Studniówka w II LO im. Stefana Żeromskiego

  • 28.01.2018, 13:56
  • Joanna Sztymelska
Studniówka w II LO im. Stefana Żeromskiego
W sobotę, 27 stycznia 2018 roku, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 Tomaszowie Mazowieckim, odbył się bal maturalny tegorocznych maturzystów, uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim.

 

Jak wyliczyli uczniowie od dnia studniówki do matury pozostało dokładnie 97 dni. Od poniedziałku zaczynają się ferie, więc jeszcze dwa tygodnie laby, a po feriach wszyscy mają zamiar uczyć się do matury.

 

Pięć klas maturalnych jest w II LO, więc pięć różnych polonezów zostało odtańczonych w ten wieczór. Każdy inny, każdy wyjątkowy i piękny. Każda klasa ćwiczyła ten taniec już od października. Nawet przez trzy dni przed studniówką odbywały się jeszcze próby w Szkole Podstawowej nr 1. Wszystko udało się, nikt się nie pomylił, co wróży, że wszyscy uczniowie zdadzą egzamin maturalny . Wcale nie dziwne. Niedawno II LO otrzymało "Złotą tarczę". I to dzięki, przede wszystkim, wynikom z matur.

 

 

Pierwsza zatańczyła poloneza klasa matematyczno-fizyczna, której wychowawcą jest Gabriela Wałach. Poloneza tego poprowadził Tomasz Węgrzynowski - dyrektor szkoły. Życzył wszystkim uczestnikom balu maturalnego wspaniałej zabawy, a następnie zdania matury. Tego samego życzyła Beata Stańczyk - naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego, jak również w imieniu rodziców Sławomira Grad - przewodnicząca Komitetu Studniówkowego.


Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

buuu
buuu 29.01.2018, 10:53
A gdzie p. Barbara R. nie przyszła? a to szkoda!
Pożegnanie z rozumem?
Pożegnanie z rozumem? 28.01.2018, 18:28
27.01.2018 roku przejdzie do historii II LO w Tomaszowie Maz. Niestety, nie będzie to powód do dumy - na pięć odtworzeń polonezów (bo tyle grup zatańczyło ów taniec), aż trzy były dziełami Wojciecha Kilara z filmu "Pan Tadeusz". O Ogińskim i jego kultowym polonezie "Pożegnanie Ojczyzny" ani dychu, ani słychu. O tempora, o mores! Kompozytor najsłynniejszego poloneza nie znalazł uznania w oczach uczniów oraz nauczycieli II LO (ponoć najlepszej szkoły średniej w Tomaszowie). Pochowanie w Panteonie florenckiej Bazyliki Santa Croce obok takich geniuszy jak Michał Anioł, Dante Alighieri, Galileusz, Goiacchino Rossini czy Niccolo Machiavelli nic nie znaczy dla naszych rodzimych "elit intelektualnych". Szkoda, wg mnie studniówka bez poloneza "Pożegnanie Ojczyzny" to tak jak dekoracja złotego medalisty reprezentacji bez zagrania hymnu. Cóż, jak widać różne pokolenia mają różne gusta, a o tych podobno się nie dyskutuje...
ja do pożegnanie z rozumen
ja do pożegnanie z rozumen 29.01.2018, 14:47
Szanowny Pan/ Szanowna Pani pragnę zauważyć, iż od dobrych kilku lat nie tańczą już maturzyści do Ogińskiego. Szkoda, to prawda, ale jest to melodia, do której laikowi tanecznemu nie jest łatwo zatańczyć. My wszyscy urodzeni przez adaptacją Pana Tadeusza nie mieliśmy wyjścia, bo było tylko Pożegnanie Ojczyzny. Dobrze,że chociaż poloneza nie zastąpiono np.: hip- hopem.
Pożegnanie z rozumem?
Pożegnanie z rozumem? 29.01.2018, 16:32
Nie przekonuje mnie argumentacja, że laikowi tanecznemu nie jest łatwo zatańczyć "Pożegnanie z Ojczyzną". Mojemu pokoleniu i wcześniejszym również wcale nie było łatwo, a jednak musieliśmy dać radę. Ogiński był czymś, z czym się właśnie studniówka kojarzyła. Nie było żadnych substytutów w postaci poloneza Wojciecha Kilara czy iinych. Skoro do II LO uczęszcza przyszła elita intelektualna, to nauka tańca nie powinna być czymś, co przewyższa jej możliwości. Przecież to nie dawny "Przeskok" czy "Budowlanka"...
mieszkaniec bloku przy SP1
mieszkaniec bloku przy SP1 28.01.2018, 16:33
Gratuluję uczestnikom dobrej zabawy. Pragnę jednak prosić na przyszłość rodziców maturzystów o parkowanie samochodów w dozwolonych miejscach, tak by nie blokować wyjazdów z parkingów.
mieszkanka bloku sp1
mieszkanka bloku sp1 09.02.2018, 02:33
Na przyszłość zrozum ze to jeden dzień taki więc wyjedź inaczej zamiast znowu marudzic na forum
Dlaczego ma wyjeżdżać?
Dlaczego ma wyjeżdżać? 09.02.2018, 09:30
Przecież jest u siebie! To studniówkowi goście są powodem jego dyskomfortu czy utrudnień. A poza tym, skoro nie chce się przyjść pieszo lub przyjechać taksówką na studniówkę, to swoje auto należy zaparkować zgodnie z przepisami, a takie rady jak twoja, możesz sobie wsadzić poniżej pleców.

Pozostałe