7 kroków do znalezienia pracy marzeń

  • 25.01.2018, 08:23
7 kroków do znalezienia pracy marzeń
Poszukiwanie wymarzonej pracy to bardzo poważna sprawa i należy się do niej dobrze przygotować. Kluczem do sukcesu jest odpowiedź na najbardziej fundamentalne pytania – co lubię robić i co robię dobrze oraz właściwe planowanie działań.

Oto 7 kroków, dzięki którym zdobycie pracy marzeń może stać się możliwe.

  1. Dawaj o sobie znać!

Pracodawcy nierzadko szukają ludzi, którym mogą bez trudu zaufać, dlatego często kierują się tym, co np. słyszą od kolegów z branży. Informuj znajomych, że poszukujesz zatrudnienia. Dzięki ich rekomendacji potencjalna praca może stać się łatwiejsza w zdobyciu.

 

  1. Stwórz swój „personal brand”!

Promuj swój wizerunek chociażby w mediach społecznościowych. Udzielaj się w grupach dyskusyjnych oraz bierz udział w różnego rodzaju projektach. Niech wszyscy wiedzą, że jesteś profesjonalistą w danej dziedzinie. Tworzenie własnej marki to rzecz bardzo czasochłonna i wymagająca dużo wysiłku, ale jej skutki mogą być bardzo owocne.

 

  1. Szukaj oferty pracy!

Niby oczywista rzecz, ale jak się okazuje nie zawsze. W dzisiejszych czasach ofert pracy możemy szukać w prasie lub w internecie, ale można też poszerzyć spektrum działań o bezpośrednie dotarcie do pracodawcy, udział w targach pracy czy kontakt z Agencjami Doradztwa Personalnego. Najpopularniejsze jest jednak korzystanie z dedykowanych serwisów internetowych. Pracuj.pl to jeden z portali oferujących największą ilość najbardziej aktualnych ofert pracy.

 

  1. Bądź oryginalny i rzetelny!

Potencjalnemu pracodawcy wyślij aplikację, która przede wszystkim rzuci mu się w oczy. Dzięki dużej łatwości elektronicznego aplikowania dostaje on dziesiątki a może nawet setki zgłoszeń na swoje ogłoszenie. Warto podkreślać swoje atuty, ale nie mijajmy się z prawdą, bo ta wcześniej czy później się ujawni. Pamiętaj, że oprócz spełniania wymagań, najlepszym kluczem zaintrygowania pracodawcy są nasze zainteresowania i to one mogą przesądzić o zaproszeniu nas na rozmowę kwalifikacyjną.

 

  1. Stawiaj na własny rozwój!

To istotne bez względu na to czy szukasz zatrudnienia zgodnego ze swoimi kwalifikacjami, czy też nie. Jeśli to pierwsze – korzystaj z dodatkowych szkoleń lub kursów. Natomiast jeżeli to drugie – pomyśl
o uzyskaniu odpowiedniego wykształcenia. Chęć ciągłego samodoskonalenia się to jedna z najistotniejszych cech kandydata do pracy.

 

  1. Poznaj potencjalnego pracodawcę!

To bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku, kiedy udajemy się na rozmowę rekrutacyjną. Powinniśmy znać choćby podstawowe informacje dotyczące działalności przyszłego pracodawcy. Należy być gotowym na pytania dotyczące naszej motywacji do pracy na tym konkretnym stanowisku czy w tej firmie.

 

  1. Nie bądź roszczeniowy!

To rzecz akurat mało oczywista. Chodzi tu przede wszystkim o nastawienie psychologiczne. Nie uważaj się za przyjętego tylko dlatego, że doskonale świadczy o tym chociażby przebieg Twojej dotychczasowej kariery lub wypełnienie oczekiwań. Samo wysyłanie aplikacji na oferty pracy może nie wystarczyć. Pamiętaj, że dopiero zaczynasz.

 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe