Wystawa "Doświadczalnia" w tomaszowskim muzeum

  • 19.01.2018, 12:43
  • Joanna Sztymelska
Wystawa "Doświadczalnia" w tomaszowskim muzeum
W czwartek, 18 stycznia 2018 roku, w Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej " Doświadczalnia". Zbiory pochodzą z Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Kuratorem wystawy jest dr Maciej Kluza z Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

Jest to wystawa interaktywna, która zmusza do aktywności i eksperymentowania. Wystawa złożona jest z ok. 60 niewielkich zabawek naukowych i oglądający może wykonać eksperymenty z różnych dziedzin nauki: matematyki, fizyki, biologii,


Zaproszonych na wystawę powitała Dorota Bill-Skorupa, dyrektor tomaszowskiego muzeum. Dr Maciej Kluza oprowadzał po wystawie przybyłych na otwarcie uczniów z Gimnazjum nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim. Uczniowie z niezwykłym zainteresowaniem oglądali każdy eksponat.

 

 

"Idea takich wystaw interaktywnych czasem przybliżana jest przez chińskie przysłowie przypisywane Konfucjuszowi "Usłyszałem i zapomniałem, zobaczyłem i zapamiętałem, wykonałem - zrozumiałem". Czyli tutaj chodzi nie tylko o to, żeby usłyszeć coś o nauce, jak można to zrobić na wykładzie czy w szkole, nie tylko chodzi o to, żeby zobaczyć jakieś ciekawe doświadczenie pokazowe, które czasem jest fantastyczne, ale też nie pozwala widzowi wniknąć głębiej w to, co się dzieje w tym otaczającym nas świecie. Tu chodzi o to, żeby widza zachęcić do samodzielnego eksperymentowania." - powiedział dr Maciej Kluza.

 

Joanna Sztymelska

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe