Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 21:43
Reklama
Reklama CUK kalkulator OC i AC

Miliony na cyfryzację szpitala

Nasz szpital przeszedł pozytywnie ocenę formalną wniosku, jaki złożony został do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Wartość projektu zat, "Poszerzenie katalogu świadczonych usług elektronicznych w Tomaszowskim Centrum Zdrowia" to prawie 6,7 miliona złotych a kwota planowanego dofinansowania przekracza 4 miliony.

[reklama2]

W ramach projektu udostępnionych zostanie łącznie 8 elektronicznych usług. Mają być one adekwatne do realnych potrzeb, a także pożądane i zgłaszane przez pacjentów, inne podmioty medyczne. Nowa platforma pozwoli na znaczącą oszczędność czasu i podniesienie efektywności zarówno pracy personelu jak i jakości obsługi pacjentów. Jak podkreśla Prezes TCZ, Krzysztof Zarychta wdrożenie e-usług realnie uprości i maksymalnie zautomatyzuje procesy załatwiania spraw, ograniczy biurokratyczne procedury związane z tradycyjną formą świadczenia usług. Cyfryzacja pozwoli na oszczędności finansowe związane z obsługą pacjentów, jak i po stronie pacjentów związane z kosztami dojazdu w celu uzyskania informacji czy dokumentu.

 

W ramach inwestycji udostępnione zostaną takie usługi jak: e-zwolnienie; e-powiadomienia opiekuna; e-dokumentacja; e-zgoda; e-wywiad lekarski; e-Deklaracja POZ. Z efektów realizacji projektu będą korzystać inne podmioty lecznicze działające w publicznym systemie ochrony zdrowia, posiadające kontrakt z NFZ, świadczące usługi medyczne. W ramach projektu zostaną wprowadzone usługi: e-Kontrahent i telekonsultacje lekarz-lekarz. 

 

 - e-zwolnienie – usługa umożliwi wystawienie przez lekarza pacjentowi elektronicznego zwolnienie e-ZLA

 - e-powiadomienia opiekuna - powiadomienie osoby upoważnionej o końcu hospitalizacji osoby podopiecznej, zmianie oddziału, potwierdzenie otrzymania wiadomości.

 - e-dokumentacja - informacje o udzielonych świadczeniach medycznych. Przegląd i pobranie wyników badań udostępnionych w HIS. Uzyskiwanie dokumentacji medycznej przez pacjenta.

 - e-zgoda - wyrażenie zgody w formie elektronicznej na dostęp do dokumentacji medycznej.

 - e-wywiad lekarski - system umożliwia rejestrację przez pacjentów odpowiedzi na pytania stanowiące wywiad lekarski. Wywiad jest rejestrowany w kontekście planowanej realizacji świadczenia medycznego.

 - e-Deklaracja POZ - możliwość rejestracji danych deklaracji Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ) składanych przez pacjentów obsługiwanych (zarówno użytkowników portalu jak i ich podopiecznych) oraz jej wydrukowanie w obowiązujących formatach.

 

Realizacja inwestycji umożliwi wdrożenie efektywniejszej nieograniczonej komunikacji pomiędzy szpitalem a pacjentami oraz pomiędzy szpitalem a innymi placówkami medycznymi (AOS, POS), w tym z użyciem wielu udostępnionych kanałów: Internet, aplikacje mobilne oraz na różnych urządzeniach: komputer, tablet, telefon. W ramach projektu przewidziano m.in. uruchomienie szeregu usług dla pacjentów. 

 

 

  • e-Kontrahent –- usługa pozwala na obsługę badań zleconych przez jednostkę kontrahentowi, rejestrację pacjentów i usług dostępnych dla kontrahenta, rezerwację terminów usług, obsługę rezerwacji czy monitorowanie stanu realizacji usługi.
  • telekonsultacje lekarz-lekarz - telekonsultacje lekarz-lekarz z udostępnieniem dokumentacji medycznej.

 

Ponadto, projekt będzie przeciwdziałać wykluczeniu osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami (ruchowymi, niedowidzenia), zapewniając im nowe możliwości w dostępie do e-usług bez konieczności wychodzenia z domu czy miejsca pracy. Wdrożony system teleinformatyczny będzie zgodny ze standardami i wymogami WCAG 2.0. na poziomie AA.

 

- Partnerzy (AOS i POZ) będą mogli korzystać z funkcjonalności tworzenia i udostępniania elektronicznych kartotek pacjentów, pobieranie e-dokumentacji w zakresie badań laboratoryjnych i diagnostycznych, czy prowadzenia e-konsultacji medycznych ze specjalistami z placówki Wnioskodawcy. Wprowadzenie takiej usługi zapewni kompleksowość i ciągłość procesu leczenia, z wglądem w elektroniczny rekord pacjenta. Wprowadzenie usługi zintegrowanego leczenia usprawni proces wymiany informacji oraz wiedzy pomiędzy lekarzami prowadzącymi po stronie Wnioskodawcy i Partnera, co wpłynie na jakość i szybkość diagnozowania i leczenia pacjenta - wyjaśnia Krzysztof Zarychta, 

 

Projekt będzie miał wpływ na poprawę i zwiększenie efektywności pracy, lepsze wykorzystanie czasu pracy oraz poprawę jakości zarządzania palcówką.  W jego ramach przewidziano wdrożenie repozytorium Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, która będzie wspomagać cały system medyczny (jest jego rozszerzeniem). EDM zapewni przede wszystkim możliwość automatycznej rejestracji dokumentów i archiwizacji dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej, także tworzonych poza systemem HIS, pozwoli na cyfryzację dokumentacji papierowej i dołączenie do dokumentacji elektronicznej, udostępnianie dokumentacji w celu realizacji procesów diagnostyczno-terapeutycznych w jednostce, pacjentom i ich opiekunom, podmiotom upoważnionym.

 

Dla zapewnienia możliwości uruchomienia wszystkich planowanych do wdrożenia aplikacji i usług oraz zapewnienia ich bezpieczeństwa, w tym w szczególności ze względu na planowane przetwarzanie/przesyłanie danych wrażliwych jakimi są dane pacjentów planuje się w ramach projektu zakup dotyczący modernizacji sieci teleinformatycznej, w celu zapewnienia jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa i ochrony danych: UPS 15 kVA, modernizacja sieci LAN – PD, modernizacja LAN - sieć FO, zabezpieczenie styku z Internetem, przełącznik, AP sieci WiFi, kontroler WiFI  oraz wdrożenie serwerowego systemu operacyjnego, systemu operacyjnego komputerów, licencji dostępowych serwera, silnik bazy danych i rozbudowa systemu wirtualizacyjnego, system zarządzania backupem, monitoring środowiska IT, system autentykacji 

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
szpital z powołania ma leczyć... 28.02.2018 17:27
Kto wie, czy projekt cyfryzacji za 6,7 mln w ramach wymogów WCAG 2.0. na poziomie AA dla pacjenta na styku z internetem poza WiFi po rozbudowie backupa przewiduje możliwość – oczywiście, po weryfikacji i absurdalnej autentykacjii – korzystania z aplikacji Messengera w celu np. zgłoszenia konieczności wystawienie przez e-telepatycznego lekarza e-aktu zgonu? Pacjent musi się uczyć, nie leczyć. Bez wychodzenia z domu. To dzisiaj b.ważne dla zdrowia.

Reklama
Polecane
Ćwiczenia gimnastyczne w tomaszowskich fabrykachNowy partner Lechii TomaszówIV Festiwal Jazzowy „Barwy Muzyki Improwizowanej - Opoczno 2024”„Tkalnia żartu” – odsłona trzeciaJutro noga z gazuKoszykarki z 14-tki na podiumTankuj taniej na Samoobsługowej Stacji Paliw MZKNowy portal turystyczny miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki już działaOdkryj wymarzony prezenty na chrzest dla chłopca! Znajdź idealny dar, który uwieczni ten niezapomniany dzień!Tomaszowskie dzieci miesiącami czekają na pomocGrand Prix Polski w kręglarstwie.Inteligentna sygnalizacja świetlna na ul. Wspólnej.
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Zapraszamy serdecznie na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji!To już tradycja, że otwarciu sezonu turystycznego na Zamku towarzyszy Łżykwiat kasztelański, czyli impreza historyczna na którą zjeżdżają bractwa z całej Polski. Łżykwiat, to również ze staropolskiego kwiecień. Nazwa pochodzi stąd, że ten miesiąc „wyłudza z ziemi przedwcześnie kwiaty”. Jak co roku rekonstruktorzy ubiorą się w swoje średniowieczne stroje, stworzą wokół Zamku wioskę, będą gotować, bawić się, strzelać z łuku, walczyć na miecze, grać w średniowieczne gry…To świetna okazja do podejrzenia jak wyglądało życie w średniowieczu. Podczas wydarzenia, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania zupy według średniowiecznej receptury! Zapewniamy dawkę ciekawej wiedzy i przednią zabawę!W tym roku otwarciu sezonu turystycznego towarzyszy bardzo bogaty program. Oprócz imprezy historycznej, na zamkowym dziedzińcu odbędą się rozgrywki szachowe. „Teatr na zamku” przygotował premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się starej szafie śni” czyli bajkę dla dzieci, w każdym wieku Grupa "Teatr po godzinach" ze Zduńskiej Woli przedstawi moralitet „Starzec i śmierć” – to już dla starszych widzów.W sobotę w galerii ZI odbędzie się także wernisaż wystawy „Droga jest celem” Piotra Sabacińskiego – podróżnika, człowieka gór. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas dwutygodniowej wyprawy na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6960,8 m.n.p.m.).Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 7°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1004 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama