Grzegorz Haraśny pod pręgierzem

  • 26.05.2011, 19:50
  • Mariusz Strzępek
Grzegorz Haraśny to trzecia osoba, której piotrkowska prokuratura postawiła zarzut przekroczenia obowiązków służbowych oraz działania na szkodę interesu publicznego. Do niedawna wiceprezydent Tomaszowa, kandydat na prezydenta miasta a obecnie radny Rady Powiatu Tomaszowskiego twierdzi, że nie poczuwa się do winy. Szczególnie zarzut dotyczący działania na szkodę interesu publicznego jest jego zdaniem absurdalny, ponieważ postawiono go za wydanie decyzji o warunkach zabudowy dla tzw. Galerii Mazovia. – Uważam, że budowa w tym miejscu galerii handlowej i zagospodarowanie kilku hektarów zaniedbanych, poprzemysłowych terenów, jest właśnie w interesie mieszkańców miasta, czyli publicznym.

Po przedstawieniu zarzutów, Grzegorz Haraśny odmówił składania dalszych wyjaśnień. – Będę bronił swojego dobrego imienia przed sądem i dlatego proszę też aby media nie pisały o mnie z użyciem pierwszej litery nazwiska.

 

Przypomnijmy, że Grzegorz Haraśny w styczniu 2009 roku wydał dla firmy Star City Tomaszów decyzję o warunkach zabudowy dla galerii handlowej o łącznej powierzchni użytkowej 36 tysięcy metrów kwadratowych. Zdaniem prokuratury wspomniana decyzja została wydana ze świadomością, iż jest ona sprzeczna z obowiązującym prawem. Potwierdza to fakt, iż podobną decyzję wydano po raz wtóry, gdy pierwsza została uchylona przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze  w Piotrkowie Trybunalskim. Sam Haraśny nie zaprzecza, iż miał świadomość uchylenia pierwszej z podpisanych przez siebie decyzji, twierdzi jednak, że chodziło o to, by wysłać pozytywny sygnał do inwestora który zamierzał zainwestować w Tomaszowie 200 milionów złotych.

 

Podobnie wiceprezydent wyjaśniał swoje stanowisko Najwyższej Izbie Kontroli – Mamy do czynienia z newralgicznym obszarem miasta, wymagającym szybkich działań inwestycyjnych ze względu na zły stan techniczny znajdujących się na nim budynków pofabrycznych. Budowa na tym obszarze galerii handlowej byłaby inwestycją bardzo ważną dla miasta ze względów społecznych oraz podniesienia atrakcyjności miasta jako miejsca przyjaznego inwestorom.

 

Haraśny podkreśla, że słuszność jego decyzji potwierdzili radni uchwalając dla terenów przy ulicy Barlickiego plan zagospodarowania przestrzennego dokładniej tej samej treści, co wydana przez niego decyzja, która wygasła wraz z jego uchwaleniem.

 

Grzegorz Haraśny do dnia dzisiejszego był szefem powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej. Po postawieniu zarzutów, zawiesił swoje członkowstwo. – Mimo tego, że jestem osobą niewinną nie mogę pozwolić, by decyzje prokuratury zaciążyły na wizerunku całego ugrupowania.

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ajdejano
ajdejano 31.05.2011, 10:18
Do MN: widzę, że nie masz zupełnie wiedzy o tym, jak działa tzw. "demokratycznie wybrany samorząd". Nie będę Ci wyjaśniał tych różnych (nieraz kabaretowych) niuansów tej zafajdanej demokracji - dupokracji, ale chcę, abyś wiedział rzecz podstawową w tym temacie:

otóż naczelny prezio nie dlatego zaproponował panu H. swoje zastępstwo, że go bardzo lubił, ale dlatego, że - jeśli chcial skutecznie rządzić - to dostał propozycję "nie do odrzucenia" ze strony PO-paprańców, którzy w radzie miasta tworzyli dużą grupę. Na tyle dużą, że mogli uwalić wszystko - co proponował radzie do uchwalenia prezio.
I właśnie dlatego odwołenie ze stołka pana H. spowodowałoby "ubezwłasnowolnienie&quo t; prezia. Dlaczego: bo nie przeprowadziłby on przez radę miasta żadnej istotnej sprawy.
Tak więc - nie wyobrażajmy sobie miłości w samorządzie. No - może z małymi wyjątkami ( tzn. na "szkoleniach", "konferencjach" , wyjazdach do zaprzyjaźnionego miasta poza Polską - organizowanych na koszt podatników - czyli na nasz koszt).
MN
MN 31.05.2011, 07:48
Jak takie były sprawki to prezydent powinien odwołać wicka.Coś tu nie tak
ajdejano
ajdejano 29.05.2011, 21:59
Pan H. tłumaczy się jak małe dziecko. Albo uważa, ze wszyscy dookoła to właśnie małe dzieci. Panu H. należałoby przypomnieć, że najlepszym spsobem na przyciągnięcie inwestorów nie jest pospieszne wydawanie decyzji z naruszeniem prawa, ale sprawne i szybkie opracowywanie i zatwierdzanie m.innymi np. planu zagospodarowania przestrzennego miasta. A miał pan H. na to pelne cztery lata!
I co ? I J A J C O !!! Zmarnowany czas !!! Zwłaszcza ostatnie pólłtora roku przed wyborami samorządowymi.
Dostało się trochę władzy (wiceprezydent) - no więc te trochę władzy uderzyło do główki - więc wybujała ambicja podpowiedziała: bierz całą władzę ! No i przez półtora roku kombinowało się: jakby tu naczelnemu preziowi nóżkę podstawić, jak go uwalić. A istotne sprawy dla miasta ? No cóż - przecież to nie jego osobiste sprawy.
Lukas
Lukas 29.05.2011, 20:40
Ciekawe kiedy zaczną budować Galerie Mazovie ?
kiki
kiki 29.05.2011, 13:53
Do ajdejano:Dawno już, od powstania portalu pisanie prawdy doprowadzało wszelkiej maści POpaprańców i popapranych genetycznie żydokomuną i masonerią do wściekłości.
Chorobliwej wręcz zajadłości łącznie z nie kontrolowana głupotą.
Tak,bo im się wydaje iż debilizm czerwonego motłochu zastąpi mądrość i prawdę.
Gdyby znane były zamysły co do Galerii wcześniej społeczeństwu,może sprawy przybrałyby inny wymiar,a tak co ?...syf,kiła i mogiła,w samym centrum miasta,każdy może to ujrzeć.
Szybko jakoś tak atrakcyjne działki skarbu państwa przerobiono na prywatne tereny.
Zastanawia tylko jedno,dziadzio podpowiada.
Kto i ile na tym "geszefcie" zrobił i czy poznamy głównego faktora zaistniałego bajzlu.
Właśnie faktora,bowiem ów zdzierca niczego nigdy bezinteresownie nie zrobi.
mieszkaniec
mieszkaniec 29.05.2011, 12:07
Najciekawsze jest to co jest wieksza glupotą?naruszanie prawa dla dobra mieszkancow czy moze dla swojego dobra?
ajdejano
ajdejano 29.05.2011, 07:31
Do Wojtka:
Po pierwsze: nie "orginał" - tylko oryginał.

Po drugie: dlaczego uważasz, że dowodem nienawiści i zajadłości jest pisanie prawdy - tzn. pisanie o tym, że nasi radni to w większości przefarbowańce i tak naprawdę to ludzie bezideowi, działający wyłącznie lub głównie dla własnych prywatnych interesików ?

Jeżeli uważasz inaczej - to napisz o tym. Przedstaw swoje zdanie - a nie czepiaj sie mnie. Ja przedstawiam swoją opinię - a Ty przedstaw swoją. I będzie O.K. !
Wojtek
Wojtek 28.05.2011, 21:55
E,ty jajdodano czy jakoś tam,czytając twoje mądrości czuć że ty chyba jesteś katolikiem a tyle w tobie nienawiści,zajadłości.Wszys cy są farbowani tylko ty orginał.
ajdejano
ajdejano 28.05.2011, 20:29
Do kiki: ale, tak w ogóle- to te Twoje wpisy są cool - czyli O. K. Jednak musisz zawsze pamiętać: nasz Admin - to jest tuba jedynie słusznej - naszej Przewodniej Siły Narodu - PO-paprańców.
@ajdejano - do niedawna
@ajdejano - do niedawna 28.05.2011, 19:49
Wojciechowski byl czlonkiem PSL wiec jest podobny do reszty jak ty nazywasz farbowanych lisow
kiki
kiki 28.05.2011, 19:26
ajdejano:Tw Bolek swego czasu podpierał lewą nogę Tw Kazika i nie tyko jego.
No i teraz mamy lewą prawicę.
Qrde...nawet w lustrze trudno zgadnąć która to prawa lewica a która lewica prawa.
Co cudoki to cudoki...a jakie POparane czerwoną breją ...ho,ho.
ajdejano
ajdejano 28.05.2011, 17:58
Do kasi: ja N I G D Y nie popierałem SLD, a nawet jestem zdeklarowanym wrogiem również PO-paprańców w wydaniu Komoruskiego i ryżowatego Tuśka - bohatera "Nocnej zmiany" (obalenie rządu Jana Olszewskiego 4 czerwca 1992 r. przez szpicla TW Bolka z udziałem głównych jego pomocników: wnuczka dziadka z wehrmachtu Tuśka i buraka Pawlaka) i ZAWSZE będę popierał PiS - ale w wydaniu Kaczyńskiego, Jana Olszewskiego, Macierewicza, Janusza Wojciechowskiego i oczywiście Ziobry.

Natomiast N I G D Y nie będę popierał PiS-u w wydaniu tomaszowskiego szemranego dziadostwa w postaci takich kameleonów - jak właśnie radni miejscy i powiatowi z tzw. "prawicy". Spytajcie: Stańdo, Kieliszkową, Witko, , Dworczaka i paru innych - co robili, jakie funkcje (np. partyjne, "społecne") pełnili "za komuny". Również NIGDY nie będę popierał PO w wydaniu tomaszowskich radnych (powiatowych i miejskich) - tych nierobów i koniunkturalnych cwaniaków.

Jeszcze stosunkowo największą swego rodzaju "uczciwością polityczną" w tomaszowskim grajdole i w całej Polsce odznaczają się właśnie "czerwone pająki" - czyli SLD.
Robią po prostu swoje - tak jak za dawnych dobrych czasów - bo oni obsadzili po okrągłym stole wszystkie kluczowe pozycje w gospodarce (jeszcze wówczas głównie państwowej), bankach, urządach, spec-służbach . Wykorzystali "grubą kreskę" tego szui Mazowieckiego - i teraz tylko "robią swoje".
Galerianin
Galerianin 28.05.2011, 16:27
Facet został utopiony, bo mu się coś chciało.
JGo
JGo 28.05.2011, 15:03
Pamiętam prawo z przed lat - kiepskie, ale czy należało go przestrzegać ? Za Bieruta - kara więzienia ( chyba i śmierci - sprawdzić ) za posiadanie więzienia za posiadanie dolarów. Niedawno w stanie wojennym - kara więzienia za czytanie podzienej prasy. O takie wyroki wnioskowali prokuratorzy, takie wyroki wydawali sędziowie. Ci sami co i teraz pracują w prokuraturz, ci sami co i teraz wydają wyroki. Świat się zmienia, ale niektórzy są odporni na zmiany. Prawo niejednokrotnie jest durne.
kasia
kasia 28.05.2011, 14:33
do ajdejano ty popiersz sld
anie prawice
atrix
atrix 28.05.2011, 14:30
do 19 wpisu
zobaczymy w pazdzierniku
ajdejano
ajdejano 28.05.2011, 12:19
Do atrixa: ten twój "pan witko" to sobie może zrobić - ale "reczną robótkę" - no, chyba wiesz - co?
lodzia
lodzia 28.05.2011, 09:03
arkadiusz(z ukosa, @16)to człowiek wielkich możliwości
kiki
kiki 28.05.2011, 08:57
[email protected] ja prosto z mostu !

Kiepskie prawo jak piszesz robi z urzędnika urzędasa,marionetkę, kombinatora i łapówkarza.
Se taka polityka państwa jeśli jest tak uprawiana, rodzi w ten sposób kraje reżimu a godność ludzka jest poniewierana i obywatel nie ma nic do gadania.
Już to przerabialiśmy towarzyszu i "ono" wraca i już wróciło.
z ukosa
z ukosa 28.05.2011, 02:02
Durne prawo, ale prawo to taka stara rzymska maksyma. Urzednik ma obowiązek przestrzegać prawa, choćby kiepskiego czy mu się podoba ono czy nie i basta. Se politykę i swoje wymysły niech realizuje, ale w w prawnych PL ramach. W dodatku zagrywał pod prywatną firmę, uporczywie wydawał niezgodne z prawem decyzje dla prywatnego inwestora - pod płaszczykiem wzniosłych haseł - naprawdę nie wyglada to najlepiej :) . Głupie jest tylko to, że Witko chciał chyba ustrzelić Prezydenta, Starostę i ew byłego Przewodniczącego Rady Miasta, a tu się trafił byle bida Grześ. Czekamy teraz na kolejne strzały i ofiary z grubego zwierza :)

Pozostałe