Z Inowłodza do Ujazdu nową drogą

  • 17.05.2011, 12:00
  • Mariusz Strzępek
Z Inowłodza do Ujazdu nową drogą
Już w czerwcu zakończona zostanie, realizowana przez Powiat Tomaszowski, przebudowa ciągu dróg na odcinku Inowłódz – Konewka (Spała) – Lubochnia – Ujazd. Inwestycja o łącznej długości przekraczającej 20 km zrealizowana została dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu operacyjnego. Jej wartość to blisko 17,5 miliona złotych

 

- Droga powstaje w istniejącym dotychczas śladzie – informuje Klaudiusz Wilmański, naczelnik Wydziału Inwestycji Starostwa Powiatowego. - Inwestycja obejmuje wykonanie prac budowlanych na 3 odcinkach, przy czym dwa z nich, a więc Glinnik II - Inowłódz; Konewka - Spała, zostały już wykonane i odebrane.

 

Obecnie wykonawca, którym jest konsorcjum „Erbedim” z Piotrkowa, wykonuje ostatni odcinek Ujazd – Olszowiec. Prace budowlane obejmują przebudowę istniejących chodników oraz zjazdów do posesji.

 

- Zostanie położona nowa nawierzchnia asfaltowa wraz z poszerzeniem jezdni oraz wykonaniem odwodnienia – wyjaśnia naczelnik. - Poszerzona oraz odwodniona zostanie również jezdnia na odcinku niezabudowanym na terenach leśnych i pomiędzy gruntami ornymi, do których poprowadzone zostaną zjazdy.

 

Władze Powiatu podkreślają, że przebudowywany ciąg dróg to ważny element krajowej sieci transportowej na obszarze województwa łódzkiego, pozwalający na skomunikowanie istotnych obszarów powiatu tomaszowskiego ze względów gospodarczych jak i turystycznych. Usprawni także połączenie dróg wojewódzkich nr 713 i Nr 726 z drogą krajową nr 8.

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (3)


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

lbch
lbch 21.05.2011, 01:27
Lubochnia jest najbardziej zadbaną gminą powiatu tomaszowskiego.
KCh
KCh 20.05.2011, 19:59
@13 Ale moja uwaga dotyczyła jeśli już to tego artykułu, a nie samej inwestycji której artykuł dotyczył.
ajdejano
ajdejano 20.05.2011, 13:20
Przynudzacie - jak stara baba: jednemu brakuje ścieżki rowerowej, ale rownocześnie drugi uważa, że droga zbyt wąska, trzeciemu nie pasuje "amerykański" zapis daty na zdjęciu, czwartemu wydaje sie, że na zakręcie nie wyminą sie dwa samochody i trzy okręty pasażerskie. A większość pisze w stylu - że lepiej nie mówić !
kemot
kemot 19.05.2011, 16:07
Względy turystyczne to chyba pominięto nie wyznaczając ciągu rowerowego.
KCh
KCh 19.05.2011, 10:04
Co do zdjęć to czemu data na nich widoczna jest w formacje amerykańskim nie zaś europejskim??

Co do zaś widocznej tu na pierwszym zdjęciu ulicy Łódzkiej w Lubochni, to efektem jej zwieżenia jest fakt iż odnowiona droga nie stanie się de facto obwodnicą Tomaszowa.
apropos
apropos 19.05.2011, 03:18
A tak a propos, to kto i jak sprawdza wykonanie takiej drogi, czy zachowane są wszystkie parametry i wymiary z dokumentacji technicznej, szerokości, nośność podłoża, odwodnienia i inne urządzenia techniczne (rowy, przepusty, itp.). Czy aby tomaszowscy urzędnicy (chyba powiatowi) z tym sobie poradzą? Aby nie wyszło tak jak ze ścieżką!!! co to miała być rowerowa a już teraz mimo, że z kostki (Ibch ją podziwia?) to wygląda jak większość miejskich chodników.
lbch
lbch 18.05.2011, 23:12
kostkę położyli, od razu inaczej się prezentuje, w końcu mamy Europę... ;) i żółte barierki, że żadne dziecko nie wejdzie na drogę.
......
...... 18.05.2011, 22:59
Ten odbiór techniczny to chyba ten piękny pyta_jnik "?????" bedzie robił.
pepe
pepe 18.05.2011, 16:03
Wszystko ładnie wygląda ale w Lubochni nawet mniejszym autobusom trudno jest skręcić w stronę Ujazdu bo zrobiono węższą jezdnię.
Ten piękny zakręt widoczny powyżej to totalna porażka dwie ciężarówki mają problemy żeby się wyminąć. Wydaje mi się że takich "kwiatków" jest więcej, te które opisałem dobrze znam bo jeżdżę tędy co dziennie. Miało być bezpieczniej a nie będzie.
Ciekawe kto się podpisze pod odbiorem technicznym?
????
???? 18.05.2011, 14:42
Przejedź się ślepaku to zobaczysz.
....
.... 18.05.2011, 09:39
I gdzie te poszerzenia jezdni są? Czy aby na pewno jest to przebudowa z " poszerzeniem i odwodnieniem". Czy może przy okazji, jak zwykle, trochę materiałów się "przyoszczędziło"?
aa
aa 17.05.2011, 21:14
szkoda że trochę ponad 20 km kosztowało tyle pieniędzy.. i zastanawiam się po jakiego wała w lubochni zrywano chodnik (dobry chodnik) a za tydzień czasu założono identyczną kostkę w tym samym miejscu,, bo chyba nie po to aby było taniej..
@
@ 17.05.2011, 18:00
szkoda że w tomaszowie takich pięknych dróg nie ma
xyz
xyz 17.05.2011, 15:16
Wszystko fajnie ale np. na wysokości osiedla wosjkowego w Nowym Glinniku droga już była kilka razy łatana; ponadto w Lubochni na wysokości jednego ze sklepów droga jest tak nierówna że w trakcie deszczu cały jeden pas jest pod wodą.
Droga fajna ale sposób wykonia pozostawia wiele do życzenia.
rwd
rwd 17.05.2011, 14:58
Szkoda tylko, że po deszczu w niektórych miejscach na jezdni robią się kałuże. Zwłaszcza przy chodnikach.

Pozostałe