Prezeska TTBS została odwołana

  • 30.01.2018, 02:37
Prezeska TTBS została odwołana
Rada Nadzorcza Tomaszowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, po analizie sprawy związanej z nieprawidłowościami przy rozliczaniu należności od najemców, podjęła decyzję o odwołaniu prezes TTBS, Wioletty Magin z dniem 5 lutego 2018 roku. Dotychczasowa prezes rozpoczęła realizację ważnych dla rozwoju miasta programów m.in. „Mieszkanie TM Plus”. Podjęła również próbę naprawy wieloletnich, rażących zaniedbań poprzedników. Zmiany powinny być jednak wprowadzane rozważnie, bez narażania mieszkańców na stres i nerwy, bo to oni powinni być na pierwszym miejscu w działalności spółki. W najbliższych dniach przyjęty zostanie również plan naprawczy dot. nieprawidłowości przy rozliczaniu należności od najemców.

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (55)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

misio
misio 3.02.2018, 11:47
Zwykły pracownik odpowiada swoim wynagrodzeniem za błędy. Pani prezes też odpowie ?
Grażyna B.-R.
Grażyna B.-R. 31.01.2018, 14:13
T.T.B.S podaje tytuł PREZES a ja pytam jaki to prezes gdzie nie ma zarządu - Zarząd jednoosobowy - Ha ha ha. Robią ludzi w tzw.lewo ile się da. oszukiwanie ludzi ! ostatni numer to pseudo-pisma do lokatorów o płacenie nie wiadomo za co ! Po sprawdzeniu na miejscu w TTBS - kolejki wręcz ogromne okazuje się , że policzyli odsetki za nie płacenie czynszu w terminie - i to od kilku dobrych lat ..........Granda w biały dzień !!!
Aleś wymyśliła
Aleś wymyśliła 1.02.2018, 17:34
A jaki tytuł mają podawać? Uwagę co do nazewnictwa stanowiska zgłoś do autorów KSH na Wiejskiej. Może uwzględnią przy kolejnej nowelizacji. Choć jest tak głupia, że wątpię.
Slawek
Slawek 30.01.2018, 21:02
Jak za głębokiego PRL-u, nie sprawdziłsię pan dyrektor w budownictwie to go przenieśli na stanowisko dyrektorskie do stomilu, nie sprawdził się w stomilu to poszedł do budownictwa. PIS = PRL.
Dlaczego
Dlaczego 30.01.2018, 21:52
tylko PIS? Znam inne partyje funkcjonujące na tej samej zasadzie przez lata, tylko teraz nie wszędzie rządzą, bo się korytko urwało. Równanie wygląda w praktyce tak Partia-PZPR...każda!
Dzięki
Dzięki 30.01.2018, 23:29
za minusa, widzę, że jednak dotarło. Tak na marginesie, jesteś jakimś partyjniakiem? Pewnie jesteś...
Cd
Cd 31.01.2018, 09:29
do wpisu 47 i 48. Prześledźcie sobie "kariery" wielu działaczy. Wszędzie wsadzani przez koneksje partyjne, bo sami w uczciwym konkursie w większości nie mieliby szans. W najgorszym razie jakieś przechowalnie i taborety,bo może po wyborach się odmieni.
slawek
slawek 30.01.2018, 20:35
skandal, skandal, skandal. Rada Nadzorcza ttbs odwołuje Panią Prezes (pewnie za dobre sprawowanie), a Szanowny Pan Prezydent napisał, że po jednym złym strzale nie wyrzuci jej ze swojej drużyny. Jakaż pogarda dla tych, którzy przeżywali osobiście ten bałagan w ttbs. Ale cóž się dziwić, to tak samo jak z panią Szydło - była tak dobra, że ją odwołano z funkcji premiera i za karę została v-cię premierem w nowym rządzie. Tak będzie też z panią byłą panią prezes ttbs w TM. Była tak dobra, że rada nadzorcza ją wywaliła i w nagrodę Nasz Szanowny Pan Prezydent obdaruje ją prezesurą w MZK lub stworzy jakiś nowy twór z mieszkaniami+.Skandal. DOBRA ZMIANA ciąg dalszy.Ależ pogarda dla mieszkańców TM. Człowiek, który cały czas myśli o tym mieście.
Adek
Adek 30.01.2018, 19:39
Szkoda fajnie mi się z nią rozmawiało. Muszę szybko udać się na jeszcze jedną rozmowę puki czas.
AAA
AAA 30.01.2018, 12:50
Znałem wszystkich zarządzających miejskim przedsiębiorstwem zarządzania nieruchomościami (dawniej był to ZGKiM, teraz TTBS) od 1990 r.
Zawsze to byli ludzie z nadania partyjnego: najpierw PZPR aż po PIS. W różnych układach, zazwyczaj kilkuosobowych (2-3). Niektórzy trochę "kumali w temacie", ale tacy zazwyzaj krótko grzali fotel dyrektorsko/prezesowski.
Moim zdaniem problem w tym, że w ostatnim okresie nie szanuje się nie tylko najemców, ale również pracowników ciągle nadając im ludzi spoza Tomaszowa i nie zawsze "kumatych".
Idę o zakład, że przy nowym powołaniu nic się nie zmieni.
Lokator TTBS
Lokator TTBS 29.01.2018, 23:36
To w końcu trzeba to będzie zapłacić czy czekać na wyjasnienia, ja mam 100 dopłacić a 15 mam nadpłaty na drugim koncie tak jak Pan z komentarza 22?
Robert Fiszbak
Robert Fiszbak 30.01.2018, 00:19
Zalecam wstrzymać się z wszelkimi wpłatami bo w tej chwili ttbs sam nie wie o co chodzi. Na każdym wezwaniu jest napisane "ewentualnej" niedopłaty nikt tam nie napisał, że takowa jest i miał rację po prostu jej nie ma. Polowanie na jelenie zatem...
Robert Fiszbak
Robert Fiszbak 29.01.2018, 21:47
Drodzy Państwo, sprawa jest mocno skomplikowana chociaż wygląda na bardzo prostą. Postaram się to jakoś wytłumaczyć na własnym przykładzie bo tak się składa, że jestem szczęśliwym lokatorem ttbs. Co trzy miesiące sprawdzamy z żoną saldo w ttbs i zawsze jest z nadpłatą już za kolejny miesiąc żeby uniknąć problemów typu płatność nie w terminie itp. W ostatnich dniach otrzymaliśmy pismo, że mamy zaległości na sumę 78zł. Po wizycie w naszym ttbs dowiedzieliśmy się , że są to jakieś odsetki bo nie płaciliśmy w terminie ale w innym pokoju ciągle powtarzaja, że mamy nadpłatę około 150 zł. No więc naturalnie zdziwieni całą sytuacją pytaliśmy jak to jest możliwe mieć niedopłatę przy nadpłacie. Okazuje sie, że w tomaszowskim TBS można bo nie mogą ściągnąć z konta głównego pieniędzy i są tam jakieś inne subkonta lokatorskie o których sam zainteresowany pojęcia nie ma. No dobrze ale krew mnie osobiście zalała jak okazało sie, iż faktyczna niedopłata to 228zł i tasuma, która przysłano w wezwaniu to saldo po pobraniu już tych pieniędzy, których pobierać im nie wolno bo to przecież inne saldo ??? Czyli kiedy było w terminie i było ok to nie było można, a teraz w magiczny sposób można !!!???? Jednak najlepszy jest fakt, że pomimo pobrania tych pieniędzy na rzecz rzekomego zobowiązania one ciągle figuruje jako nadpłata???!!!. Akcja dzieje się między piętrami a w środku zdezorientowany Człowiek, który przy odrobinie szczęścia dla ttbs zapłaci ... niestety. Prawda jest taka, że Ja i moja rodzina nic nie jesteśmy winni kochanemu tbs-owi bo pieniążki ciągle miał na koncie tylko nie potrafi sam nimi zarządzać niestety dwa piętra to granica nie do przeskoczenia....a obsługa i szacunek dla swoich lokatorów to już zupełnie inna opowieść ....wstydź się ttbs...
poinformowany
poinformowany 29.01.2018, 21:14
Dobra Mariusz jak zwykle niewygodnych komentarzy nie publikujesz. Trudno. Ale Ty jako doświadczony redaktor, licencjonowany spec od nieruchomości powinieneś chyba jakiś przegląd materiałów zrobić. Problem z tą rodziną jest większy niż tu opisywany. Pani prezes zmienia firmy tak jak mąż ugrupowania. Było nawet takie kuriozum, że mąż wice prezydent Łodzi , groził sprawą prezes TTBS ze Zgierza, swojej żonie. Problem jest szerszy bo dotyczy nepotyzmu partyjnego , z którym miano walczyć. Teraz Pan Prezydent Witko zatrudnił Panią prezes, bo mężuś z PO przeflancował się do PIS, jest radnym w Łodzi, wice prezesem TTBS w Bełchatowie i członkiem rady nadzorczej w komunikacji bełchatowskiej. To tyle w kwestii układów. A niepłacący czynszu podlegają prostym procedurą i nie można Kowalskiemu podnosić czynszu bo Nowak nie płaci, nie można wysyłać też pism bez podania podstawy nie tylko prawnej, ale i podstawy merytorycznej uzasadniającej kwotę. A tak na marginesie tego typu należności przedawniają się po 3 - latach. jeżeli wierzyciel nie ma wyroku sądu.
Robert Fiszbak
Robert Fiszbak 29.01.2018, 23:32
Czas wreszcie zatrudnić fachowców bez pochodzenia partyjnego i zainteresowanych pracowaniem nie tylko posadą. Co do sposobu naliczania długów, których nie wiadomo ile jest rzeczywistością to można by profesorów z oxfordu zawstydzić bo takich równań nie znają. Jestem jednak przekonany, że problem z ludźmi, którzy za swoje mieszkania nie płacą jest olbrzymi. Jestem mieszkańcem zasobów ttbs i nie wyobrażam sobie dłużej funkcjonowania na zasadzie spadającego tynku na głowę z tłumaczeniem "nie zrobimy bo sąsiedzi czynszu nie płacą. Dział windykacji nie istnieje w ttbs to tylko pusta nazwa. Mogę się też założyć, że te ostatnie wezwania dostali ludzie płacący regularnie, a ci którzy nie płacą mają teraz dobry ubaw.
29.01.2018, 23:08
Mnie intersuje coś innego. To jak wygląda obsadzanie spółek i stanowisk nie jest tajemnicą. Przychodzi nowy prezydent i ma prawo do zmian. Jeśli tomaszowianie tak zdecydują, jesienią będą kolejne zmiany. Tu sprawa wydaje się dużo poważniejsza i moim zdaniem Marcin Witko powinien ją dogłebnie wyjaśnić. Nie może być tak, że zmiana prezesa, wiąże się z działaniami dywersyjnymi pracowników.
...)
...) 30.01.2018, 12:33
a kogo uważa Pan za dywersanta??
klug
klug 30.01.2018, 07:39
Dlaczego (bez żadnego dowodu, tylko na swój nos) oskarżasz uczciwych pracowników?
6.02.2018, 12:35
yyy w czwartek.
6.02.2018, 12:30
Wystarczy się przejść do TTBS i sprawdzić, czy te panie są kompetentne do zajmowanego stanowiska. Po sobotniej wizycie śmiem twierdzić, że nie;-)
slawek
slawek 30.01.2018, 06:21
Tak czułem, że na końcu to i tak będzie wina Tuska.(bo przecież wszyscy INNI są bez skazy i poza podejrzeniem)
Ajdejano
Ajdejano 29.01.2018, 20:56
Bronię p. Mariusza: ta prezeska - nie kiepska jest.
Płatnik haraczy w TBS
Płatnik haraczy w TBS 29.01.2018, 20:22
A może tak w końcu wraz z pismem o saldzie konta załączana była lista wplat, bądź jakiekolwiek szczegółowe rozliczenia żeby człowiek wiedział dokładnie skąd takie a nie inne kwoty tak jak to jest np. w wykazie wpłat u świadczeniodawców usług telekomunikacyjnych czy też telewizyjnych.
Lokator TTBS
Lokator TTBS 29.01.2018, 23:26
Zgadzam się w 100 % ja prosiłam o dostęp do całego regulaminu TTBS i nic, cisza - żadnej odpowiedzi.
Aborygen
Aborygen 29.01.2018, 19:12
Zazdrosny tomasiowski ludek bedzie mial radoche. wywalic wszystkich! Udupic każdego kto lepiej wykształcony i lepiej zarabia ! Bida dla wszystkich!!! Pan Kazik na prezesa! Pani Gienia na prezesa.jak mawiał Lenin: nawet sprzątaczka mize rządzić krajem! :P
slawek
slawek 29.01.2018, 19:38
no tak jak napisałeś to jest chyba teraz?? ludzie sprzypadku, bierni, mierni ale wierni.
slawek
slawek 29.01.2018, 20:02
przepraszam - z przypadku
W.S.
W.S. 29.01.2018, 18:43
Jak można zauważyć a przekonali się Ci, którzy otrzymali powiastki o nienależną zapłatę, p. Magin jest fachowcem od takich naliczeń. W roku 2017 dokonała w sposób niezgodny z prawem skarbowym doliczenia VAT do podatku od nieruchomości i od gruntu wszystkim tym osobom, które są właścicielami garaży stojących na gruntach miasta. Ja jestem właścicielem garażu od 25 lat. Opłacam czynsz dzierżawny od gruntu oraz wymienione podatki jako odrębne płatności. Przez 24 lata było prawidłowo. Jak nastała p. Magin naliczono VAT w kwocie 25 zł. Odwołanie nic nie pomogło, w uzasadnieniu Prezes stwierdziła, że ustawa jest nieprecyzyjna i dlatego podjęła taką decyzje. Skarga do zakochanego w Naszym Mieście, Prezydenta pozostała bez echa. Pozostawianie spraw społecznych bez właściwego rozpoznania tworzą takie sytuacje jak obecnie bo wtedy urzędnik staje się bezkarny.
29.01.2018, 23:00
Aż trudno w to uwierzyć. Podatek VAT mimo, że jest "kosztem" osoby obciążonej, to nie jest dochodem płatnika. Jest podatkiem należym. Z kolei podatek od nieruchomości /zwany czesto gruntowym/ nie jest ani produktem ani usługą, nie podlega więc obciązeniu Value Added Tax. Przecież to kompletnie nie ma sensu. Pytam więc: gdzie jest księgowość tej spółki, jeśli faktycznie tak naliczano. To dopiero byłoby szokujące, jesli jest prawdziwe. Czy to jakieś świeżaki? Czy ludzie z doświadczeniem? Jesli to wieloletni pracownicy, to mogli świadomie wpuszczać Prezeskę na minę. Przecież tam tak naprawdę strach zostać prezesem.
W.S.
W.S. 4.02.2018, 19:52
Może jest w to trudno uwierzyć. Jednak zdarzenie jest prawdziwe. Gdy w maju 2017 r otrzymałem zawiadomienie o płatnościach za garaż nie było zmian w kwocie podatków i w kwocie czynszu do roku poprzedniego. Został tylko dopisany Vat do kwoty podatku od nieruchomości i gruntu. Moim zdaniem dokonano oszukańczego fortelu po przez dopisanie w tabelce przed nazwami podatków słowa "czynsz dzierżawny" choć w umowie stanowią te podatki odrębne należności poza czynszem dzierżawnym. Napisałem wtedy pismo do Prezes Magin o wyjaśnienie. Odpowiedzią jaką otrzymałem byłem zdumiony. Prezes uzasadniała, że decyzję podjęła ponieważ cyt" przepisy Ustawy o VAT nie precyzują w sposób szczegółowy jakie elementy należy uwzględnić przy ustalaniu podstawy opodatkowania uznając, że wszystko co stanowi zapłatę podlega podatkowi VAT". Napisałem skargę do Prezydenta M. Witko.
Niestety ale nie zajął stanowiska. Przesłał skargę do Rady Nadzorczej. Rada Nadzorcza w osobach Dariusz Pieniak i Maciej Mieczkowski w odpowiedzi powołali się na bliżej nie znaną opinię z roku 2004 (której nie otrzymałem), przyznając racje Prezes Magin. Mojego zdania nie uznano pomimo, że powoływałem się na obowiązujące przepisy Ustawy o VAT oraz Ustawy o Ordynacji podatkowej , które mówią wprost, że podatek od nieruchomości nie podlega naliczeniu VAT. W rozmowie telefonicznej z księgową, nie była w stanie podać dlaczego naliczono VAT. TTBS nie chciał wydać faktury ani decyzji co uniemożliwiło złożenie sprawy do sądu. Obecnie sprawa jest w KIS. Wtedy było nas mniej i nie odbiło się to takim echem jak ja w przypadku fikcyjnych opłat za mieszkania. Dlatego nie wierzę ,że Prezes Magin została wprowadzona na minę. Jestem przekonany bez podtekstu politycznego, bo wcześniej nie było lepiej, ale to Prezydent Witko ponosi odpowiedzialność za ten stan jaki mamy obecnie. Gdyby, jak mówi żył tym co się dzieje w mieście to po mojej skardze powinien się tym zainteresować . Wtedy nie byłoby tego skandalu jaki jest obecnie. Znając Prezydenta jestem pewny ,że niczego nie wyjaśni i nic w tej sprawie nie zrobi.
Dr. Dre
Dr. Dre 29.01.2018, 18:34
A z czego wynika, ze jak ktoś z TM to musi sie znać? Bo dotychczas zawsze byli z Tomaszowa i jakoś efektów nie było... w ogóle słabo coś to miasto wyglada jak na miejsce, w którym taki wysyp „kompetentnych i wykształconych”
slawek
slawek 29.01.2018, 18:54
według ciebie w TM to tylko tępe maszynki do głosowania? Jeżeli to miasto słabo wygląda to walisz w obecnie rządzących tym miastem bo robią to już prawie całą kadencję.
Dr. Dre
Dr. Dre 29.01.2018, 19:33
I chcesz mi wmówić, że wszystko jest winą obecnej władzy bo przed nią TM był krainą mlekiem i miodem płynącą? Nikt Ci nie uwierzy.
slawek
slawek 29.01.2018, 20:10
uwierzą ci, którzy widzą nowy dom dziecka, wyremontowany Pł.Kościuszki, wyremontowane Groty Nagórzyckie, wyremontowane szkoły z nowymi orlikami, nowe boisko przy Lechii, wyremontowane ulice Piłsudskiego,Antoniego,Jana Pawła,Polną i wiele innych i na przeciw sprzedany za "piątala" kurii łódzkiej, stary dom dziecka, hale lodową za kilkadziesiąt milionów, które musimy spłacić, nowe autobusy w 30% finansowane przez "znienawidzoną unię europejską" no i naszą piękną Muszlę Koncertową.
Ja
Ja 29.01.2018, 23:26
Ale bzdury...
pikio
pikio 29.01.2018, 23:43
chciałbyś, a tu niestety większość dobrego zadziała się przed rządami PiS'u, teraz wysoko kotów inwestycje nie poprawiające naszego życia w radnym aspekcie...
emeryt
emeryt 29.01.2018, 21:57
autobusy zostały dofinansowane ze środków unijnych w wysokości ponad 80%.
Cdn
Cdn 29.01.2018, 23:27
85% dokładnie rzecz ujmując.
pikio
pikio 29.01.2018, 23:48
i komunikacja miała być za darmo, a nie jest!!!
Pikio
Pikio 29.01.2018, 23:45
85% z uni czy czego dofinansowania? jak zwykle operowanie półprawdami
Cdn
Cdn 30.01.2018, 00:16
Jednego i drugiego. Dofinansowania ze środków unijnych.
pikio
pikio 30.01.2018, 07:11
czyli rozumiem, że z uni 30% jak Pan poniżej napisał, a reszta skąd indziej, więc nie 85%, znów tylko, żeby kogoś uszczypnąć, jak tu dyskutować....
slawek
slawek 30.01.2018, 09:20
tu nie ma się co szczypać tylko tak jak napisał Pan Strzępek, Pan Prezydent powinien to wyjaśnić dogłębnie. Powinien nawet poinformować prokuraturę żeby sprawdziła czy w tej sytuacji nie doszło do próby wyłudzania nienależnych wpłat/opłat. Tylko, że tak naprawdę to Pan Prezydent też przecież za ten bałagan odpowiada, bo to przecież spółka miejska. Czyli raczej nie poinformuje prokuratury.
HA, HA ,HA
HA, HA ,HA 30.01.2018, 10:15
pewnie bata na swój tyłek kręcił nie będzie... A POWINIEN !!! bo zazwyczaj ryba psuje się od głowy !!!
Cdn.
Cdn. 30.01.2018, 09:13
Złe rozumiesz. 85% ze środków unijnych.
FG
FG 29.01.2018, 20:40
Ten to chyba ze starej ekipy, he he
W.S.
W.S. 29.01.2018, 18:00
Nie wiem czemu nikt nie sprawdził całej dotychczasowej kariery tej Pani. W jakich spółkach
pracowała i w jakich miastach ,co pisała o niej prasa lokalna i nie tylko. Jakie miała osiągnięcia oraz gdzie
zostawiła bałagan po sobie. Jeżeli wszystko będzie
ok. powiemy o kompetencjach.
ziomal
ziomal 29.01.2018, 17:45
Panie M., czemu bronisz kogoś kto przez dwa lata popisał się nieudolnością w zarządzaniu nie tylko nieruchomościami?
ale
ale 29.01.2018, 17:20
ale coś jej nie poszło skoro takie błędy
slawek
slawek 29.01.2018, 16:51
chyba nadszedł czas żeby kompetentni i wykształceni tomaszowianie zajmowali stanowiska w spółkach miejskich, a nie ludzie z klucza partyjnego przywożeni z zewnątrz.
Ja
Ja 29.01.2018, 18:00
A tych wykszfalconych tomaszowian to na pęczki...
29.01.2018, 16:58
Akurat ta osoba jest dosyć kompetentna.
slawek
slawek 29.01.2018, 17:54
Panie Mariuszu, gdyby tak było jak Pan napisał to Rada Nadzorca nie zrobiłaby tego co zrobiła. Chyba, że to Rada Nadzorcza "nagnoiła"??
29.01.2018, 18:34
Staram się być obiektywny. Te salda to bardzo poważny błąd. Ale pamiętam też, że to trudna spółka. Nawet bardzo trudna. Jednoosobowy Zarząd okazał sie pomysłem chyba nietrafionym. Nie da się tego ogarnąć samemu. Trzeba zdać się na kompetencje pracowników. To nie są świeżaki, tylko ludzie od lat zajmujący sie windykacją w spółce. W międzyczasie prezeska przygotowała program Mieszkanie TM +. O tym też warto pamiętać, zanim w sosób jednoznaczny dokona się oceny czyjejś pracy. W mojej ocenie, zarząd TTBS powinnien być co najmniej dwuosoboowy. Może nawet składać się z trzech osób. Większy wydatek ale ostatecznie powinien się opłacać. Musi być osoba odpowiedzialna za rozwój /np. prezes/, kolejna od inwestycji /taki wiceprezec techniczny/ i jeszcze jedna od kontaktów z lokatorami. Niestety u nas zawsze obrzuca się wszystkich obelgami, traktuje jakby pieniądze inkasowali za free.
xXx
xXx 29.01.2018, 17:34
Chyba jednak nie bardzo .

Pozostałe