×

Przepraszamy za zakłócenia

  • 15.05.2011, 19:26
  • Ene-asz
Przepraszamy za zakłócenia
Kilka tygodni temu światło dzienne ujrzała płyta hip-hopowego składu o tomaszowskim rodowodzie występującego pod nazwą „Ludwik Zamenhof”. Dwaj muzycy odpowiedzialni za jej produkcję to Andrzej Zagajewski i Mateusz Nowicki znani są z udziału w takich zespołach jak Crowmoth, czy krakowska Południca, o której pisaliśmy przy okazji wydania przez nią płyty „Spóźnione wejście w XXI wiek”.

[reklama2]

„Unitra”, bo taki tytuł nosi wydawnictwo Tomaszowian jest zbiorem 6 utworów, gdzie poza elementami rapu pojawiają się także te charakterystyczne dla noise.

 

- Muzyka powstała głównie ze sprzęgów i pierdów wydobytych ze starego radia marki Unitra – mówi o swoich utworach Ludwik Zamenhof. - Niewątpliwym plusem nowej płytki jest jej długość, czyli 12 i pół minuty!   

 

Faktycznie płytka nie zabija swoją długością, zanim się na dobre zacznie, okazuje się, że już się kończy. Ale, podobno „życie to powolne umieranie” a proces „odchodzenia” rozpoczyna się w chwili urodzenia.

 

Płyta zaskakuje ciekawym brzmieniem, wymykającym się poza ramy, często skostniałych i jeszcze częściej wtórnych „bitów” i sampli. Rymy nie trącą trzepakiem i nie mordują słuchacza prostactwem. Zamiast tego pojawia się sporo inteligentnego humoru. Jak chociażby w utworze otwierającym płytę, gdzie pojawia się postać znanego z bajki La Fonteina, „Czerwonego kapturka”. Co niesie w swym koszyczku, drepcząc w stronę domku babci? Dowiecie się odsłuchując utwór na zespołowym majspejsie   

 

Z duszną i mroczna atmosfera dominuje na całej płycie LZ. W „Nitrowiatraczku” podkreśla ją dodatkowo fragment przemówienia Wojciecha Jaruzelskiego, w którym ogłasza on ustanowienie w Polsce Stanu Wojennego 13 grudnia 1981 roku.

 

Ene-asz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kwaśny deszcz
Kwaśny deszcz 18.05.2011, 08:47
Mnie tam się podoba się :)
Ludwik Zamenhof
Ludwik Zamenhof 16.05.2011, 17:38
Ja tylko chciałem dodać, że płytkę można ściągnąć i posłuchać tutaj: http://www.lastfm.pl/music/Lud…

Pzdr!
sluchacz
sluchacz 15.05.2011, 19:43
Jak dla mnie to nie ma tu raczej nic do słuchania.
Nic specjalnego ale mimo tego jak dobrze ktoś zauważył nie śmierdzi komercją na kilometr BRAWO BRAWO BRAWO !!! 3majcie tak dalej i róbcie swoje ! YO

Pozostałe