Dwie szanse na promocje

  • 18.07.2011, 23:49
  • Mariusz Strzępek
Dwie szanse na promocje
Przed naszym miastem i powiatem stoją dwie niespotykane dotąd szanse na szeroką promocję nie tylko w skali kraju ale także całej Europy. Pytanie, czy lokalne władze będą potrafiły je wykorzystać. Pierwsza z nich będzie miała miejsce już w tym roku, wczesną jesienią , przy okazji organizowanych w Spale Dożynek Prezydenckich. Nie wiem ile lat będziemy musieli czekać na kolejne Święto Plonów, jakie odbywać się będzie w czasie trwania Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej. Z cała pewnością Tomaszów Mazowiecki nie ma aż tak dużo czasu.

 

Może warto na uroczystość zaprosić nieco większą liczbę znaczących gości, wśród których nie muszą wcale dominować wójtowie okolicznych gmin i lokalni działacze polityczni. Decydujący głos oczywiście w tej sprawie będzie miała Kancelaria Prezydenta ale nasze władze powinny mocno o to zabiegać i to nie władze Powiatu ale przede wszystkim miasta, bo pamiętać należy, że większość osób zmierzających do Spały raczej Tomaszów omija i jedyne, co pozostaje im w pamięci, to gryzący w oczy zapach. Drugim pomysłem są przyszłoroczne mistrzostwa w piłce nożnej EURO 2012.

 

Od kilkunastu lat Tomaszów jest miastem partnerskim Ivanofrankowska, czyli według polskiego nazewnictwa Stanisławowa. Śmiem twierdzić, że w tym czasie większych pożytków z podpisanego porozumienia nie miała ani jedna ani też druga strona.

 

„Wymiana” kulturalna, często z kulturą niewiele miała wspólnego i uczestniczyli w niej nieliczni przedstawiciele władz miast. O nawiązywaniu kontaktów, organizowaniu wyjazdów da młodzieży nikt nawet nie pomyślał. Kilka lat temu podjęto nieśmiałą próbę zorganizowania wyjazdu dla tomaszowskich przedsiębiorców. Wyjazd się udał… i na tym się skończyło.

 

Jest okazja, by tendencje odwrócić. Skończyć z wycieczkami polityków na koszt podatników. Można to zrobić właśnie w związku z organizacją przez oba kraje w przyszłym roku mistrzostw EURO 2012. W tym ponad 200 tysięcznym, niegdyś polskim mieście, działał przed wojną, klub sportowy WCKS „Rewera” Stanisławów”.

 

Zapewne i dzisiaj znajdzie się tam niejedna drużyna piłkarska, którą można by zaprosić na mecz towarzyski z Lechią Tomaszów a następnie zabrać naszych zawodników na rewanż do Stanisławowa. Może nie koniecznie musi to być pierwszoligowa Prykarpatia Ivanofrankowsk  ale może team złożony z rezerw pierwszoligowca.

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

laksigen
laksigen 25.07.2011, 13:27
rzeczywiście tylko Widzew wśród zalkoholizowanej biedoty, całe niebrowskie slumsy są wymazane obleśnymi bazgrołami tego klubu. Gdyby chociaż powstał jakiś ładny mural ale PO CO ? jak na wino braknie, łatwiej narysować jakieś bazgroły po pijaku. Tacy kibice w TM mocni po flaszce na trzeźwo nic nie potrafią konstruktywnego zdziałać
ghf
ghf 19.07.2011, 23:30
W TM Tylko Widzew :)
Kibic
Kibic 19.07.2011, 11:19
A dlaczego nie pierwszoligowa Prykarpatia Ivanofrankowsk?!?!
kiki
kiki 19.07.2011, 09:10
O,o....co to się nie wymyśli by wyrwać się z tego zadupia choćby na chwilę.
A jeszcze jak trafi się frajerski sponsor to uciecha po pachy.

Pozostałe