Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 01:07
Reklama
Reklama

Na stadionie jest brudno

Na stadion przy ulicy Nowowiejskiej przychodzi co tydzień kilka tysięcy osób. Rozgrywane są tu mecze seniorów Lechii, juniorów wszystkich tomaszowskich klubów piłkarskich. Grywają tu też piłkarki z kobiecej ekstraklasy. Na straszące przyjezdnych ruiny wschodniej trybuny nie nie mają wpływu osoby zarządzające obiektem, mają one natomiast wpływ na czystość siedzisk na małej trybunie po drugiej stronie boiska. Na ich stan zwrócił uwagę, w czasie ostatniej sesji, radny Tomasz Zdonek.

- W porówaniu z kalibrem zadawanych tu pytań i poruszanych tematów, to pytanie jest wręcz prozaiczne - mówił Zdonek. - Dotyczy estetyki naszego miasta. Są osoby, które uczestniczą w spotkaniach zespołów piłki nożnej. Często są to osoby starsze, któe nie są w stanie wytrzymać stojąc przez całe 90 minut spotkania. Tymczasem nie ma możliwości skorzystania z zainstalowanych tam siedzeń.

 

Jak widać, najtrudniejsze do wykonania jest to, co wydawałoby się oczywiste. Stadionem zarządza dyrektor Ośrodka Sportu i  Rekreacji, w którym zatrudnione są osoby w ramach prac interwencyjnych. Zlecenie utrzymania czystości przed meczami, w których uczestniczą widzowie nie powinno nastręczaj problemów. Dlaczego jest inaczej? Bo to jest Tomaszów, chaiałoby się powiedzieć. 

 

Nie można zgodzić się, że temat jest błachy, czy jak powiedział Tomasz Zdonek "prozaiczny". To właśnie takie drobne elementy wpływają na wizerunek naszego miasta. Może i jest u nas biednie ale w takim razie niech będzie chociaż schludnie.

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
w odpowiedzi popawka 06.10.2011 23:19
WG. Kodeksu Cywilnego, "Miejscem zamieszkania osoby fizycznej jest miejscowość, w której osoba ta przebywa z zamiarem stałego pobytu.". Więc chodzi tu o stan faktyczny. A zameldowanie jest obowiązkiem administracyjnym. Powinno być w sumie takie same jak miejsce zamieszkania, ale jeśli nie jest, to narusza się administracyjny obowiązek meldunkowy. Według przepisów dot. ordynacji wyborczej w samorządach, prawo do wybierania do danej rady mają osoby, które ukończyły 18 lat, stale zamieszkują na obszarze działania tej rady oraz są wpisani do prowadzonego w tej gminie stałego rejestru wyborców najpóźniej na 12 miesięcy przed dniem wyborów. Stały rejestr wyborców obejmuje osoby stale zamieszkałe na obszarze gminy, którym przysługuje prawo wybierania. Jeśli zatem radny mieszka we wsi gminy TM, a zasiada w radzie miasta TM to robi to nielegalnie. Może być radnym w powiecie ale nie w radzie miasta ten radny jest nielegalnie i należy żądać od niego złożenia mandatu

tata 06.10.2011 12:32
Twój komentarzTu tez nawalił dyrektor OSiR, bo przecież to on zarządza pracownikami od robót interwencyjnych. Dobrze dobrze panie Zdonek, to takie drobne rzeczy świadcza i wizerunku miasta

mama 06.10.2011 12:16
Z Parkiem Miejskim to w 100% prawda jestem codziennie z dzieckiem i ławki są brudne.

częsty bywalec Parku Miejskiego Solidarność 06.10.2011 11:46
Tak panie Zdonek a bywa pan czasem na Muszli Koncertowej tam też przychodzą starsi ludzie i mamy z dziećmi a ławki brudne.Więc zanim pan coś powie to proszę zajrzeć w parę miejsc w mieście a nie uczepił się pan jednego miejsca.

obywatel 06.10.2011 08:02
Ale się uaktywnił Pan radny tylko na tyle go stać? To trochę za mało niech może zajmie się konkretną robotę bo w mieście jest tyle do zrobienia. A może chciał zaistnieć w mediach lokalnych że taki aktywny ale mu to nie wyszło. A na przyszłość jak będziecie wybierać radnych to ludzi, którzy naprawdę będą działać i robić na potrzeby miasta i ich obywateli a nie zajmować się krytykanctwem rzeczy za ,które bierze się między innymi odpowiedzialność.

w odpowiedzi 06.10.2011 00:19
Żeby być radnym miasta/gminy trzeba być w nim/niej zameldowanym. Tak to działa. To gdzie mieszkasz faktycznie - formalnie jest bez znaczenia. Praktycznie dziwne jeśli mieszkańcy wybraliby kogoś kto nie ma realnej łączności i kontaktu z miastem...

Tom 05.10.2011 22:59
Popieram komentarz poprzedzający, naprawdę jest co fotografować w mieście jeśli chodzi o śmieci i miejsca niebezpieczne oraz, które mogą być scenerią filmów wojennych. Niech pójdzie w świat. Może ktoś się w końcu obudzi choć znając odpowiedzialnych za ten stan rzeczy raczej nie sądzę.

Czyścioch 05.10.2011 20:45
Fajnie jakby na nasztomaszow.pl powstała rubryka/zakładka gdzie umieszczane byłyby zdjecia brudnych i niebezpiecznych miejsc w Tomaszowie, a obok zdjęcia miejce, data umieszczenia zdjęcia, kto jest odpowiedzialny za ten stan i kiedy ten stan został zmieniony (miejsce sprzątnięte, zlikwidowane niebezpieczeństwoy). Myśle że taka rubryka ciszyła się by dużym powodzeniem. Razem może uda się zmienić wygląd Tomaszowa

zez 05.10.2011 17:34
Bywam na meczach i to co opowiada pan Zdonek to bzdura śmieci się nie warlają tak jak w centrum miasta , a krzesełka teraz jest super rozwiązanie dają gazetki które kibice kładą na krzesło i problem z głowy nikt przecież nie będzie ganiał ze szmatą co godzina i wycierał krzesła. No tak ale tak jest na seniorach na meczach jun.starszego gazet już nie ma. A swoją drogą ciekawe co na to by powiedzieli pracownicy łódzkiego Widzewa jak musieli by umyć tyle krzesełek ?

kibic 05.10.2011 08:56
Na obiekcie Lechi codziennie z ramienia OSIR jest 2 kierowników, pracownik i osoby z prac interwencyjnych. Mogliby się wziąć za robotę, a nie grać na maszynach i siedzieć w barze na piwie i telewizji. Te osoby tam się strasznie nudzą, więc do czyszczenia krzesełek!

kibic lechii 04.10.2011 22:54
trzeba być mieszkańcem Tomaszowa żeby dostrzegać prawdziwe problemy miasta, a tak znowu .... czy aby być radnym miejskim konieczny jest meldunek w TM czy w gminie TM

lizus 04.10.2011 22:27
kase na porzadki to daje podatniwiazywać sie z pracy i tylek a urzędnik ma obowiazek wy

Tom 04.10.2011 22:25
Całe miasto jest raczej zanieczyszczone i nie chodzi tylko o spadające jesienne liście ale zalegające śmieci już nie mówiąc, że w niektórych miejscach w koszach zalegają tygodniami. Czy nikt z władz tego nie widzi? Jeżdżą limuzynkami za publiczne pieniądze i nic nie widzą, a co by się stało jakby pochodzili parę kilometrów codziennie? Tylko na zdrowie by poszło !!!

czesty gosc przystani kajakowej 04.10.2011 21:07
Do y.Dzieki panu Zdonkowi,teran na przystani kajakowej wyglada zupelnie inaczej niz kilka lat wstecz.Nie strasza juz obdrapane mury budynku.Naprawde tego nie widac? Czy poprostu latwiej jest pisac tak beznadziejne komentarze.Moze wykazac troche wlasnej inicjatywy?

y 04.10.2011 20:00
Pan Zdonek jaki czyścioch, nie pamięta jak zrządzał przystanią przy ul. PCK jaki był bałagan, dzięki pracownikom OSiR był utrzymywany jako taki porządek na dzikiej plaży. Jak miasto przejęło część przystani to ile trzeba było włożyć pracy żeby posprzątać po zarządach Pana Zdonka. Zapomniał bidulek. Zmienia się punkt widzenia przy zmianie miejsca siedzenia.

Reklama
Polecane
Ćwiczenia gimnastyczne w tomaszowskich fabrykachNowy partner Lechii TomaszówIV Festiwal Jazzowy „Barwy Muzyki Improwizowanej - Opoczno 2024”„Tkalnia żartu” – odsłona trzeciaJutro noga z gazuKoszykarki z 14-tki na podiumTankuj taniej na Samoobsługowej Stacji Paliw MZKNowy portal turystyczny miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki już działaOdkryj wymarzony prezenty na chrzest dla chłopca! Znajdź idealny dar, który uwieczni ten niezapomniany dzień!Tomaszowskie dzieci miesiącami czekają na pomocGrand Prix Polski w kręglarstwie.Inteligentna sygnalizacja świetlna na ul. Wspólnej.
Reklama
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Zapraszamy serdecznie na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji!To już tradycja, że otwarciu sezonu turystycznego na Zamku towarzyszy Łżykwiat kasztelański, czyli impreza historyczna na którą zjeżdżają bractwa z całej Polski. Łżykwiat, to również ze staropolskiego kwiecień. Nazwa pochodzi stąd, że ten miesiąc „wyłudza z ziemi przedwcześnie kwiaty”. Jak co roku rekonstruktorzy ubiorą się w swoje średniowieczne stroje, stworzą wokół Zamku wioskę, będą gotować, bawić się, strzelać z łuku, walczyć na miecze, grać w średniowieczne gry…To świetna okazja do podejrzenia jak wyglądało życie w średniowieczu. Podczas wydarzenia, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania zupy według średniowiecznej receptury! Zapewniamy dawkę ciekawej wiedzy i przednią zabawę!W tym roku otwarciu sezonu turystycznego towarzyszy bardzo bogaty program. Oprócz imprezy historycznej, na zamkowym dziedzińcu odbędą się rozgrywki szachowe. „Teatr na zamku” przygotował premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się starej szafie śni” czyli bajkę dla dzieci, w każdym wieku Grupa "Teatr po godzinach" ze Zduńskiej Woli przedstawi moralitet „Starzec i śmierć” – to już dla starszych widzów.W sobotę w galerii ZI odbędzie się także wernisaż wystawy „Droga jest celem” Piotra Sabacińskiego – podróżnika, człowieka gór. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas dwutygodniowej wyprawy na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6960,8 m.n.p.m.).Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
słabe opady deszczu

Temperatura: 4°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1003 hPa
Wiatr: 25 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama