Galeria Mazovia w Galerii Mazovia

  • 01.06.2011, 15:24
  • Mariusz Strzępek
Galeria Mazovia w Galerii Mazovia
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej wiceprezydent Grzegorz Zań w odpowiedzi na pytanie radnego Arkadiusza Gajewskiego poinformował o konferencji prasowej, jaka miała się odbyć dzisiaj w tomaszowskim Urzędzie Miasta. Udział w niej mieli wziąć przedstawiciele nowego inwestora, jakim jest firma o nazwie „Galeria Mazovia”. Czy jest to na pewno nowy inwestor? Trudno na to pytanie w tej chwili jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ prezes spółki Arkadiusz Bruski widniej w Krajowym Rejestrze Sądowym, jako przedstawiciel kilkunastu spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Kilka z nich powiązanych jest z osobami związanymi z firmą Star City Tomaszów, dotychczasowego właściciela terenów po dawnych zakładach przemysłu wełnianego. Do konferencji prasowej ostatecznie nie doszło. Odbyło się natomiast spotkanie robocze z udziałem prezydenta miasta.

„Wybraliśmy Tomaszów po części ze względu na jego potencjał, a po części ze względu na dobry klimat do inwestowania, jaki stwarzają władze miasta.” – twierdzi w oficjalnym komunikacie rozesłanym przez władze Tomaszowa Mazowieckiego Arkadiusz Bruski, Prezes spółki „Galeria Mazovia”. „Nie chcemy postawić kolejnego bezkształtnego molocha, ale galerię handlową z prawdziwego zdarzenia, która będzie przyciągała mieszkańców nie tylko liczbą sklepów, ale także bogatą ofertą rozrywkową. Liczymy, że galeria stanie się miejscem, w którym mieszkańcy Tomaszowa będą mogli ciekawie spędzić czas.” – dodaje a u obserwatorów tomaszowskiego życia publicznego pojawia się wyjątkowo natrętne uczucie deja vu.  

 

Wątpliwości budzić muszą także planowane terminy ukończenia przedsięwzięcia. Znając, w jaki sposób przebiega u nas proces inwestycyjny nie wydaje się możliwe, by budowę zakończono w roku 2012. Co prawda nowy właściciel terenów zaznacza, że dotrzymanie terminu „uzależnione jest od uzyskania pozwolenia na budowę oraz, że projekt realizowany będzie w pełni zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego”, to jednak czy przy planowaniu uwzględniono terminy nie wydumane ale realne pokaże dopiero czas.

Starostwo powiatowe wyda decyzję tak szybko jak to będzie możliwe. Czas jej wydawania jest jednak uzależniony od wielu czynników. – Jeżeli dokumentacja będzie poprawnie przygotowana możemy zmieścić się nawet w 30 dniach – poinformowano nas w Wydziale Budownictwa. – Jeśli mamy do czynienia z inwestycją mogącą pogorszyć stan środowiska konieczne będzie uzyskanie decyzji środowiskowej. Na dzień dzisiejszy jeszcze wniosek inwestora nie wpłynął

 

Wydanie pozwolenia na budowę mogą opóźnić także strony postępowania, o ile takie w tym przypadku będą.

 

Jak informuje pełnomocnik prezydenta ds. komunikacji społecznej Jakub Pietkiewicz, inwestor nie chciał ujawnić dokładnego kosztu całej inwestycji ani też, czy będzie ona zbliżona do prezentowanych od kilku lat projektów i wizualizacji. Warto także przypomnieć, że poprzednia koncepcja obejmowala także adaptację kilku zabytkowych budynków pofabrycznych. Na dzień dzisiajszy niewiele z nich zostało.

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

stary tomaszowiak
stary tomaszowiak 29.06.2011, 11:12
Lipa w kratę z tą galerią. Kolejny cwaniak rynkowy do drenażu kieszeni mieszkańców miasta i okolic. W galerii Port w Łodzi cena lakieru do paznokci jest przeszło 4 x wyższa od cen w tomaszowskich sklepach. Niech ci inwestorzy najpierw pokażą w którym miejscu i jakiej wielkości będą powierzchnie związane z kulturą, ile będzie kin, a ile boksów handlowych. Czy cena 20 - 30 EURO/1m2 netto za wynajęcie powierzchni w galerii będzie adekwatna dla tomaszowskich przedsiębiorców, czy może jest to kolejny krok do niszczenia rodzimego handlu i miejscowych przedsiębiorców i działe na rzecz innych sieci handlowych typu rossman, itp.
Urodzony w Tomaszowie Mazowieckim
Urodzony w Tomaszowie Mazowieckim 15.06.2011, 16:48
To zdjęcie jest SUPER! Nie wiem tylko czy tak miało być, czy też tak ma być? Jeśli tak ma być to jestem ZA. Al referendum musi być. Choćby za to, że mój Tomaszów Mazowiecki stracił grube miliony na rewaloryzację centrum miasta!
Tomaszowski  "KRZOK"
Tomaszowski "KRZOK" 02.06.2011, 08:56
PANIE HARAŚNY MIAŁ PAN RACJĘ PODEJMUJĄC TAKĄ A NIE INNĄ DECYZJĘ W SPRAWIE GALERII.NIE BĘDĄ NAM " ptoki tomaszowskie"ćwierkały że rynek tomaszowski upadnie.Dzisiaj na rynku jest drożej niż w sklepie.Jak padał Wilanów ,Mazovia czy Dywany to "ptoki" cichutko siedziały / bądż SIEDZIELI/ w budkach,bądż kupowały /lub KUPOWALI/ w łódzkich galeriach towar.żeby sprzedać z zyskiem w TOMASZWIE.
aaa
aaa 02.06.2011, 07:12
Sprawa musi byc ciagle poruszana i na bierzaca nie moze umrzec i nie mozna dac z nia sobie spokoj bo tu nic nie wybuduja.
ajdejano
ajdejano 01.06.2011, 23:57
Spójrzcie na to zdjęcie na górze .
Otóż ta galeria to takie samo "science fiction" - jak to zdjęcie.
No i ten "podpis" pod zdjęciem. Ogólne jaja !
varan
varan 01.06.2011, 22:31
„Wybraliśmy Tomaszów ... ze względu na dobry klimat do inwestowania, jaki stwarzają władze miasta.” - rozumiem że to żart, problem w tym że dziś mamy 1 czerwca, a nie kwietnia.
japa
japa 01.06.2011, 20:48
czas na zmiany referendum 2011
x
x 01.06.2011, 18:41
czyzby jakieś wybory się zbliżały, że wraca temat galerii. Nic tylko zaraz sie pojawi nowa-stara rewitalizacja placu Kościuszki
;p
;p 01.06.2011, 18:17
zacznijcie dzialac a nie tylko projetkowac i rozmyslac ... nudno w tym Tomaszowie !
jj
jj 01.06.2011, 16:40
wszystkie te wypowiedzi są takie ze i tak G...NO wiadomo. 2012 rok ? Tyle ze nie uwzglednili chyba rozbiorku pozostałych budynków
pit
pit 01.06.2011, 16:36
ściema
atrix
atrix 01.06.2011, 16:00
galeri niema juz 5 roki będzie tylko wirtualnie

Pozostałe