Rokiciny: złodzieje zatrzymani

  • 09.09.2011, 15:09
  • Mariusz Strzępek
Wczoraj około godziny 15:00 tomaszowscy policjanci otrzymali informację, że na terenie jednego ze sklepów w Rokicinach doszło do tzw. kradzieży sklepowej. Dokonało jej 4 młodych mężczyzn, którzy kradli z półek sklepowych artykuły spożywcze i chemiczne. Sprawcy zostali zauważeni na monitoringu przez pracownicę sklepu. Niestety nie udało się ich zatrzymać na miejscu przestępstwa.

 

 
- Policjanci jadąc na  miejsce kradzieży, na wysokości komisariatu policji, zauważyli samochód marki Mazda, którym jechali, podejrzanie zachowujący się młodzi ludzie - mówi komisarz Katarzyna  Dutkiewicz Pawlikowska. - Podczas kontroli  pojazdu mundurowi z Rokicin zainteresowali się przewożonymi  przedmiotami, które odpowiadały skradzionym rzeczom z pobliskiego
sklepu.

 

Mężczyźni nie potrafili racjonalnie wytłumaczyć pochodzenia przedmiotów. Zostali przebadani na zawartość alkoholu z wynikiem 26 –  latek 2 promile, 19 – latek, 0,3 promila, 29 – latek 1 promil i 28 letni  kierowca pojazdu był trzeźwy.

 

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Łodzi, którzy byli wcześniej notowani. Podejrzani 9 września usłyszeli zarzuty  kradzieży za co grozi odpowiedzialność karna do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mundzia
mundzia 11.09.2011, 11:11
no fakt wzięli gratisy i mieli radość z zakupów;D ale jak widzę o ubezpieczeniu też nie zapomnieli...
tomaszowianin
tomaszowianin 11.09.2011, 09:00
Ciekaw jestem co znaczy słowo "notowani" ? Notowani byli w notesie ? Legitymowani ? a może karani ? I mało istotne jest to jaka grozi za to odpowiedzialność karna tylko jaką karę za to dostaną lub prawdopodobnie dostaną bo w 99 % takich przypadków powinno się jasno napisać, że grozi im wyrok w zawieszeniu dzięki czemu będą mogli iść dalej kraść bo do tego wyroku dostaną karę grzywny a z czego to będzie trzeba zapłacić ale na pewno nie z uczciwej pracy. Reasumując otrzymany wyrok zmusi lub nakłoni ich do tego, żeby dalej czynili zło. Taki mamy w Polsce system prawny i dlatego w większości przypadków dochodzi do odwieszania wyroku. Polski system prawny nie przewidział tego, że większość tych ludzi wymaga resocjalizacji - takie słowo które w Polsce tylko ładnie brzmi bo gdy ktoś już pójdzie do zakładu karnego to nauczy się tam jak się bronić w sądzie, jak kraść aby Cie nie złapali, nawiąże kontakty z innymi przestępcami i wychodzi nam wyszkolony wysokiej klasy specjalista - bandyta. Pozdrawiam.
Electro City
Electro City 10.09.2011, 15:55
Mafia z górnej półki. Vegeta na czarnym rynku chodzi po astronomicznej cenie...
zdzih
zdzih 09.09.2011, 22:37
Oni tylko wzięli GRATISY
maruda
maruda 09.09.2011, 17:29
Najlepszy komentarz to lewy dolny róg zdjęcia z gazetką reklamową i hasłem "radość z zakupów".

Pozostałe