Kultura wymaga wsparcia. Będzie festiwal Bogusława Meca

  • 17.02.2018, 10:26
  • Joanna Sztymelska
Kultura wymaga wsparcia. Będzie festiwal Bogusława Meca
Kultura na pustyni? To także jest możliwe, ale nie takie proste, jakby się mogło wydawać. Z jednej strony potrzebna odpowiednia oferta obejmująca wydarzenia, z drugiej właściwa edukacja. Jedno z drugim idzie w parze. Zachęcamy Was do obejrzenia naszej relacji. Kultura to wcale nie bzdura

W czwartek, 15 lutego 2018 roku, w siedzibie Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, odbyło się spotkanie z przedstawicielami Łódzkiego Domu Kultury.  W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele MCK, wszystkich filii: Tkacza, MOK-u i DOK-u, dyrektorzy Gminnych Ośrodków Kultury z gmin powiatu tomaszowskiego, przedstawiciele stowarzyszeń i fundacji oraz Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta. Spotkanie poprowadziła wicedyrektor Łódzkiego Domu Kultury, Monika Matusiewicz, która zaprezentowała ofertę Łódzkiego Domu Kultury przez którą można uczestniczyć w różnych działaniach w województwie łódzkim.

 

- Wybierając się w teren, postanowiliśmy dotrzeć do wszystkich miast powiatowych i spotkać się z całym aktywnym środowiskiem artystycznym. nierze się to stą, że jesteśmy instytucją kultury samorządu województwa łódzkiego. Naszym miejscem działania jest nie tylko Łódź, ale cały region. Współpracujemy z muzeami, domami kultury, bibliotekami, ale także z organizacjami seniorów, szkołami i stowarzyszeniami - mówiła Monika Matusiewicz. 

 

 

Wicedyrektor ŁDK zaprezentowała działania, które znajdują się w obszarze zainteresowań uczestników konferencji, którzy mieli możliwość poznać ofertę proponowaną przez ŁDK. Monika Matusiewicz mówiła o projektach współfinansowanych ze środków zewnętrznych, o turniejach, przeglądach, festiwalach, współorganizacji projektów kulturalnych i o grantach skierowanych do instytucji kultury, a także o konferencjach i portalu Regionkultury.pl

 


ŁDK złożył do Ministerstwa Kultury  projekty na wartość ponad 2 miliony złotych i obecnie oczekuje na rozstrzygnięcie konkursów. Wszystkie zakładają udział partnerów z regionu, albo są kierowane do osób zamieszkujących w różnych częściach województw. Wiele zakłada partnerstwo innych instytucji. Monika Matusiewicz przedstawiła  wszystkie projekty, wśród których były projekty kierowane do wszystkich grup wiekowych, od przedszkolaków do seniorów.

 

Wśród zaplanowanych dzialań znalazły się m.in. takie, które dotyczą promocji czytelnictwa, organizacji konkursów adresowanych dla dzieci. Obecnie trwają działania związane z projektem "Pociągiem po wiedzę". Przygotowano także festiwal filmowy, obejmujący warsztaty dla dzieci do lat 11. Pani Monika zapowiedziala także festiwal poświęcony zmarłemu już piosenkarzowi, Bogusławowi Mecowi. Będzie on miał charakter konkursowy. 

 

- Miejskie Centrum Kultury z Łódzkim Domem Kultury współpracuje od zawsze. Jeszcze nawet przed okresem połączenia jednostek. Braliśmy czynny udział w projektach, które oferował ŁDK. Obecnie ta współpraca jest jeszcze bardziej zacieśniona. Organizujemy wspólnie takie akcje jak "Kolorowa lokomotywa", "Przystanek 60+", "Łódzkie spotkania teatralne". Wiele wspólnych działań w partnerstwie i z wykorzystaniem potencjału finansowego, merytorycznego samorządu województwa. Myślę, że w bieżącym roku jeszcze ta współpraca będzie bardziej owocna, pojawi się więcej tych wspólnych działań, więcej imprez i wydarzeń adresowanych do mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego i powiatu.  - powiedziała Anna Zwardoń - dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim.


Joanna Sztymelska

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

**
** 18.02.2018, 09:31
Pani Monika Matusiewicz stwierdziła "Myślę, że w bieżącym roku jeszcze ta współpraca będzie bardziej owocna, pojawi się więcej tych wspólnych działań", ale wciąż jest brak konkretnych działań współpracy z instytucjami w zajmującymi się kulturą na tak zwanej prowincji.
^^
^^ 18.02.2018, 09:23
Po co na tym spotkaniu potrzebny był udział przedstawicieli stowarzyszeń i fundacji.
Całe spotkanie Pani Wicedyrektor ŁDK przeznaczyła na chwalenie się gotowym programem z otrzymanych dotacji, wszystko zostało już zaprojektowane i zatwierdzone w ofertach konkursowych.

Pozostałe