jeden by se chciał,a robić nie ma komu!
Obywatel
Obywatel 16.01.2012, 17:13
CO ZA LUDZIE! KARAĆ I JESZCZE RAZ KARAĆ! ZA MAŁO TAKI FARMACEUTA ZARABIA,ŻEBY JESZCZE SIĘ MYLIŁ?! WON JAK SIĘ NIE PODOBA!
16.01.2012, 16:38
To jest jakaś paranoja. Kary za wystawianie zbyt dużej ilości recept z refundacją, obostzenia przy wydawaniu leków na takie recepty, kary za zachętę do korzystania z usług refundowanych. Czy obecna strategia Ministerstwa Zdrowia polega na wykończeniu chorej i niepłacącej części społeczeństwa celem oszczędności?

Co do strajku, nie lepiej po prostu ten przepis potraktować po macoszemu?

Pozostałe