Na liście rezerwowej

  • 17.12.2010, 19:13
  • Mariusz Strzępek
Na liście rezerwowej
Jak poinformował dzisiaj Zarząd Województwa Łódzkiego, wniosek Powiatu Tomaszowskiego dotyczący wdrożenia systemu informatycznego wspierającego proces zarządzania oświatą w szkołach na poziomie ponadgimnazjalnym, znalazł się na 4 miejscu listy rezerwowej. Pierwotnie zajmował miejsce 7. Pozytywnie pod względem formalnym oceniony wniosek uzyskał 72,34% liczby punktów. Całkowita wartość projektu to 1.134 tysiące złotych, z czego aż 963 tysiące pochodzić miały z Regionalnego Programu Operacyjnego z funduszy przeznaczonych na finansowanie wdrażania systemów e-usług publicznych.

Na konkurs złożono 32 wnioski o łącznej wartości prawie 41 milionów złotych. Najkosztowniejszy wniosek złożył Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Kopernika a dotyczył on sfinansowania systemu e-radiologii.

 

Ocenę formalną przeszło 17 wniosków. Wszystkie one zostały przygotowane sposób poprawny. Ich wartość to 21 milionów 650 tysięcy złotych. Powiat Tomaszowski na tym etapie oceny znalazł się na trzecim miejscu .

 

Wszystkie wymienione wyżej projekty przeszły pozytywnie również etap oceny merytorycznej. Najwyżej oceniono wniosek złożony przez Województwo Łódzkie -Departament Polityki Zdrowotnej w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi, na drugim miejscu znalazł się Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Łodzi, na trzecim Piotrkowska Platfroma e-learningowa.  Wniosek Powiatu Tomaszowskiego znalazł się na miejscu 13.

 

Niestety Zarząd Województwa do rozdysponowania miał jedynie 8 milionów złotych. Dlatego dotację otrzymało tylko sześć najwyżej ocenionych pod względem merytorycznym wniosków.

 

W tym tygodniu dokonano realokacji środków w ramach w/w konkursu. Dofinansowanie uzyskały kolejne dwa projekty z listy rezerwowej.

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bogumił
Bogumił 19.12.2010, 16:59
A ja wierzę, że nowa władza, przepchnie ten projekt na I miejsce, no co nie?
edek
edek 18.12.2010, 11:27
no i dobrze... po co niby komu inwokacja? To niczego niepotrzebna w przeciwieństwie do systemu zero-jedynkowego.
Dałny gurom
Dałny gurom 18.12.2010, 08:09
Po zmianach prowadzonych od kilkunastu lat w programie nauczania absolwenci nie znaja "Inwokacji.. " Jak zaczna rzadzić komputery, to nie beda znac alfabetu, tylko system zero-jedynkowy. Bravo.
eeetam
eeetam 17.12.2010, 19:53
wspieranie procesu zarządzania oświatą w szkołach, to naturalnie wspieranie e - biznesu , sprzecik z odp parametrami, licencje , coroczne odnawianie , szkolenia itp. czy można ujawnic ile bedzie to kosztowało w np. w perspektywie 5 lat , jakie efekty przyniesie , bardzom ciekaw

Pozostałe