Karolina na medal!

  • 31.01.2018, 17:38
  • Joanna Sztymelska
Karolina na medal!
We wtorek, 30 stycznia 2018 roku, w Arenie Lodowej ostatni raz przed Igrzyskami Olimpijskimi w Pjongczangu w Korei Południowej, trenowała Karolina Bosiek pod okiem swojego trenera, Wiesława Kmiecika. Karolina Bosiek, tomaszowianka, wywalczyła kwalifikację na Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

 

Po treningu, w sali konferencyjnej Areny Lodowej, odbył się briefing prasowy, w którym  udział wzięli: Karolina Bosiek, Wiesław Kmiecik - jej trener, Jaromir Radke - olimpijczyk i Marcin Witko - Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.
"To dla nas, tomaszowian wielki zaszczyt i powód do  radości i dumy, że mamy po szesnastu latach znowu przedstawiciela na igrzyskach olimpijskich w Korei Południowej. W Pjongczang reprezentować nas będzie Karolina Bosiek. Wszyscy trzymamy kciuki. Karolina jedzie tam zdobywać doświadczenie, jak sama dzisiaj powiedziała na konferencji, a my będziemy starali sie przekazać jej mnóstwo energii, kibicując tutaj z Tomaszowa Mazowieckiego tak, aby osiągnęła jak najlepsze wyniki i aby to doświadczenie, które zdobędzie na najbliższych igrzyskach zaowocowało kolejnymi sukcesami w przyszłości. To jest cel Karoliny i nas wszystkich." - powiedział Marcin Witko. 

 

 


Karolina Bosiek, urodzona w 2000 roku zawodniczka, trenuje na co dzień pod okiem Wiesława Kmiecika w Klubie Sportowym Pilica Tomaszów Mazowiecki.
Tomaszowska panczenistka wystąpi 10 lutego na dystansie 3 000 m (początek o godz. 12). Jest również rezerwową w wyścigu drużynowym
 

 

 

Joanna Sztymelska

Zdjęcia (15)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Riki
Riki 1.02.2018, 19:08
Co to znaczy załatwił? W tym kraju wszystko trzeba załatwić?!
Edek
Edek 1.02.2018, 09:33
PAMIĘTAJCIE wszyscy spotykamy sie na lodowisku 10 go w sobotę o 12 tej i kibicujemy, niech arena pęka w szwach ale każdy na łyżwach, przydała by się jakaś piosenka wspólnie zaśpiewać razem z prezydentem i panią prezes z areny
Milenka
Milenka 1.02.2018, 10:45
czy ktokolwiek widział lub słyszał na jakimkolwiek wystąpieniu panią prezes Areny Lodowej, czy ona widnieje tylko na papieże ? co tu jest grane
Andrzej
Andrzej 1.02.2018, 14:55
Tak
Milenka
Milenka 1.02.2018, 16:03
podaj gdzie i kiedy
Edek
Edek 1.02.2018, 09:23
głowa do góry będzie dobrze trzymamy kciuki
Błagarodie
Błagarodie 1.02.2018, 09:18
Za chwile strach otworzyć lodówke bo tam tez prezydent... I, że jak pomógł pan Witko Karolinie w zakwalifikowaniu sie na te igrzyska , że na równi z trenerem i samą zawodniczką bierze udział w konferencji ? Wiadomo to jak z naszymi nauczycielami bardzo często przy olimpiadach. Jak przygotować to nie ma komu, jak dostać nagrody to łapy wyciagaja. Dla sprawiedliwości zdarzaja sie nauczyciele gdzie naprawdę dzięki ich pracy uczeń staje sie olimpijczykiem... No tutaj korelacji Witko-Bosiek w kontekscie olimpiady nie zauważam. Wiadomo ewentualny sukces bedzie miał wielu ojców..
Ja
Ja 1.02.2018, 15:24
Załatwił jej ministerialne stypendium i przyznał wlasne. To chyba jednak coś. Jakoś za poprzedników o naszych zawodnikach nie było tak głośno.
5.02.2018, 10:38
Nie załatwił a zostało jej przyznane przez ministerstwo. Prezydent nie ma nic do tego kandydatów do stypendiów zgłasza klub sportowy. Prawdą natomiast jest że Karolina dostała stypendium od Prezydenta Miasta, z resztą nie ona jedna ma to stypendium bo więcej zawodników ma je przyznane.

Pozostałe