1% procent dla Hufca Inowłódz

  • 5.02.2018, 09:30
1% procent dla Hufca Inowłódz
"W języku instruktorskim "czuwaj" znaczy: nie daj się wyprzedzać w poczynaniach pięknych i dobrych” Maria Uklejska

Związek Harcerstwa Polskiego to organizacja, która od ponad stu lat, dzięki wolontariuszom, prowadzi wychowanie dzieci i młodzieży na aktywnych społecznie i zaangażowanych obywatelsko ludzi.
Podatki płacą wszyscy pracujący. 1% z podatku każdy może przekazać na jedno z wielu stowarzyszeń lub organizacji pożytku publicznego.
Ten 1% to dla nas ogromna kwota, dzięki której możemy dofinansować szkolenia, wyjazdy, pracę na biwakach i obozach.


Hufiec Inowłódz istnieje tylko dzięki ludziom, którzy rozumieją jak ważne jest wspieranie wychowania młodych ludzi nie z matematyki czy polskiego ale z umiejętności „miękkich” takich jak zarządzanie czy praca w grupie.


To zastępowy działając ze swoim zastępem, drużynowy z drużyną, ćwiczy swoje umiejętności liderskie i uczy się planowania, które potem może zastosować w codziennym życiu zawodowym.
Od 10 lat CBOS bada zaufanie Polaków, według ostatnich opublikowanych danych z roku 2016, harcerze w cieszą się zaufaniem 73% społeczeństwa, zaraz za wojskiem. To wspaniały dowód na to, że te 100 lat pracy nie poszło na marne:


” Podobnie jak w ubiegłych latach, największym zaufaniem Polacy darzą organizacje charytatywne – zdecydowana większość badanych ufa Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy (85%), Caritasowi (83%) oraz PCK (79%). Dużym zaufaniem społecznym cieszą się również takie instytucje, jak: wojsko (79%), harcerstwo (73%), Kościół rzymskokatolicki (70%). Nieco ponad trzy piąte ankietowanych ufa policji (65%), władzom lokalnym miasta/gminy (64%)…”


Od 2012 roku intensywnie budujemy wspólnotę Hufca Inowłódz, mamy swoich harcerzy w Tomaszowie Mazowieckim, okolicznych gminach i miejscowościach. Inwestujemy dużo wysiłku w szkolenia tzw. Małej Kadry (13-15 lat), kursy zastępowych i przybocznych, przewodnikowskie i drużynowych.


Nasz hufiec nie posiada swojej stałej bazy, nie wynajmujemy miejsca na biwakowanie, dzięki zaprzyjaźnionym księżom, nauczycielom, gminom możemy działać i mamy gdzie działać. Potrzebujemy wsparcia każdego z Was, dlatego jeśli tylko ma ktoś możliwość wskazania jako cek swojego 1% prosimy aby:


Wypełniając zeznanie podatkowe (np. PIT36) w dziale S wypełnić rubrykę 325 nr KRS 0000283814 następnie w rubryce 327 wpisać Hufiec Inowłódz. My ze swojej strony zapewniamy, że pozyskane środki zostaną wydane w sposób świadomy i celowy.


AKW
W artykule powołuję się na badania CBOS z 2016 roku :
(www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2016/ K_018_16.PDF)

 

 

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 5.02.2018, 21:10
Jest pięknie. Tylko dokładnie sprawdźcie ( najlepiej u fiskusa) - jak ten 1% z podatku jest później "rozdawany" przez państwową-rządową służbę podatkowych złodziei.

Ci podatkowi złodzieje nie mogą okraść ludzi tylko z 500+, bo ten, kto zgłosi się z uzasadnionym wnioskiem - MUSI te 500+ dostać.

Jest tylko jedno małe "ale". Czy na pewno nie uzasadnione wnioski na 500+ nie zostają przez ministerstwo błogosławionej jałmużny jednak zaliczone na to 500+i ogłoszone jako wliczone do tej jałmużny, a tak naprawdę, kasiorka idzie tam, gdzie powinna iść - na różnych urzędasów - nierobów z urzędów centralnych.
Kto to sprawdzi ?! A nikt. A powinien sprawdzić NIK. Ale NIK ma zbyt krótkie rączki.

Pozostałe