Absolutny rekord! 37 medali dla KS Pilica Tomaszów Mazowiecki

  • 6.02.2018, 11:50
  • UM Tomaszów Mazowiecki
Absolutny rekord! 37 medali dla KS Pilica Tomaszów Mazowiecki
Na torze lodowym w Sanoku zawodnicy KS Pilica Tomaszów Mazowiecki pokazali co daje ciężka praca i długie treningi. Panczeniści pobili absolutny rekord zdobywając 37 medali oraz zwycięstwo w klasyfikacji klubowej podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2018.

]

 

W pierwszym dniu zmagań reprezentanci naszego miasta zdobyli 10 medali na dystansach 500m dziewcząt i chłopców oraz 1500m dziewcząt i 3000m chłopców.


Natalia Jabrzyk zdobyła złoty medal na 500m oraz srebrny na dystansie 1500m. Złoto zdobyła również Karolina Gąsecka (dystans 1500m) oraz srebro (500m). Olga Kaczmarek w swojej kategorii wywalczyła pierwsze miejsce na 500m oraz brąz na 1500m.


Jakub Piotrowski (junior A1) zdobył złoty medal na 3000m, na pierwszej pozycji na dystansie 500m oraz drugiej na 3000m uplasował się Damian Żurek. Wiktor Grzybek wywalczył złoto na 500m w swojej kategorii junior B2.


W sobotę zawodnicy KS Pilica również nie mieli sobie równych stając na podium aż 9 razy!


Kolekcje swoich krążków poszerzyli o złoty medal w kategorii juniorek B Natalia Jabrzyk (1000m) oraz o brązowy w drużynie z Jagodą Owczarek i Izą Tejchman.


 W kategorii juniorek A na 1000m Olga Kaczmarek wywalczyła złoty medal, Karolina Gąsecka srebrny i złoty medal zdobyły w drużynie jadąc razem z Patrycją Mormus. Start w kategorii junior B na 1500m dał Wiktorowi Grzybek drugie miejsce na podium, natomiast w  kategorii junior A na tym samym dystansie Jakub Piotrowski zdobył srebro, a Damian Żurek brąz.
Jakub i Damian jadący z Filipem Kowalskim w biegu drużynowym wywalczyli wicemistrzostwo Polski.


Ostatni dzień zawodów pokazał, że nasi Panczeniści nie mają sobie równych! 18 medali jednego dnia to zdecydowany powód do radości.  wyścig na 1000m Damian Żurek w swojej kategorii zakończył zdobywając złoty medal, Wiktor Grzybek (junior młodszy) na drugiej pozycji.


3 km zdecydowanie należały do tomaszowianek! Złotą juniorką została Karolina Gąsecka, srebro zdobyła Olga Kaczmarek.


Bezkonkurencyjna Natalia Jabrzyk (juniorka młodsza)  triumfowała na podium.


W biegu na 5 km juniorów  złoto wywalczył Jakub Piotrowski, a brąz Damian Żurek.


Bezkonkurencyjna Karolina Gąsecka ponownie zdobyła pierwsze miejsce, wyprzedzając Olgę Kaczmarek. W juniorkach młodszych „złota” okazała się Natalia Jabrzyk.

Fot. Jolanta Kmiecik

UM Tomaszów Mazowiecki

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe