Przemysłowe zastosowanie frezarek konwencjonalnych

  • 9.02.2018, 11:37
Przemysłowe zastosowanie frezarek konwencjonalnych
Dynamiczny rozwój różnych gałęzi przemysłu możliwy jest ze względu na dostępność urządzeń różnego rodzaju, przekładających się na zwiększenie płynności i szybkości produkcji. Przemysłowe gałęzie o różnym podłożu wykorzystują różne maszyny, bo mają na tyle uniwersalny charakter, że mogą tworzyć różnorodne elementy oraz przedmioty.

Maszynami tego typu są frezarki konwencjonalne, które są znane praktycznie od dwóch stuleci. Przez lata zmieniały się, jednak przeznaczenie i funkcja pozostały te same, po prostu zwiększyły się możliwości i zakres ich działań.

 

 

 

Dzięki frezarkom konwencjonalnym możliwe jest pionowe i poziome frezowanie, co sprawia, ze są to bardzo przydatne i uniwersalne narzędzia. Dzisiaj konwencjonalne frezarki mogą być obsługiwane na dwa sposoby. Pierwszy – operator steruje ręcznie przesuwami, z użyciem korby i pokrętła. Drugi sposób to mechaniczne sterowanie – pulpit z cyfrowymi wskaźnikami położenia załatwia sprawę, to gwarancja dokładnego i precyzyjnego obrabiania. Są też obrabiarki CNC numeryczne dzięki zastosowaniu sterowników CNC - https://www.ebmia.pl/sterowanie-maszyn-sterowniki-c-287_62.html które działają za pośrednictwem mikrokomputerów, co pozwala na wymyślne kształty frezowania.

  Dzisiejsze frezarki są bardzo żywotnymi urządzeniami. W praktycznie każdym przemysłowym zakładzie, działają bez zarzutu po kilkanaście lat. Oczywiście wówczas, gdy są odpowiednio użytkowane oraz konserwowane. Wszystkie frezarki konwencjonalne gwarantują dużą stabilność oraz prostotę obsługi. Wszystkie frezarki konwencjonalne cechuje stabilność, spore możliwości obróbki i uniwersalny charakter, w połączeniu z prostotą obsługi.

 

 

 

Część modeli ma pneumatyczny system mocowania narzędzi. Dzięki temu, zakres możliwości dodatkowo się zwiększa. Frezarki cechuje doskonałą wydajność. Jeśli mamy taką potrzebę, możemy kupić stołową frezarkę z regulowanym elektronicznie bezstopniowo napędem lub obrabiarkę z skalnikami krokowymi oraz cyfrowym wskaźnikiem położenia. Są też liczne inne modele, które świetnie się sprawdzą w różnych przemysłowych gałęziach.

 

Artykuł dostarczył sklep techniczno-narzędziowy EBMiA.pl oferujący części do maszyn CNC oraz silniki elektryczne - https://www.ebmia.pl/silniki-elektryczne-c-1450.html

 

 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe