„EKO – POCZTÓWKA” - ogłoszenie wyników

  • 17.10.2010, 12:33
  • Mariusz Strzępek
„EKO – POCZTÓWKA” - ogłoszenie wyników
Zakończył się organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury konkurs plastyczny ”EKO Pocztówka”. Konkurs realizowano w ramach programu edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży pt. „Wakacyjna Eko Akademia”. W miniony czwartek dokonano uroczystego podsumowania konkursu

Oceny przesłanych prac konkursowych dokonało Jury w składzie: Grażyna Srebrzyńska (starszy kustosz  Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego), Maria Bunzel (Stowarzyszenie Amatorów Plastyków), Bożena Gajda (inst. plastyk MOK), Danuta Wypart  (inspektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta w Tomaszowie Maz.).                   

 

Jak podkreślają organizatorzy „EKO-pocztówki”, celem konkursu plastycznego było przetworzenie obserwowanej przyrody (poprzez różnorodność i pełną dowolność technik); pokazanie urokliwych zakątków, zjawisk przyrodniczych, pomników przyrody, współistnienia architektury z przyrodą, różnorodności ukształtowania terenu, bogactwa świata roślin i zwierząt; pobudzanie  aktywności twórczej uczestników; uwrażliwienie na odbiór środowiska naturalnego w zakresie estetycznym i ekologicznym; rozwijanie umiejętności obserwacji środowiska; wyzwalanie i utrwalenie potrzeby życia ekologicznego

 

 

W konkursie wzięło udział łącznie 139 osób dostarczając 141 prac.  Uczestniczyli w nim uczniowie z następujących szkół  i ośrodków kultury:  szkoły podstawowe nr 1, 14 13,12 w Tomaszowie Maz, Gimnazjum przy ZSZ w Łowcach,  Publiczne  Gimnazjum SPSK im. św. Józefa w Częstochowie, Dzielnicowy Ośrodek Kultury w Tomaszowie Maz, Młodzieżowy Dom Kultury Tomaszowie Maz, Zespół Szkół  Publicznych nr 2 im. Stanisława Staszica w Tomaszowie Maz., Zespół Szkół Specjalnych  przy Szpitalu Uzdrowiskowym dla dzieci „Jagusia” w Busku Zdroju

 

Z tego licznego grona Jury nagrodziło 43 osoby.

 

Oceniano w czterech kategoriach wiekowych oraz jednej dodatkowej.

 

Kat. dzieci młodsze kl. I  - III

 

I  miejsce – Eryk Lubicki, Katarzyna Kawecka

II  miejsce - Zuzanna Łępicka

III miejsce - Maja Kuniecka, Julia Ostrowska, Wiktoria Skrzypczyk

Wyróżnienia -  Aleksandra Śliwińska, Igor Banaszczak, Jakub Komar, Agata Wróbel

 

 

Kat. dzieci  kl. IV – VI

 

I  miejsce - Jacek Goździk, Kamila Klimek

II  miejsce - Aleksandra Plich, Martyna Chojna, Anna  Włudarczyk, Ewa Małek

III miejsce - Kinga Kobacka, Inga Skorupska, Klaudia Domańska, Julia Sidło, Aleksandra Sygitowicz, Julia Borysławska

Wyróżnienia - Adrianna Nowak, Aleksandra Błażejewska, Kamila  Karwat, Patrycja Małkiewicz, Stanisław Opoka, Hanna Góra, Borys Bernacki

 

Kat. Gimnazjum

 

I miejsce - Rafał Tomczak

II miejsce - Patrycja Piechna

III miejsce - Aleksandra Kiełt, Magdalena Szwajczak

 

Kat. szkoły średnie

 

I  miejsce - Anna  Błaszczyk, Magdalena Pawlak, Daria Polak

 

Kat. Dodatkowa

 

Nagroda - Kasia Grotkowska, Justyna Mrozik, Małgorzata Lewińska.

Wyróżnienie - Bernadeta Olejarska, Natalia Oleksik, Ilona Ochocińska

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe