PiS grabi stołki

  • 03.04.2011, 23:23
  • Mariusz Strzępek
PiS grabi stołki
Informacja o pracy Zarządu Powiatu w okresie między sesjami, należy do najnudniejszych punktów programu każdej sesji. Nie wiedzieć czemu jest ona odczytywana w całości (w odróżnieniu od wielu innych, często ważniejszych dokumentów) . Trwa to piętnaście minut i wywołuje wyraz zmęczenia i znudzenia na twarzach zebranych. To chwila, by ziewnąć, wyjść na papierosa, czy też na pogawędkę telefoniczną z „piękną nieznajomą”, opowiedzieć dowcip i przegryźć paluszki. Całkowity absurd i marnotrawstwo czasu, bo każdy radny informacje otrzymuje na piśmie i (o ile potrafi czytać) ma czas się z nią zapoznać. Tak, jak bez wątpienia zapoznała się radna Wendrowska, która zadała kilka pytań, po których niektóre czoła zrosił pot. Chodziło o powołanie drugiego wicedyrektora MDK. Od 1 kwietnia została nim radna i działaczka PiS Anna Grabek. Zdaniem części radnych jest to skandal. Grzegorz Haraśny domagał się zbadania tej sprawy przez komisję rewizyjną, której przewodniczy Wiesław Boroń, prywatnie tata radnej.

- Jakie dodatkowe zadania ma placówka, że zdecydowano o zatrudnieniu drugiego wicedyrektora – pytała Ewa Wendorwska. –Nie widzę potrzeby, był tam nawet pierwszy wicedyrektor. Proszę mnie przekonać, że to jest potrzebne.

 

Radną w sposób mało przekonywujący, próbował przekonywać „pisowski” członek Zarządu Leon KarwatZarząd podjął decyzje o utworzeniu drugiego wicedyrektora w Zespole Placówek Wychowania Pozaszkolnego między innymi dlatego, że dwa tygodnie temu zapoznawałem się z umowami dzierżawy,  gdzie dyrektor wynajmuje na różne kwoty. Są to dziesiątki tysięcy złotych. Wydaje mi się, że rozmowa pana Starosty z dyrektorem miała ten głównie cel.

 

- To znaczy jaki? – nie dawała za wygraną Wendrowska.

 

- Włączanie się nowego wicedyrektora także do kwestii finansowych – odpowiedział Karwat, czym rozbawił większość radnych.

 

- To jest mała placówka – ripostowała radna. – Proszę powiedzieć ilu pracowników jest w niej zatrudnionych.

 

- Dwudziestu – odpowiedział członek Zarządu.

 

- na dwudziestu pracowników mamy dyrektora i dwóch zastępców. To, co pan mówi w żaden sposób mnie nie przekonuje  – oburzała się nie bez powodu Wendrowska. – Gdybyście, jako drugiego dyrektora zatrudnili ekonomistę, to ja bym Pańską argumentację zrozumiała. Panowie Pająk i Zdonek nie są ekonomistami. Ale zatrudnianie osoby, która jest nauczycielem muzyki, w żaden sposób nie będzie spełniało tych potrzeb, o których pan mówi. Ja bym prosiła o to, panie członku zarządy, by się pan przygotował porządnie do udzielenia mi odpowiedzi.

 

- Chodzi o to, że mamy dużo majątku – próbował ratować sytuację wicestarosta Sławomir Szewczyk . Niczego jednak nie uratował. Stwierdził, że Anna Grabek zostanie wicedyrektorem aby „nie zaniedbywać kultury”.

 

Do dyskusji włączył się Grzegorz Haraśny - Wątpliwości wokół instytucji, jaką jest MDK jest dużo więcej i dobrze byłoby, gdyby tematem zajęła się Komisja Rewizyjna i aby to ona przedstawiła nam raport na temat działalności MDK-u –wniosek radnego został przegłosowany i odrzucony glosami koalicji SLD i PiS. 

 

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

były wychowanek MDK
były wychowanek MDK 07.04.2011, 09:12
a szkoda że nie doszło do kontroli finansowej w MDK, może wreszcie by się wiele kwestii wyjaśniło.Podobno wydają tyle pieniędzy na sprzęt np. muzyczny. sportowy ( narty itp), na wyposażenie schroniska nad Pilicą i gdzie to wszystko jest? żadnych nowości tam nie widać. Mają super samochód, kto nim jeżdzi i w jakim celu?
El Loco
El Loco 06.04.2011, 12:04
Ja tylko gwoli przypomnienia:

pamiętajcie radni i inne urzędasy z magistratu - macie czas do 1 czerwca aby drogi w mieście i rejonie nadawały się do użytku - potem wywieziem was na toczkach w siną dal! Bójcie się ludu bo przyjdzie po was i sprawiedliwość dziejową podejmie.
Bolek
Bolek 06.04.2011, 11:31
do Tomaszowianina, nie masz racji muzyka i ekonomia mają bardzo dużo wspólnego. Gdybyś studiował zarządzanie napewno o tym byś wiedział.A Pani Grabek jest osobą konkretną i bardzo dobrym organizatorem. Myli się ten kto opiera się na pomówieniach, bo jej nie zna. Życzyłbym Ci współpracy z takimi właśnie osobami. Wówczas zmieniłbyś sposób traktowania innych ludzi.Nie tylko arogancją i tupetem
można się posiłkować. Szacunkiem, spokojem i delikatnością można więcej zdziałać i więcej osiągnąć.
A tak na marginesie? jaką charyzmę maja osoby, które na sesjach podpierają się o stół łokciami, wykonują nie zidentyfikowane "figóry", objadają się paluszkami i jeszcze zabierają głos ironizując i "klepiąc" głupoty tylko po to żeby coś mówić. Tak właśnie zaobserwowałem to w naszej tomaszowskiej telewizji. I niewiele ma to wspólnego z kulturą. Ale tacy ludzie według Ciebie maja charyzmę !!! Gratuluje myślenia!!!
ajdejano
ajdejano 06.04.2011, 10:29
Do realisty: moze i masz kolego rację. Trochę byłem wkurzony na tych dziamgających i narzekających bez sensu formowiczów i w swojej zapalczywości nie wziąłem pod uwagę tych argumentów, które ty wymieniasz. I chyba masz troche racji: idziesz na wybory ? - to dobrze sie zastanów na kogo głosujesz.
Chociaż: jaki właściwie w tym naszym pipidówku mamy wybór?
Pomiędzy takimi różnymi lokalnymi biznesmenami a np. zapyziałymi "nałucycielami" - co to nikogo pożądnie nie wyedukowali, czy równie zapyziałymi doktorkami - co to nikogo nie wyleczyli - choć dobrze, że nikiogo nie posłali na tamten świat.
Jednym słowe: bida z nędzą.
realista
realista 06.04.2011, 08:37
WIdzisz ajdejano większościowa ordynacja i jednoosobowe okręgi to raczej w PL skończy się tym, że do rad wejdą sami goście w stylu Zenek Łaski. Mający kasę na wybory, ludzi do pracy wyborczej i sporo różnych interesów związanych z miastem. Partie szczególnie większe jednak robia jakąś selekcję i szczególnie na wyższych miejscach list są ludzie nieprzypadkopwi i niexle przygotowani do funkcji. Na niższych to bywa gorzej, ale ktoś ich najpierw weryfikował. Tu po prostu będzie zalew gadżetów, plakatów i ulotek - po prostu kasa będzie wybierać radnych albo radnymi zostaną sami nauczyciele i dyrektorzy szkół. Nie ma idealnych rozwiązań na tej ziemi tylko trochę gorsze czy lepsze. Wg mnie osobiście lepsze sa partyjne listy z których przeciez i tak wybierasz kogo chcesz. Potrenujemy za 3,5 roku wariant wyborów większościowych i pewnie bęzie wielki zawód i zdziwienie, że nie wybrano małych lokalnych społeczników, a przedsiębiorców i dyrektorów szkół. Tak naprawdę to probblem nie leży w ordynacji i takim czy innym wariancie wybierania tylko w tym na kogo głosujemy, jakie Ci ludzie mają pojęcie w ogóle o swojej funkcji radnego i jak potem tych ludzi rozliczamy w czasie i po kadencji. Najgorszy model radnego to taki, gdy radny albo juz uprzednio załatwił sobie w "mieście" robotę albo w czasie kadencji sie tym zajmuje, żeby ją znaleźć. Jest zwyczajnie podległy i zależny wtedy od Prezia i koniec. Reszta to już tylko udawanie, że jest się radnym. A tak w ogóle to rządzi prezydent i radni nie mają za wiele do powiedzenia - taka jest prawda.A czy Prezydent jest z partii ogólnokrajowej czy z lokalnej typu stowarzyszenie czy grupa towarzyska to bez znaczenia bo zawsze z jakiegoś środowiska się wywodzi i jest z nim związany mniej czy bardziej.
ajdejano
ajdejano 06.04.2011, 02:33
Do 18: co ty możesz powiedzieć o życiu seksualnym mrówek - jak ty w mrowisku nigdy nie byłeś. Pewnie za czasów komuny jeszcze pod szafę na stojąco wchodziłeś i na koguta mówiłeś - Pan, a teraz jesteś taki obeznany, że nawet wiesz co komu komuna darowała. Właśnie, gdybyś ty przeczytał wszystkie moje wpisy (i nie tylko w tym temacie) - to wiedziałbyś jaki jest mój stosunek do tego całego tomaszowskiego dziadostwa "polytyczno-samorządoweg o", do tych nierobów i ogólnie bardzo niekompetentnych ludzi ( zarówno radnych jak i urzędasów). Dlatego nawet nie próbuję farbować się na kogokolwiek, tylko po prostu stwierdzam, że tak było, jest i będzie, że ci - pożal się Boże - niby nasi przedstawiciele zawsze będą traktowali uprawianie tzw. lokalnej polityki tylko i wyłącznie dla zdobywania własnych korzyści. I właśnie dlatego, że wiem jak to towarzystwo funkcjonuje - po prostu od wielu lat nie chodzę na wybory. A kiedy pójdę ? A wtedy, kiedy okręgi będą jednomandatowe i kiedy znikną tzw. partyjne listy wyborcze.

Ale wiem również, że tacy jak ty - co to teraz ukryci za ksywką stają się wielkimi "bojownikami o sprawiedliwość i uczciwość" i ujadają jak te burki na łańcuchu - przy nastepnych wyborach samorządowych - niestety- polecą i zagłosują na tych samych nierobów i miernoty. A te miernoty i tak będą robić - co tylko będą chcieli! Psy szczekają - karawana idzie dalej !

Z proletariackim pozdrowieniem - ajdejano. Proletariusze wszystkich krajów - łączcie się!!! I po czesku: holodupki - hop do kupki !!!
Tomaszowianin
Tomaszowianin 05.04.2011, 12:14
Ten Muzyk ma częściowo rację, oceniając kwalifikację największe znaczenie mają studia magisterskie, to one określają zawód kandydata na stanowisko. Studia podyplomowe mogą podwyższyć wiedzę z danej dziedziny, ale w większości przypadków w Polsce ludzie uważają podyplomówki jako kolejny zawód co nie jest prawdą! Co do doktoratów, jeżeli są kontynuacją uczelni macierzystej to ok, ale w przypadku P. Grabek to zupełna zmiana kierunku studiowania, taka osoba nie ma podstaw z nauk ekonomicznych po studiach "muzycznych". Nie jest to dobry kandydat na stanowiska kierownicze! Z reszta ta osoba nie ma wogóle charyzmy, żeby kierować ludźmi!!!!!!!!
Bolek
Bolek 05.04.2011, 09:30
Miałem szacunek dla Pani Wendrowskiej z racji tylko tej, że jest kobietą, ale cóż podzieliła się z mężem władzą. Ona w powieci on w mieście. Czemu nie poruszy stołków w mieście. Ile zmian tam nastąpiło np. wydziały 5-6 osobowe mają 2 naczelników i tutaj są pieniądze podatników.A przecież wynagrodzenia w mieści są znacznie wyższe niż w powiecie.Czy Pani Ewie mgiełka przesłania oczy kiedy patrzy w kierunku Urzędu Miasta. A może tak naprawdę nie chce tego widzieć i słyszeć, najlepiej atakować innych, żeby odwrócić uwagę od bardziej istotnych spraw chociażby słynna Galeria czy Gimnazjum dla Dorosłych, które mąż z czystym dla siebie sumieniem zlikwidował.
hdi
hdi 05.04.2011, 07:34
PiS pokazał swoje zakłamanie, wypowiedź radnego Karwata - qurcze - co to w ogóle za argumenty?! Bardzo dobrze, że p.Wendrowska poruszyła tę kwestię,a portal nasz tomaszów ją opisał, niech ludzie wiedzą o takich rzeczach,tymbardziej,że sprawa została "zamieciona pod dywan"! A to,że tomaszowski PiS jest bardziej "czerwony" niż niebieski wiadomo nie od dzisiaj. To da sama klika.
@10 - żałosna jesteś. Co znaczy "nie obrażaj też komunistów" i gdzie to obrażanie widzisz? Może dlatego, że ktoś porównał ich do PiS-u.? Bo tak wynika z twojego słowotoku...
ludzkie sprawy
ludzkie sprawy 05.04.2011, 02:05
PRAWO to ma wygrany w wyborach PIS robić co chce i do tego musi być SPRAWIEDLIWOŚĆ czyli PISowiec też ma potrzeby i musi dorobić. Proste?
na kolana
na kolana 05.04.2011, 02:00
Kagankiewicz skupuje sobie poparcie w PIS, a Wy marudzicie, że to czy tamto. Geniusza z Lubochni trzeba wielbić i podziwiać, a nie dyskutować miejskie ciemniaczki.
bsjhwi9
bsjhwi9 04.04.2011, 23:01
ksiądz pana wini, pan księdza, a nam prostym zewsząd nędza
Joe Black -
Joe Black - 04.04.2011, 22:07
W obliczu oszczędności nie stać nas na pierwszego ani tym bardziej drugiego wicedyrektora. Jeśli pani Grabek czuje takie powołanie niech pełny tą funkcję społecznie!
Wszystkie deklaracje, które padały podczas wyborów o naprawie moralnej, są bajką, mamieniem ludzi, żeby przejąć władzę - to jest właśnie ten szczególny poziom zakłamania, sprzeczności między obrazem oficjalnym i nieoficjalnym. To pokazuje, że obecna ekipa nie ma zamiaru naprawiać, a chodzi wyłącznie o stołki, o wpływy i załatwienie własnym kolegom i koleżankom roboty. Układy… A my, jako społeczeństwo oczadziałe plastikową retoryką mamy tylko wtórować wielce szanownym wybrańcom ludu!
ecik
ecik 04.04.2011, 20:11
A co na to wszystko radny Witko
rumpelstiltskin
rumpelstiltskin 04.04.2011, 18:15
Chcieliście .... no to macie to co macie, skumbrie w tomacie.
Nie szanujecie ludzi uczciwych i zaangażowanych w sprawy szkół, miasta, powiatu, szpitala, przedszkoli, itd.. Przywalacie im tak samo jak tym uzurpatorom, którzy karmią was opowieściami wyssanymi z brudnego palca u nogi. Nikt porządny nie przystanie teraz do tej sitwy grabarzy i grabieżców waszego miasta, waszych podatków i waszych marzeń o lepszym życiu tu i teraz.
Sami sobie ich wybieracie co cztery lata więc skończcie z tym biadoleniem.
A o waszej głupocie przekonacie się już za kilka miesięcy. Wybory do sejmu i senatu ante portas!
?
? 04.04.2011, 16:28
brawo p.ewo,trzeba piętnować takie sprawy.do 15-tki wszyscy ,są bebe,lecz dla ciebie są równi i równiejsi.przeczytaj swoje wpisy idiotyczne,proszę obrońca się znalazł.a jak nie wiesz mądralo,o co chodzi,to ci powiem.gdybyś był starostą,a ojciec tej pani jest przewodniczącym komisji rewizyjnej,a chcąc mieć spoko,to właśnie tak się sprawę załatwia.trzech dyr. na 20pracowników,dla których nie ma pieniędzy na podwyżki,to jak to nazwać w dodatku to są nasze podatników pieniądze, a ja nie chcę ich utrzymywać.jak mierzysz miarą to wszystkich równo. nie zabieraj głosu bo ci komuna życie darowała cwaniaczku!
ajdejano
ajdejano 04.04.2011, 15:24
Do dyrektora: wyczuwam po wyważonym stylu Twojej wypowiedzi na tym forum - Szanowny Kolego Forumowiczu - że już nie jesteś ( tak jak i ja) "pierwszej młodości" człowiekim, więc z pełnym szacunkiem dla Ciebie napiszę tak:

1. Nie warto odnosić się do wypowiedzi takich "Muzyków" - ponieważ są to
tzw. "podpuchy" . Chociaż z drugiej strony - sznuję tego "Muzyka" za jego
bezkompromisowość - atakuje zarówno PiS jak i Zdonka z SLD.

2. Nie licz - Drogi Kolego Forumowiczu - na uczciwość radnych i innych działaczy
samorządowych wszystkich szczebli - i to w całej Polsce oraz wszystkich opcjii -
ponieważ nasza demokracja to w istocie jest - D U P O K R A CJ A!
Co to oznacza?
Jesteś wybranym: na radnego, starostę, wójta, prezydenta - masz wielkie
możliwości ! W jakiej dziedzinie ? A w każdej, która zahacza o samorząd
(gminny, miejski, powiatowy, wojewódzki). I w związku z tym nie możesz oprzeć
się pokusie ( a może i nacikom rodzinki, znajomych) - aby nie "załatwić " roboty
swoim.

I teraz - moim zdaniem - jest tak: po wyborach samorządowych , radni ( czyli nasi - niby teoretycznie - przedstawiciele) mają nas w d.... e i natychmiast zaczynają montować "układziki" . I dlatego my - szaraczki - możemy nieraz zachodzić w głowę:
dlaczego ci goście z PiS-u weszli w koalicję z tymi przefarbowańcami z SLD.
I teraz wiadomo: dla przesłanek, które wymieniłem w p. nr 2 (powyżej).
dyrektor
dyrektor 04.04.2011, 13:45
Odnoszę się do tego" Muzyka"- który nie umie rozróżnić studiów magisterskich, podyplomowych i studiów doktoranckich. O ile wiem to Pani A.Grabek legitymuję się świadectwem ukończenia studiów doktoranckich, a nawiasem mówiąc przez cały okres studiów miała ekonomię, więc pojęcie o ekonomii ma chyba lepsze niż Ty czy dermatog , a ztego co wiem pracy jeszcze nie obroniła z uwagi na nagłą śmierć promotora, ale Ty "muzyk" chyba i tak nie wiesz o czym piszę.Nie staraj się obrażać wszystkich wokół, nie czepiaj się też Zdonka. Czyż byś sam miał ochotę na jego stanowisko?
ajdejano
ajdejano 04.04.2011, 13:35
Do Admina: dlaczego tak ochoczo używa Pan - Szanowny Panie Mariuszu- takich sztuczek, jak:

- tytuł: " PiS g r a b i stołki" . A co? - inni nie grabią?! Przecież Pan - oczywiście -
doskonale zna całą i dużą listę tych z PełO, SLD, buraków z PSL, którzy rówmnież
zagrabili stołki w mieście i w powiecie na zasadzie "partyjnego parytetu".

- oznaczanie artykułów np. na temat znanej firmy pana Z.Ł. dopiskiem "na
sygnale" - tak jakby to już z góry było przsądzone przez Pana, że to kryminalne
sprawy. I co? " Prekuratura" - bada, bada, bada firmę Z. Ł. - i co? I J A J A C O!

To znane, ale dosyć prostackie chwyty socjologiczne.
ajdejano
ajdejano 04.04.2011, 13:20
Do autora wpisu nr 9: a dlaczego - cwaniaczku z SLD - proponujesz rozwiązać tylko PiS ?! Toż pisiory są w koalicji z twoimi lewusami z SLD !!! To może pogonić w krzaki i tych i i tamtych - co ?! Ktoś napisał na tym forum o " pobycie" twojego towarzysza Kumka w MDK-u. I co ty na to - cwaniaczku z SLD ?

Tak swoją drogą: czy naprawdę nie wyczuwacie - Szanowni Forumowicze- że tu chodzi tylko i wyłącznie o to, aby pomóc dziewczynie, która jest r a d n ą
w o j e w ó d z k ą - tzn. osobą, która może w samorządze województwa łódzkiego pomóc naszemu miastu chociażby w zdobywaniu unijnych funduszy?! I dlatego akurat ten ruch z tym stołkiem dla niej, który również uważam za idiotyczny, bym sobie darował. Natomiast jest wiele innych ruchów kadrowych w mieście i powiecie, umotywowanych politycznie, które wołają o pomstę do nieba!

Pozostałe