×

W oczekiwaniu na strefę

  • 8.02.2018, 21:23
  • Mariusz Strzępek
W oczekiwaniu na strefę
Już wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na dostawę parkomatów, które znów pojawią się na ulicach Tomaszowa Mazowieckiego. Jest więc lekki poślizg, ponieważ Strefa Płatnego Parkowania miała zaistnieć powtórnie od 1 lutego. Tak przynajmniej stanowi uchwała Rady Miejskiej. W strefie nastąpiły poważne zmiany. Najważniejsza jest taka, że nie będzie już zewnętrznego operatora. Tym razem organizacją i zarządzaniem płatnościami za parkowanie zajmować się będzie miejska spółka. Jest to nowe zadanie Miejskiego Zakładu Komunikacji. Po fali krytyki, obecnie wiele osób zaczyna doceniać dobrodziejstwa strefy. Szczególnie wtedy, kiedy muszą załatwić jakąkolwiek sprawę w którymś z tomaszowskich urzędów.

Przypominamy, że będziemy mieli, tak jak poprzednio dwie podstrefy A i B. Urząd wprowadzi specjalne karty parkingowe. Dzięki nim mieszkańcy Tomaszowa upoważniała będzie do zniżek w strefie A. Ze strefy wyłączono sporo ulic.  Są to m.in. ulice: Żwirki i Wigury, Polna i część Szkolnej, a także św. Antoniego za ul. Szkolną.

 

 

Jak wyglądać będą obie podstrefy?

 

1. Podstrefa A:

 

 A-I - obszar wyznaczony następującymi ulicami:

Aleja Piłsudskiego od ul. Krzyżowej do ul. Grunwaldzkiej, ul. Grunwaldzką od Al. Piłsudskiego
do ul. Wschodniej, ul. Wschodnią na odcinku od ulicy Grunwaldzkiej do ul. Polnej, ul. Polną na odcinku
od ul. Wschodniej do ul. Jerozolimskiej,  ul. Jerozolimską na odcinku od ul. Polnej do ul. św. Antoniego, Plac Kościuszki, Al. Piłsudskiego do ul. Krzyżowej;

 

A-II - ul. św. Antoniego od ul. Mościckiego do ul. Szkolnej (po dwóch stronach ulicy),

    - ul. Tadeusza Kawki,

    - ul. Szkolna na odcinku od ul. św. Antoniego do ul. Bohaterów 14 Brygady,

A-III:

- ul. POW.

2. Podstrefa B:

 

B-I:

  • ul. B. Meca,

B-II

  • ul. Zachodnia,

B-III  

  • ks. St. Grada.

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Petent zwykły
Petent zwykły 12.02.2018, 20:20
Strefa jak najszybciej, jej brak przybliża mocno w.... petentów i klientów do zmiany władzy!!!
tomi29
tomi29 12.02.2018, 00:27
aaa i zapomniałem jeszcze dopisać że przetarg powinien być ogłoszony w październiku 2017, przecież jeszcze przed wyborami było wiadomo kiedy kończy się umowa z poprzednim operatorem.
tomi29
tomi29 12.02.2018, 00:23
a jaka mają radość strażnicy miejscy siedząc w swoich "srebrnych strzałach na bombach" kiedy wypisują mandaty za parkowanie na chodniku przed pocztą, no jest tam wąsko i nie wolno parkować. Warto sprawdzić o której godzinie zapełniają się parkingi na POW i Szkolnej, a o której robi się pusto. Dziwnym trafem są to godziny pracy urzędów a samochody stojące przez 8 godzin raczej nie należą do petentów. Komu przeszkadzało to że pracownicy UM parkowali na parkingu muzeum - nikomu, a teraz przeszkadza i to bardzo że tam nie parkują. Miło by było gdyby miłościwie nam panujący zmobilizował swoich podwładnych do usunięcia swoich aut z POW, to przecież urząd jest dla ludzi a nie parkingi dla urzędników. Najprościej można to załatwić tak, parkometry z bezpłatną godziną parkowania tak jak w Carrefurze po godzinie dopłata lub mandacik. Instalacja jest, kontroler bilecików zapewne urzędzie pracy się znajdzie to chyba nie dużo kosztuje a bardzo ułatwi życie wielu mieszkańców Tomaszowa i osób przyjezdnych które nie znając miasta bezskutecznie szukają miejsca do parkowania.
kiki
kiki 12.02.2018, 20:59
Rozwiązać i zlikwidować straż miejską, bo tylko polowania sobie urządzają na krwawicę kierowców z winy białych kołnierzyków. Bajzel tylko powiększają i mandaty wymuszają.
Ja
Ja 11.02.2018, 16:56
Śmieją się, ze metropolia, ale jaśnie państwo samochodem najlepiej do urzędu by wjechało. Zobaczciejak opozycja z Was szydzi ludzie. Maja Was za wieśniaków.
multi99
multi99 11.02.2018, 12:10
I znów po tym o napiszę dostanę multum minusów ale mam to w dupie .... Czy WY jesteśccie myślący czy DEBILE bo chyba to drugie... płaczecie narzekacie , to POTRAFICIE a przecież Darmowa Komunikacja Miejska ma na celu odblokowanie miasta głównych ulic od aut ... Czy Wy naprawdę nie myslicie .... Tak ciężko pozostawić auto pod blokiem czy na podwórku i na Rynek czy do supermarketu iśc na zkupy pieszo do centrum 15 minut pieszo czy pojechac MZK ?? Podejrzewam że jakby Prezydent miasta wydał dekret ze zakupy robimy z aut jak w MC DONALD to też byście narzekali ....
Edek
Edek 10.02.2018, 09:27
Ludzie o co wy walczycie pomyślcie o zmianach w swoim życiu i zmieńcie swoje nawyki wyjdzie wam na zdrowie, czy życie polega tylko na jeździe za kierownicą samochodu.Mamy darmo komunikację i zacząłem korzystać z tej przyjemności i całkiem całkiem są pewne niedociągnięcia ale idzie przywyknąć, trochę komunikacją a trochę pieszo jak za długo trzeba czekać na przystanku. Od wiosny do jesieni po mieście poruszam się skuterem wszędzie szybko przemieszczam się i wszędzie mogę parkować.Oczywiście posiadam dwa samochody które stoją w garażu staram się korzystać coraz mniej z nich , służą mi do wyjazdów poza miasto jak jadę na wakacje . Pomyślcie o tym bo niedługo nie dacie rady sznurówki wiązać od otyłości.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 10.02.2018, 22:59
A skuter gdzie parkujesz to tesz jest pojazd i tak samo się powinno bo liczyć a sznuruwek jusz nie wiazesz jak skuterem jezdzisz a na piechotke nie laska
Edek
Edek 11.02.2018, 20:30
za parkowanie jednośladów na parkingach opłata nie obowiązuje
Zagranica
Zagranica 10.02.2018, 02:02
Strefy parkowania, podstrefy parkowania:-), to brzmi tak dumnie, ze automatycznie prowincjonalne miasteczko Tomaszow, jak ktos napisal, staje sie metropolia. Kolej mamy, prywatne busy mamy, kolej na lotnisko? Niech zyje Tomaszow Mazowiecki, grod hrabiego Ostrowskiego, a co!
Edzio
Edzio 9.02.2018, 20:34
Polak to taki człowiek jak widać wiecznie narzekajacy, to nie tak, tamto zle, ja wiem lepiej. Sami znawcy i fachowcy. Mimo, ze daleko mi do PiSu to musze przyznać uczciwie, że prezydenta mamy dobrego, bynajmniej w porownaniu do poprzednich.
G
G 9.02.2018, 18:53
Te całe płatne parkingi to do niczego nie są potrzebne. Rynek padnie całkiem. Kasy z tego nie będzie tylko utrudnienie dla kierowców.
Silv
Silv 5.03.2018, 11:58
To jakim cudem nie padł mimo, iż przez długi czas była tam strefa??
he-man
he-man 9.02.2018, 18:14
Strefa powinna być tylko tam, gdzie jest potrzebna. Czyli np. na POW przy urzędzie miasta i Tomaxie, św Antoniego od starostwa do Tomasza, na Warszawskiej od Jagódki do Szerokiej. Tak by potencjalni klienci lub petenci pobliskich sklepów lub urzędów mogli bez problemu zaparkować by załatwić swoje sprawy. Bo teraz to porażka. PS. Straż Miejska powinna zwracać uwagę na debili pakujących na dwóch miejscach postojowych.
gosc
gosc 9.02.2018, 11:11
platne parkoanie powinno byc tylko na POW chca cos zalatwic w urz miasta to masakra nie mozna na15 minut znalezc miejsca...Przy starostwie i na placu bo tam tez czasem w banku trzeba szybko cos zalatwic a niektorzy stoja calymi dniami i to ci ktorzy tam pracuja....Pracuja to niech placa za to
edek
edek 9.02.2018, 09:47
Tomaszów to prowincjonalne miasteczko, więc nie potrzeba tu żadnych stref parkowania. Nic nie wnoszą a utrudniają tylko życie. Z jednego końca miasta na drugi można przejechać w 10 minut, co pokazuje jaką to jesteśmy metropolią. Lepiej rządzący by się wzięli za pozyskiwanie inwestorów i tworzenie miejsc godziwej pracy a nie takich niepotrzebnych rzeczy jak strefy płatnego parkowania.
Znam
Znam 9.02.2018, 10:42
takich co w metropoliach jeżdżą rowerem i odległość nie ma większego znacznia, bo i tak są szybciej niż reszta stojąca w korkach. Ludziom nie chce się ruszać. Zobaczcie ile osób wozi tyłki. Rozumiem tych z daleka, ale znam przypadki jazdy 500 m do sklepu . Spacer do urzędu 1500-2000 m to dla niektórych wyprawa na K-2. Tym bardziej wskazana jest strefa. Choćby dla zdrowia;)
Kierman
Kierman 8.02.2018, 22:39
Strefa B jest nikomu nie potrzebna. Już teraz gdy miejsca parkingowe są bezpłatne to wiele z nich stoi pustych. A w targowe dni ta strefa B tylko odstrasza potencjalnych klientów naszego targowiska. Dlatego życie nim toczy sie właściwie już tylko w soboty gdy opłaty za parkowanie nie obowiązują. Strefa A jak najbardziej płatna powinna zostać.
obserwator
obserwator 8.02.2018, 22:12
A co z mieszkańcami ulic w strefie A? I czemu Aleje od ul. Krzyżowej do ul. Grunwaldzkiej są "strefą postoju" dla MZK i BUSów? Jest to centrum miasta mało miejsc do parkowania dla mieszkańców i właścicieli lokali użytkowych nie wspominając o "interesantach" chwilowych a jeszcze ograniczone miejsca zajmują pojazdy, które swoje" Pętle" powinny mieć w miejscach mniej uczęszczanych a nie w samym centrum miasta. Nie jest to ładną wizytówką naszego miasta. Może warto byłoby "przeanalizować" te postoje?
Obywatel p
Obywatel p 8.02.2018, 21:39
Kto wpadł na pomysł aby strefą płatnego parkowania zajmowała się MZK???
W zamian ZDiUM ustala rozkład jazdy dla MZK...
Paranoja! Na coś takiego mógł wpaść tylko p. Witko
P.s. obawiam się, że teraz po "lekkich przetasowaniach" będziemy płacić dużo więcej za parkowanie... oczywiście plus VAT ;)
slawek
slawek 9.02.2018, 07:18
dobry wpis Obywatela p. Krótki, a dokładnie opisujący DOBRĄ ZMIANĘ w naszym mieście. Teraz, pewnie gazownia będzie ustalała ceny za ścieki i wodę, A kuria ustali cenę np.metra kwadratowego powierzchni użytkowej oczywiście +vat. WSTAJEMY Z KOLAN. Wszystko dla nas, wszystko dla miasta, o którym się cały czas myśli.
Mam
Mam 9.02.2018, 09:15
nadzieję, że jak Cię znowu nie wybiorą, to nie przestaniesz myśleć;)
slawek
slawek 9.02.2018, 14:12
M. Witko: żyję tym, co się dzieje w mieście - to tytuł artykułu z 22 stycznia br.
Tym
Tym 11.02.2018, 14:07
bardziej. Teraz to się tyczy też Prezydenta;)!

Pozostałe