Kolejne osoby wyróżnione statuetkami "Przyjaciel powiatu tomaszowskiego"

  • 29.01.2018, 00:51
  • Joanna Sztymelska
Kolejne osoby wyróżnione statuetkami "Przyjaciel powiatu tomaszowskiego"
W piątek, 26 stycznia 2018 roku, w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się Powiatowe Spotkanie Noworoczne. Juz tradycją się stało, że w trakcie spotkań kolejne osoby wyróżniane są statuetką "Przyjaciel Powiatu Tomaszowskiego", Do tej pory 72 osoby otrzymały takie statuetki, wśród których znajdują sie parlamentarzyści, samorządowcy, inwestorzy i przedsiębiorcy, artyści i sportowcy. Statuetki są symbolem wdzięczności i podziękowań za wspieranie powiatu tomaszowskiego w codziennej działalności na rzecz naszej małej ojczyzny.

 

W piątek kolejnych pięć osób otrzymało to zaszczytne wyróżnienie. Tegorocznych laureatów mianowali gospodarze uroczystości: Mirosław Kukliński - Starosta Powiatu Tomaszowskiego i Bogdan Kącki - Wójt Gminy Inowłódz.


Zupełną tajemnicą zostały objęte nominacje i osoby, które je otrzymały  były całkowicie zaskoczone.
Statuetki wręczali: Mirosław Kukliński i Piotr Majchrowski - przewodniczący Rady Powiatu. Kolejnymi przyjaciółmi powiatu tomaszowskiego zostali: 


Andrzej Ambroziak - przedsiębiorca, społecznik, człowiek pozytywnie zakręcony, pomysłodawca i współzałożyciel Klubu Sportowego "Amber", autor projektów takich jak: "Pilica zachwyca", "Skarby z nad Pilicy i jej dorzecza" czy "Spływ niepodległości". Kierując się swoim mottem życiowym oraz zawodowym "aktywnie nad Pilicą" rozpowszechnia sport oraz rekreację nie tylko wśród mieszkańców powiatu tomaszowskiego, zaraża swoją pasją dzieci, młodzież, dorosłych oraz osoby niepełnosprawne. W ciągu ostatnich 10 lat stojąc na czele Klubu "Amber" spopularyzował na ogromną skalę kajakarstwo oraz w znacznym stopniu przyczynił się do powstania nowych zastępów Morsów, które godnie reprezentują nas w całym kraju.

 

 


Henryk Magiera - właściciel Firmy Cel Trans Usługi Transportowe z Tomaszowa Mazowieckiego. Od ponad 17 lat Firma działa na terenie powiatu tomaszowskiego i prowadzi transport międzynarodowy. Początkowy okres działalności był trudny, ale solidne wykonywanie powierzonych zleceń i budowanie wzajemnego zaufania zaowocowało rozwojem firmy i zdobywaniem coraz to nowych klientów. Z pasji  do wykonywanej pracy właściciel rozszerzał działalność transportową. Dziś firma posiada 20 ciągników i 23 naczepy. Swoją pasją zaraził swoje dzieci, dowodem czego jest ich duże zaangażowanie w rozwój firmy. Chętnie współpracuje ze szkołami średnimi i filią Uniwersytetu Łódzkiego, oferując praktyki zawodowe przyszłych kierowców  i pracowników logistycznych.

 

Krystyna Wilk - prawie całe życie zawodowe poświęciła ludziom słabszym i starszym. Zawód stał się jej pasją i po zakończeniu zawodowej aktywności dalej prowadzi różnorodne działania na rzecz społeczności lokalnej. Szczególnie ważne jest zaangażowanie w poprawę jakości życia ludzi starszych. Empatyczna i wrażliwa wobec osób uzależnionych i chorych, wobec czego podejmuje starania o lepsze warunki dla nich. Współzałożycielka Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i od początku działalności do dziś prezeska tegoż stowarzyszenia. Lokalna działaczka samorządowa: radna Rady Miejskiej, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej poprzedniej kadencji, przewodnicząca Tomaszowskiej Rady Seniorów. Delegatka z województwa łódzkiego do Ogólnopolskiego Parlamentu Seniorów II kadencji. Pełna zapałów, pomysłów, którymi zaraża członków TUTW i angażuje ich do pracy na rzecz innych.

 

Leszek Wysocki - Przez lata kojarzony z Ceramiką Paradyż, wiodącą firmą branży ceramicznej, rozpoznawalną  na całym świecie. jej współzałożyciel i współwłaściciel od 1989 roku. Przez ostatnie 27 lat współtworzył jej rozwój. Po tym okresie dynamicznej działalności w Ceramice Paradyż podjął się nowych wyzwań. Od 2017 roku został właścicielem kopalni Inowłódz, obiektu niezwykle interesującego ze względu na unikatowe kopaliny tam wydobywanej, prawdopodobnie jedynej takiej w Europie. Już z pierwszych miesięcy nowego otwarcia z działalności wnioskować można, że przedsiębiorstwo to, już wkrótce może się stać perłą lokalnego biznesu. Leszek Wysocki od wielu lat jest mecenasem wielu cennych inicjatyw realizowanych w naszym środowisku.

 

Dariusz Borysławski - właściciel firmy "Rembor" General Sp. z o. o. Od ponad 25 lat realizuje przedsięwzięcia zarówno polskich jak  i międzynarodowych inwestorów na terenie całego kraju. Nie są mu obce najnowocześniejsze technologie i rozwiązania w budownictwie przemysłowym. W trosce o prestiż i satysfakcję swoich klientów na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo. i profesjonalne podejście do realizowanych przez siebie inwestycji. Oprócz troski o satysfakcję i komfort inwestorów dba o swój zespół z którym kreuje wizerunek firmy. Aktywnie włącza się w życie naszego miasta i powiatu, wspierając szeroki wachlarz działań zarówno finansowo jak i organizacyjnie. Dzięki takiej postawie można było zorganizować wiele inicjatyw charytatywnych, kulturalnych i promocyjnych.

 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ela
Ela 29.01.2018, 17:39
Fajnie że zebrani zajmujący czołowe stanowiska w naszym mieście się integrują, zarabiają nieźle na swoich stanowiskach tworzą sobie imprezy miło popatrzeć do tego niezła wyżerka za nasze wspólne pieniążki, a kiedy wyborcy zaczną się integrować za kasę z budżetu . Niedługo przyjdzie czas i my znów zaczniemy wybierać
Tomaszowianin
Tomaszowianin 29.01.2018, 11:45
Zebrało się dwuch i se wybrali. A koszty całej tej imprezy też zapłacili ze swojej kieszeni czy z naszej wspólnej
On.a
On.a 29.01.2018, 08:12
Bardzo bardzo bardzo ładnie
Edek
Edek 29.01.2018, 07:34
szkoda że to nie społeczeństwo nominuje i nie wybiera chyba mieli by więcej do powiedzenia

Pozostałe