Zrób z dzieciaka przedszkolaka

  • 10.02.2011, 13:55
  • Roberta Leśkiewicz
Zrób z dzieciaka przedszkolaka
Od 1 lutego można już zapisywać 5-6 latków do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Jeśli tego jeszcze nie zrobiliście, musicie się pospieszyć, ponieważ ostateczny termin zgłoszenia dziecka upływa 14 lutego. Wiele osób czeka także na uruchomienie naboru do tomaszowskich przedszkoli. Rozpocznie się on 28 lutego. Jego wyniki zainteresowani rodzice poznają na koniec marca.

Aby zapisać dziecko do jednej z w/w placówek oświatowych należy złożyć wypełnioną kartę zgłoszenia do oddziału przedszkolnego zorganizowanego w szkole podstawowej lub do przedszkola, którym jesteśmy zainteresowani.

 

Ponadto 5-6 latki zamieszkujące w obwodzie szkoły zadeklarowanej przez rodziców muszą być również zgłoszone do pięciogodzinnego realizowania podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

 

Miejsc w naszych przedszkolach brakuje. Dlatego spełnienie powyższych warunków nie jest równoznaczne z przyjęciem dziecka do szkoły lub przedszkola. Decydujące znaczenie mają opracowane przez dyrekcję placówki kryteria, które znajdują się w regulaminach wewnętrznych.

 

­- Miejsc w przedszkolach rzeczywiście brakuje –mówi radny i równocześnie zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Tomaszowie Mazowieckim Arkadiusz Gajewski. – Spotykam się z tym problem szczególnie często w mojej pracy zawodowej. Dla wielu kobiet barierą w podjęciu zatrudnienia jest właśnie problem dotyczący opieki nad małym dzieckiem. W ten sposób kolo się zamyka. Prezydenci naszego miasta muszą znaleźć sposób na szybkie zwiększenie ilości miejsc w tomaszowskich przedszkolach. Jest to jeden z warunków koniecznych do poprawy sytuacji na rynku pracy. Być może jedynym wyjściem jest budowa nowego przedszkola, najlepiej od początku zaprojektowanego jako integracyjne. Z tego co mi wiadomo projekt takiego przedszkola jest od kilku lat przygotowany i czeka na swoją realizację. Obiecuję się zaangażowac we wspieranie tego projektu w Radzie Miasta

 

Warto przypomnieć, że proces obniżania wieku szkolnego rozpoczął się 1 wrzesnia2009. Od 2012 roku sześciolatki rozpoczną już obowiązkową naukę w szkole. Natomiast dzieci pięcioletnie objęte będą obowiązkowym, rocznym przygotowaniem przedszkolnym w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej.

Roberta Leśkiewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe